تقریباً از هر 10 مصرف‌کننده، 6 نفر برندها را در اینستاگرام دنبال می‌کنند و تقریباً نیمی از آنها می‌خواهند برندها بیشتر از این پلتفرم استفاده کنند. از آنجایی که محتوای ویدیویی و تصویری همچنان در شبکه های اجتماعی حاکم است، بازاریابان هوشمند باید داده های خود را جستجو کنند تا از تلاش های IG خود نهایت استفاده را ببرند.

آنالیز اینستاگرام برای رشد حساب کاربری شما:

در این راهنمای تعاملی که فالوو98 برای شما جمع آوری کرده است، A تا Z، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از بینش اینستاگرام برای ارتباط با مخاطبان خود، اصلاح استراتژی و ارتقای برند خود استفاده کنید.

آنالیز اینستاگرام

بهتر است بخوانید: ربات ارسال انبوه دایرکت اینستاگرام

الگوریتم

الگوریتم‌ها ممکن است مرموز به نظر برسند، اما در واقعیت، آنها فقط روشی برای مرتب‌سازی پست‌ها بر اساس ارتباط با کاربر نهایی هستند. شبکه های رسانه های اجتماعی به طور مداوم الگوریتم های خود را برای بهبود تجربه کاربر و افزایش چسبندگی تغییر می دهند. متأسفانه، این تغییرات گاهی اوقات می تواند عملکرد شما را متزلزل کند.

اگر به طور ناگهانی احساس کردید که الگوریتم اینستاگرام برای شما آماده شده است، چند گزارش ماهانه گذشته خود را مرور کنید. اگر با همان فرکانس و با ترکیب محتوای یکسان پست می‌کنید، ممکن است زمان آن رسیده که استراتژی خود را تنظیم کنید.

با توجه به الگوریتم های جدیدی که اینستاگرام وضع کرده است، رقابت سخت تر شده است و باید بسیار تلاش کرد تا پیج شما دیده شود. فالوو98 در اینجا به شما راهکاری را ارائه میدهیم که بتوانید الگوریتم اینستاگرام را دور بزنید.

رقبا

درک اینکه چگونه برند شما در مقابل رقبای خود در اینستاگرام قرار می گیرد، می تواند استراتژی و تصمیمات خلاقانه را تعیین کند. بهترین قسمت؟ جایگزین‌های مبتنی بر متریک برای خزیدن فید آن‌ها هر زمان که فرصت دارید وجود دارد.

گزارش رقبای اینستاگرام می تواند به شما کمک کند معیارهای هر پروفایل تجاری اینستاگرام را ردیابی کرده و آنها را با پروفایل خود مقایسه کنید. میانگین‌های رقبا نیز ثبت می‌شوند تا بتوانید عملکرد برند خود را در مقایسه با کل صنعت پیگیری کنید.

پیام مستقیم (Direct Messages)

ممکن است ساده به نظر برسد، اما نحوه پاسخگویی شما به DM های اینستاگرام می تواند رضایت و وفاداری مشتری را افزایش دهد. 77 درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند پس از تعامل مثبت در شبکه‌های اجتماعی، احتمال بیشتری دارد که یک برند را به جای رقبای خود انتخاب کنند.

خوشبختانه، ارائه پاسخ به موقع نیمی از کار است. اگر می‌خواهید زمان پاسخ DM اینستاگرام خود را افزایش دهید، از گزارش فعالیت صندوق ورودی Sprout استفاده کنید تا میانگین زمان تا اولین پاسخ را بهتر درک کنید

آنالیز اینستاگرام

تعامل(Engagement)

تعامل در اینستاگرام هدیه ای است که به شما ادامه می دهد. هرچه افراد بیشتری با محتوای شما تعامل داشته باشند، احتمال بیشتری وجود دارد که در فیدهای آنها نشان داده شود. از بینش اینستاگرام خود برای شناسایی پست هایی که با مخاطبان شما طنین انداز می شوند استفاده کنید تا بتوانید در آینده از این مزایا بیشتری بهره مند شوید.

