بازیابی پیج اینستاگرام از دسترس خارج شده یکی از دغدغه‌های مهم کاربران اینستاگرام است.ممکن است اکانت اینستاگرام کاربران به هر دلیلی از دسترس خارج یا دیسیبل (disable)  شود. در این مقاله از سایت فالوو98 تیم ما در نظر دارد تمامی عوامل از دسترس خارج شدن پیج اینستاگرام را بیان کرده و هر مورد را بررسی و راه حلی برای مشکل دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام خدمت شما بزرگواران ارائه دهد.

برگرداندن پیج اینستاگرام

یکی از اپلیکیشن‌های جذاب عصر حاضر که برای سرگرمی و کسب درآمد استفاده می‌شود اینستاگرام است. فعالیت در اینستاگرام مانند هر اپ دیگری قوانین خود را دارد. با اینکه فعالیت در فضای اینستاگرام بسیار ساده است اما ممکن است با رعایت نکردن قوانین تعریف شده کاربران دچار مشکل شوند.

در بین کاربران اینستاگرام گاهی پیش می‌آید که اکانت فعال فرد از دسترس خارج می‌شود که در اینجا به بررسی عوامل موجب از دسترس خارج شدن اکانت اینستاگرام خواهیم پرداخت.

یکی از دلایل این اتفاق که برای کاربران پیش می‌آید لو رفتن رمز عبور انتخاب شده یا سادگی رمز عبور اینستاگرام هست ؛ بهمین دلیل پیشنهاد فالوو98 به شما همراهان همیشگی، قبل از انتخاب رمز عبور ، تست قدرت رمز عبور اینستاگرام هست که در آینده مشکلاتی از قبیل هک شدن و از دسترس خارج شدن پیج اینستاگرام برخورد نکنید.

از دسترس خارج شدن پیج اینستاگرام یا دیسیبل شدن اکانت به چه معناست؟

دیسیبل شدن (disable) اکانت اینستاگرام یا از دسترس خارج شدن اکانت اینستاگرام این روزها برای کاربران به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. این روزها اینستاگرام یکی از بهترین و بزرگترین شبکه‌های اجتماعی برای افراد تبدیل شده است. اپلیکیشنی که بستر کسب و کار گسترده را برای کاربران فراهم آورده است.

اینستاگرام هم مانند تمامی اپلیکیشن‌های دیگر قوانین خاص خود را برای کاربران دارد که رعایت نکردن آن‌ها باعث بزور مشکلاتی خواهد شد.

برگرداندن پیج اینستاگرام

مهم‌ترین دلایل دیسیبل (disable) شدن اکانت اینستاگرام

 1. انتشار محتوای غیراخلاقی و خلاف قوانین اینستاگرام

باتوجه به اینکه انتشار محتوای غیراخلاقی کاری پسندیده از طرف عموم نیست اینستاگرام هم قوانین خود را برای انتشار همچین مواردی دارد. محتوای عیراخلاقی می‌تواند شامل محتوای جنسی باشد، یا اعتقادات غیر انسانی و اخلاقی و یا ترویج خشونت و تزویر باشد. با توجه به اینکه افراد با سنین مختلف از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند اینستاگرام با انتشار این نوع محتوا به شدت مخالف است.

 1. فعالیت بیش از حد و غیر عادی در طی یک شبانه روز

فعالیت تکراری و بیش از حد در اکانت اینستاگرام مانند گذاشتن چند پست بی وقفه در یک شبانه روز، انتشار پست تبلیغات تکراری، ارسال دایرکت زیاد با محتوای یکسان، گذاشتن کامنت تبلیغاتی زیاد، ارسال دایرکت به چندین اکانت مختلف که شما را فالو نداشته باشند تمامی این فعالیت‌ها از طریق اینستاگرام به عنوان رفتار غیرعادی لحاظ می‌شود.

 1. عدم توجه به قانون کپی رایت در اینستاگرام

انتشار محتوای تولید شده‌ی پیج‌های دیگر باعث نی‌شود با توجه به قانون کپی رایت اکانت اینستاگرام  دیسیبل شود. این محتوا می‌تواند شامل عکس، ویدیو، موسیقی آثار هنری و هر محتوای دیگری باشد.

می‌توان با ذکر نام تولید کننده و خالق محتوا در قسمت کپشن و یا تگ پیج شخص در پست انتشار شده از دیسیبل یا غیرفعال شدن پیج اینستاگرام جلوگیری کرد.

 1. استفاده از IP مختلف برای ورود به برنامه

فعال بودن فیلترشکنی که مداوم IP را تغییر می‌دهد باعث می‌شود هربار ورود به اینستاگرام از یک کشور باشد و اینشتاگرام این را به عنوان یک مشکل برای اکانت تلقی کند و برای جلوگیری از سواستفاده اکانت اینستاگرام را غیرفعال کند.

 1. گزارش خطا یا ریپورت شدن مداوم از طرف مخاطبین

برخی از افراد برای جذب مخاطب اقدام به انتشار محتوای غیراخلاقی و خلاف عقیده و عرف می‌کنند که این موضوع باعث می‌شود کاربرانی که تمایلی به دیدن این محتوا ندارند پیج را بلاک یا ریپورت کنند که اگر این اتفاق تکرار شود اکانت اینستاگرام غیرفعال خواهد شد.

 1. استفاده از ربات‌های غیرحرفه‌ای که فعالیت آنها درست برنامه ریزی نشده است.

کاربرانی که برای انجام فعالیت خود اقدام به خرید ربات اینستاگرام می‌کنند باید توجه داشته باشند از سایت‌های معتبر که ربات‌های حرفه‌ای طراحی کرده‌اند خرید خود را انجام دهند چون در صورتی که ربات برنامه ریزی درستی برای انجام فعالیت در اینستاگرام نداشته باشد باعث بروز مشکل در پیج خواهد شد.

 1. سواستفاده از عکس و هویت دیگران

برخی افراد اقدام به ساخت اکانت با هویت شخص دیگری می‎‌کنند و عکس و ویدیو آن‌ها را در این پیج انتشار می‌دهند و به اصطلاح فن آن پیج ها می‌شوند اما این کار را بدون رضایت افراد انجام می‌دهند که این کار باعث شاکی شدن فرد شده و اکانت از دسترس خارج خواهد شد.

 1. خرید و فروش داروهای پزشکی

کاربران فعال در زمینه سلامت و بهداشت ممکن است از این قانون اینستاگرام اطلاعی نداشته باشند و اقدام به فروش اقلام دارویی در پیج خود کنند.

 

موارد گفته شده نکاتی است که باتوجه به قوانین اینستاگرام باید به آنها توجه داشت و رعایت کرد تا هنگام فعالیت در اینستاگرام به مشکل نخوریم و اکانت ما بلا یا دیسیبل (disable) نشود.

چه اتفاقی برای اکانت دیسیبل شده من می‌افتد؟

امکان دسترسی شما به پیج اینستاگرامتان وجود ندارد و کاربران دیگر هم نمی‌توانند پیج شما و محتوا را ببینند.

چطوری اکانت اینستاگرام دیسیبل (disable) شده را بازگردانی کنیم؟

1: در ابتدا زمانی که قصد دارید وارد پیج اینستاگرام خود شوید یا login کنید با پیام زیر مواجه خواهید:

“Your account has been disabled for violating our terms. Learn how you may be able to restore your account.”

این عبارت به این معناست که اینستاگرام، پیج شما را به دلیل عدم رعایت قوانین برنامه محدود کرده است. به همین دلیل شما قادر به ورود به پیج و اکانت‌ اینستاگرامتان نخواهید بود در این مواقع سایر افراد نیز نمی‌توانند پیج شما را مشاهده کنند. در ادامه اینستاگرام از شما می‌خواهد که اگر اشتباهی پیش آمده اینستاگرام را درجریان بگذارید تا بررسی‌های لازم انجام شود و پیج شما را فعال و پروسه بازگردانی اکانت دیسیبل شده را انجام دهند.

2: در ادامه شما باید گزینه Please let us know را انتخاب کنید. اینستاگرام صفحه دیگری را با این متن به شما نشان می‌دهد:

If you believe your account was deactivated by mistake, please provide the following information, so we can investigate. Please only submit this form if your account was deactivated for not following Instagram’s Community Guidelines and you believe this was a mistake. If you can’t access your account for a different reason, please return to the Help Center to find the appropriate place to report your issue.