فقط به یاد داشته باشید که گزارش خود را فراتر از لایک و کامنت بردارید. معیارهایی مانند پست‌های ذخیره‌شده، پاسخ‌های داستان و نرخ تعامل را دنبال کنید تا مشخص کنید چه نوع محتوایی مخاطبان شما را برای پیوستن به گفتگو ترغیب می‌کند.

اگر به دنبال تعامل با فالوورهای خود هستید، ما به شما خرید ربات اینستاگرام را پیشنهاد می کنیم. خرید اینگونه ربات ها به شما کمک می کند تا مخاطب های هدف خود را به راحتی پیدا کنید و بتوانید اعتبار پیج خود را افزایش دهید.

دنبال کنندگان

اجازه ندهید کسی به شما بگوید که تعداد فالوورها یک معیار بیهودگی است. در واقع، مصرف کنندگان 90 درصد بیشتر از برندی که در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند، خرید می کنند.

می‌توانید در پایان هر ماه تعداد فالوورهای پروفایل برندتان را ثبت کنید، اما این می‌تواند تصویری ناقص از رشد مخاطب ایجاد کند. برای یک دید جامع تر از نحوه تکامل مخاطبان خود، می خواهید هم فالوورهای به دست آمده و هم فالوورهای از دست رفته را ردیابی کنید. این به درک دقیق تری از آنچه افراد را به سمت برند شما جذب می کند و چه چیزی ممکن است آنها را از بین ببرد، می دهد.

آنالیز اینستاگرام

هشتگ ها

هشتگ ها نقش مهمی در ارتباط با مخاطبان شما در اینستاگرام دارند. با این حال، یک استراتژی موثر هشتگ اینستاگرام چیزی بیش از افزودن یک رشته کلمات کلیدی به انتهای کپشن شما نیست. اگر از آنها عمدا استفاده نشده باشد، فقط درهم و برهم هستند.

برای نتایج بهتر، از ابزار تجزیه و تحلیل هشتگ استفاده کنید تا تشخیص دهید کدام هشتگ ها با اهداف بازاریابی شما هماهنگ هستند. به زودی، می‌توانید هشتگ‌های در حال رشدی را که قابلیت کشف محتوای شما را با مخاطبان مناسب افزایش می‌دهند، شناسایی کنید.

هشتگ ها به شما کمک می کند تا بازدید به پیج شما افزایش یابد. اگر قصد دارید پست های شما داده شود و به اکسپلور راه پیدا کند، به شما پیشنهاد می کنیم که از خرید لایک اینستاگرام حتما استفاده کنید.چرا که این روش به شما کمک می کند تا پست شما به افراد بیشتری نشان داده شود.

برداشت ها

Impression ها تعداد دفعاتی را که کاربران اینستاگرام شما محتوای شما را می بینند اندازه گیری می کند. این معیار آگاهی اغلب با دسترسی اشتباه گرفته می شود، که تعداد کل افرادی است که محتوای شما را می بینند. اگر بازدیدهای اینستاگرام شما بیشتر از میزان دسترسی شما باشد، می تواند به این معنی باشد که مردم چندین بار محتوای شما را بررسی می کنند.

80 درصد از مصرف کنندگان می گویند که آشنایی با نام تجاری باعث می شود آنها تمایل بیشتری به خرید در شبکه های اجتماعی داشته باشند. اگر از ویژگی‌های خرید اینستاگرام استفاده می‌کنید، برداشت‌ها را در کنار فروش دنبال کنید تا تعیین کنید آگاهی از برند چگونه بر استراتژی تجارت اجتماعی شما تأثیر می‌گذارد.

مخاطب خود را بشناسید

ترجیحات مخاطبان شما دائماً در حال تغییر است. آشنایی با آنها یک تعهد مستمر است. بررسی‌های معمول عملکرد محتوای شما می‌تواند به شما کمک کند تا با دنبال‌کنندگان و طرفداران خود آشنا بمانید.

گزارش عملکرد پست Sprout می‌تواند پست‌های فردی را که براساس عملکرد رتبه‌بندی می‌شوند، نشان دهد. از آن برای شناسایی موضوعات مشترک بین محتوای با بالاترین عملکرد خود استفاده کنید. آیا ویدیوها از عکس ها بهتر عمل می کنند؟ آیا محتوای به موقع و مرتبط با فرهنگ پاپ بیشترین تأثیر را دارد؟ شناسایی این گرایش‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا ایده‌های محتوای جدیدی را که بر آنچه قبلاً کار می‌کرده است، طوفان فکری کنید.