این به آن معنااست که اگر مطمئن هستید حسابتان به صورت اشتباهی غیر فعال یا دیسیبل شده است این فرم را تکمیل کنید. اما اگر فکر می‌کنید حساب شما به علت دیگری از دسترس خارج شده است به help center اینستاگرام رفته و مشکل خود را در آن بخش گزارش دهید. در ادامه صفحه به شما دو گزینه yes و no نمایش می‌دهد.

3: بر روی گزینه yes بزنید و پیام را با انتخاب گزینه send ارسال کنید.

4: مرحله بعدی اینستاگرام از شما اطلاعات بیشتری می‌خواهد. بنابراین شما باید نام کاملتان، یوزرنیم، آدرس ایمیل، کشور و اطلاعات دیگر خواسته شده را وارد کنید.

5: در این مرحله اینستاگرام از شما مدارکی مبنی بر درستی کارتان و اثبات ادعای شما را می‌خواهد تا آنها را مورد بررسی قرار دهد. اگر قصد ندارید اطلاعاتی را ارسال کنید گزینه ‘I understand I can’t get help with my account if I haven’t uploaded a valid document supporting my business’ را انتخاب کنید پیام خود را ارسال کنید.

6: در این مرحله ایمیلی برای شما از طرف اینستاگرام ارسال می‌شود و باید اطلاعات بیشتری را برای اینستاگرام ارسال کنید تا به آنها تضمین دهید و ثابت کنید یک فرد حقیقی هستید نه یک ربات. این ایمیل از شما می‌خواد کد ارسال شده در متن را به همراه نام خودتان و نام کاربری بر روی یک کاغذ بنویسید و آن را  در دست خود بگیرید وعکسی از خودتان با فرمت JPEG ارسال کنید. توجه داشته باشید برای بازگردانی اکانت دیسیبل شده این تصویر باید واضح و مشخص باشد و نباید محو و تار باشد.

اگر این کار به درستی انجام دهید یک پیام دیگر از طرف اینستاگرام دریافت خواهید کرد و به شما اعلام می‌شود که حساب شما به حالت عادی برگشته است. حال شما می‌توانید مجددا از اکانت اینستاگرام دیسیبل شده خود استفاده کنید. شما میتوانید این کار را برای هر اکانت اینستاگرام خود 2 یا 3 بار امتحان کنید.

مکن است افراد به هر دلیلی پیج آن ها بسته شده باشد و یا خود آن را به طور موقت غیر فعال کرده و در حال حاظر قصد بازگرداندن پیج یا صفحه اینستاگرام خود را داشته باشند. به همین دلیل در ادامه این بخش، نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام توضیح داده شده است.

برگرداندن پیج اینستاگرام

نحوه برگرداندن پیج اینستاگرام

 1. به سایت اینستاگرام با آدرس Instagram.com بروید. و با اطلاعات حساب کاربری خود وارد نسخه وب اینستاگرام شوید.
 2. روی نماد تنظیمات اکانت یا حساب خود در بالا گوشه سمت راست کلیک کنید و به نمایه خود بروید.

3روی نماد چرخ دنده کلیک کنید و سپس Privacy & Security را انتخاب کنید.

 1. به پایین اسکرول کنید تا Data Download را انتخاب کنید و روی Request Download کلیک کنید.
 2. دوباره روی Log In کلیک کنید، سپس اطلاعات حساب خود را وارد کنید تا دوباره وارد اینستاگرام شوید.
 3. روی Download Data کلیک کنید. یک فایل ZIP با تمام داده‌هایی که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید دانلود می‌شود. داده ها ممکن است شامل پیام های مستقیم، عکس ها، فیلم ها و غیره باشد.

در برخی موارد، ممکن است یک لینک به آدرس ایمیل شما ارسال شود، سپس باید پیوند را باز کنید و فایل را از ایمیل خود دانلود کنید.

 1. فایل دانلود شده را اکسترکت یا از حالت زیپ خارج کنید.
 2. فایل «messages.jason» را با یک ویرایشگر متن یا برنامه‌ای سازگاری که دارید باز کنید.

9Ctrl+F را روی صفحه کلید خود فشار دهید، سپس می توانید پیامی را که می‌خواهید با کلمات کلیدی بازیابی کنید را پیدا کنید. به این ترتیب می توانید برگرداندن پیج اینستا خود را انجام دهید.

چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم

چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خودم شوم؟ یا چگونه اکانت اینستاگرام قدیمی خود را بازیابی کنم؟ سوالی است که برای برخی از کاربران بعد از حذف اکانت قبلی خود برای نصب مجدد اینستاگرام پیش می‌آید. اگر نام کاربری و رمز عبور اکانت قدیمی اینستاگرام خود را دارید به راحتی می‌توانید به اکانت خود دسترسی پیدا کنید اما در صورتی که امکان ورود به حساب کاربری اینستاگرام قدیمی خود با روش های معمول را ندارید می‌توانید با روش‌های دیگری بازیابی اکانت قدیمی اینستاگرام خود را انجام دهید. اگر می‌‌دانید از چه آدرس ایمیلی استفاده کرده‌اید، می‌ توانید دوباره آن را با استفاده از ایمیلی که برای اکانت قدیمی وارد کرده اید، پیج خود را بازنشانی کنید. اگر به جای آن یک نام کاربری به خاطر دارید، می توانید ازاینستاگرام برای ورود به سیستم کمک بگیرید. اگر رمز خود را فراموش کرده‌اید و شماره موبایل وارد شده برای اکانت قدیمی را دارید می‌‌توانید از اینستاگرام درخواست کنید لینک تنظیم رمز جدید را برای شما به آن شماره تلفن ارسال کند و اگر با استفاده از ایمیل اکانت قدیمی اینستاگرام خود را ساخته‌اید بخواهید لینک را برای شما ایمیل کند و یا می‌ توانید از یک حساب فیس‌ بوک پیوند شده برای ورود استفاده کنید.

ما قصد داریم روش‌های برگرداندن پیج اینستا با ایمیل، SMS و فیس بوک را بررسی کنیم. شباهت زیادی بین این روش ها وجود دارد. در صورت انتخاب بازیابی با پیامک یک پیامک حاوی یک کد تایید دریافت خواهید کرد که می بایست آن را در برنامه وارد کنید. بعد از آن امکان تنظیم رمز عبور جدید را خواهید داشت. شایان ذکر است که روش بازگردانی پیج اینستا با پیامک در سیستم عامل iOS وجود ندارد. بنابراین ما از نسخه اندروید استفاده کرده ایم که در آی پد و آیفون نیز موجود است.

برنامه اینستاگرام را اجرا کنید سپس گزینه‌ی «Get help signing in» در صفحه ورود را انتخاب کنید.

در این مرحله روش ورود با ایمیل، نام کاربری یا شماره تلفنی را که در زمان ایجاد حساب کاربری خود استفاده کرده‌اید را انتخاب و سپس «Next» را لمس کنید.

پس از انتخاب این گزینه بقیه مراحل برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام را طی کنید. و با وارد کردن رمز جدید برای اکانت قدیمی خود پیج اینستاگرام خود را بازگردانید.

نحوه بازگردانی اکانت اینستاگرام با شماره تلفن

یکی از روش‌های بازگشت به اکانت قبلی اینستاگرام، استفاده از شماره تلفن می باشد. ابتدا برنامه اینستاگرام را نصب و اجرا کنید و در صفحه لاگین، روی عبارت Get help signing in تاچ کنید. حالا از بین روش های پیشنهادی مختلف بازیابی رمز عبور گزینه‌ی« Send an SMS» را انتخاب کنید. دقت کنید که حتما همان شماره تلفنی که هنگام ثبت نام استفاده کرده بودید را وارد کنید.

برگرداندن پیج اینستاگرام

برگرداندن پیج اینستاگرام

بازیابی اکانت اینستاگرام بدون رمز عبور

برنامه اینستاگرام را نصب و اجرا کنید و در صفحه لاگین، Get help signing in را لمس کنید. حالا از بین روش‌های پیشنهادی مختلف بازیابی رمز عبورگزینه‌ی Send an SMS را انتخاب کنید. دقت کنید که حتما همان شماره تلفنی که هنگام ثبت نام استفاده کرده بودید را وارد کنید.

پس از این مرحله پیامکی حاوی یک لینک به شماره وارد شده ارسال خواهد شد. بر روی لینک دریافتی کلیک کنید. در صفحه باز شده می‌توانید رمز عبور جدید برای اکانت اینستاگرام قدیمی خود تنظیم کنید. پس از گذراندن این مرحله مجددا به صفحه لاگین اینستاگرام برگردید و با رمز جدیدی که انتخاب کردید وارد اکانت خود شوید. شما موفق شده‌اید که بازیابی پیج اینستاگرام را با شماره تلفن انجام دهید.