کلیک های پیوند

کلیک‌های لینک یک معیار تبدیل محبوب در همه شبکه‌های اجتماعی است، اما در اینستاگرام، کمی متفاوت با آن‌ها رفتار می‌شود. پست های اینستاگرام از لینک ها پشتیبانی نمی کنند. تنها جایی که می توانید از آن استفاده کنید در بیو شماست.

داستان‌ها (story)

استوری های اینستاگرام راهی عالی برای جذب مخاطب با مضامین و تصاویر جدید محتوا است. ممکن است نتوانید در مورد آنها نظر بدهید، اما خوشبختانه، آنها هنوز هم داده های زیادی برای تجزیه و تحلیل ارائه می دهند.

 

از ضربه‌ها، خروجی‌ها و پاسخ‌ها برای کشف بینش‌های مربوط به ترجیحات محتوای مخاطبان خود استفاده کنید. اگر داستانی افرادی را داشته باشد که برای پاسخ دادن به عقب ضربه می زنند، آن محتوا ممکن است سزاوار جایگاهی در شبکه شما باشد. برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد Stories خود در Sprout، گزارش پروفایل کسب و کار اینستاگرام را بررسی کنید.

ویدئو

ویدیو می تواند در میزان تعامل اینستاگرام شما معجزه کند. هیچ جادوی یا جادوی الگوریتمی در آن وجود ندارد. مردم فقط تمایل دارند بیشتر از آنچه ممکن است به تصاویر نگاه کنند به فیلم ها نگاه کنند.

 

معیارهای ویدیو کمی متفاوت از سایر بینش های اینستاگرام است. در حالی که مردم هنوز هم می‌توانند ویدیوهای اینستاگرام شما را لایک کنند و روی آن‌ها نظر بدهند، این شاخص‌های کلیدی عملکرد تنها بخشی از داستان را به اشتراک می‌گذارند. برای اینکه به طور واقعی درک کنید که مخاطبان شما چگونه با محتوای ویدیوی شما درگیر می شوند، به تعداد بازدید (تعداد افرادی که ویدیوی شما را تماشا کرده اند) و میزان تماشا (چقدر زمانی که مردم صرف تماشای ویدیوی شما می کنند) توجه داشته باشید.

چه زمانی پست شود؟

اگر در زمان نامناسبی پست کنید، حتی بهترین محتوای اینستاگرام نیز ممکن است کوتاه بیاید. بنابراین، بهترین زمان برای ارسال در اینستاگرام چه زمانی است؟برای دانستن به این جواب همراه فالوو98 باشید:

اگر می خواهید به معیارها تکیه کنید، تحقیقات ما نشان داد که بهترین زمان ها سه شنبه ها از ساعت 11 صبح تا 2 بعد از ظهر است. و از دوشنبه تا جمعه ساعت 11 صبح، اما اگر می خواهید به بینش مخاطبان خود تکیه کنید، به ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام نیاز دارید.

آنالیز اینستاگرام

نام تجاری شما

اینستاگرام مکان مناسبی برای به نمایش گذاشتن چیزی است که برند شما را از بقیه متمایز می کند. همچنین می توانید داده های معنی داری در مورد اینکه پیام برند شما با مخاطبان شما طنین انداز می شود جمع آوری کنید.

عملکرد پست‌هایی را که موضع شما را به‌عنوان یک برند بیشتر می‌کند، پیگیری کنید. در Sprout، می توانید این کار را با ایجاد یک برچسب خاص برای پست های مربوط به آگاهی از برند انجام دهید. با جمع‌آوری داده‌ها، می‌توانید نحوه عملکرد این پست‌ها را با محتوای معمولی اینستاگرام خود مقایسه کنید تا بفهمید چه چیزی بر فالوورهای شما تأثیر می‌گذارد.

از اینکه تا انتهای این مقاله فالوو 98 ما را همراهی کردید از شما سپاس گزاریم. امیدواریم که لذت برده باشید.