برگرداندن پیج اینستاگرام

برای کاربرانی که شماره موبایلی که با آن اکانت اینستاگرام خود را ساخته‌اند فراموش کرده‌اند یا با ایمیل خود وارد اکانت شده‌اند گزینه‌ی Send an email را انتخاب کنند سپس لینک بازیابی رمز برای آنها ایمیل خواهد شد.

در خصوص حساب کاربری غیر فعال شده در نظر داشته باشید غیر فعال کردن حساب کاربری اینستاگرام باعث ناپدید شدن کلیه اطلاعات شما از آن حساب می گردد. بنابراین دوستان شما هیچ اثری از شما نخواهند دید. اما به محض فعال کردن مجدد حساب کاربری تان؛ کلیه اطلاعات موجود در اکانت شما مانند فایل ها و متن ها بدون هیچ تغییری بر می گردند.

معمولا کاربران بعد از غیر فعال کردن حساب خود نگران از دست رفتن فالوورهای خود هستند. جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد زیرا غیر فعال شدن اکانت اینستاگرام  باعث حذف شدن فالوورها نخواهد شد و آنها بدون تغییری باقی خواهند ماند. اما این را در نظر داشته باشید که  در صورت تمدید غیر فعال بودن برای بیشتر از 1 یا 2 سال؛ اینستاگرام فرض را بر این می‌گذارد که شما دیگر به حساب خود باز نمی‌گردید بنابراین کلیه اطلاعات و فایل‌های شما را حذف کرده و آن اکانت را حذف شده به طور دائمی تلقی خواهد کرد. بنابراین دقت کنید این زمان از حد مجاز تعریف شده در اینستاگرام بیشتر نشود.

بازگرداندن اکانت اینستاگرام بدون شماره تلفن و ایمیل

ممکن است برخی کاربران بعد از ورود به اکانت اینستاگرام شماره موبایل و ایمیل وارد کرده را حذف کرده باشند و هنگام ورود به اکانت قدیمی اینستاگرام خود با مشکل روبرو شوند که در برای بازگردانی اکانت اینستاگرام بدون شماره تلفن و ایمیل لازم است حداقل اکانت خود را با اکانت فیسبوک سوئیچ کرده باشد.

برگرداندن پیج اینستاگرام

Log in with Facebook این گزینه برای کسانی هست که اکانت فیسبوک دارند و اکانت اینستاگرام خود را با اکانت فیسبوک همگام‌سازی کرده اند که در این صورت لینک تنظیم رمز جدید اکانت به فیسبوک آن‌ها ارسال خواهد شد. و مراحل را طبق موارد گفته شده بالا طی کرده و به اکانت خود دسترسی پیدا خواهند کرد.

بازیابی اکانت اینستاگرام با نام کاربری

در این روش کاربر به قسمت Log in اینستاگرام رفته و با وارد کردن نام کاربری و رمزعبور اکانت اینستاگرام خود به پیج وارد می‌شود. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید روش بازیابی رمز اینستاگرام را مطالعه کنید.

ممنون از همراهی شما بزرگواران، امیدواریم مطالب این مقاله فالوو98، برای حل مشکل شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

سلامت و پایدار باشید.

سوالات

آیا می‌شود پیج اینستاگرام را بازیابی کرد؟

بله، با چند روش به سادگی می‌توانید بازیابی اکانت اینستاگرام خود را انجام دهید.

بازگردانی پیج اینستاگرام دیسیبل شده در صورت فراموشی رمز عبور امکان پذیر است؟

بله، با استفاده از ایمیل یا اکانت فیسبوک خود می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را برگردانید.

چند روز زمان می‌برد اکانت اینستاگرام برگردد؟

مدت زمان اقدام برای برگرداندن پیج اینستاگرام تا فعال شدن دوباره پیج 3 تا 5 روز است.

مقاله پیشنهادی فالوو98:

4 راه برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام در سال 2023

معنی اصطلاح فالوور اینستاگرام

کسب درآمد میلیونی از طریق فروش فالوور و لایک اینستاگرام