هک شدن اکانت اینستاگرام یک اتفاق نگران کننده برای کاربران اینستاگرام است. قبل از هر چیزی لازم است بدانیم هک اکانت اینستاگرام چگونه اتفاق می‌افتد و بازیابی اکانت هک شده‌ی اینستاگرام کارهای لازم جهت جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام را انجام دهیم.

در این مقاله، فالوو98 تمامی اطلاعات لازم در رابطه با هک اکانت اینستاگرام روش‌های جلوگیری از هک، و روش بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام را برای شما عزیزان ارائه داده است.با توجه به ضرب المثل پیشگیری بهتر از درمان ، فالوو98 به شما پیشنهاد میکند که از ابزار های امنیتی اینستاگرام حتما استفاده کنید.

چطور متوجه شویم اکانت اینستاگرام ما هک شده است یا نه؟

برای اینکه متوجه شویم چه کسانی به اکانت ما متصل هستند و یا به اکانت اینستاگرام ما دسترسی دارند به قسمت پروفایل اینستاگرام رفته، قسمت Settings را کلیک کنید، اکنون گزینه Security و سپس login activity را لمس نمایید.

اکنون می‌توانید ببینید چه دستگاه‌هایی به اکانت شما دسترسی دارند و دستگاه‌هایی که بجز خودتان به صفحه شما دسترسی دارند را مشاهده نمایید و با انتخاب گزینه Log Out دسترسی آنها را غیر فعال نمایید.

فعالیت مشکوک در اکانت شما شبیه فالو کردن پیجی که شما آن را فالو نکرده‌اید، بودن پیام‌هایی در قسمت پیام دایرکت که شما آنها را ارسال نکرده‌اید و فعالیت‌های دیگری در پیج که از طرف شما انجام نگرفته است.

نکاتی که برای جلوگیری از هک اکانت اینستاگرام باید رعایت شود عبارتند از:

1.ایجاد رمز سخت و پیجیده غیرقابل حدس

هرچقدر رمز شما سخت‌تر و غیرقابل حدس باشد امنیت پیج شما بالاتر می‎‌رود برای ایجاد رمز از حروف کوچک و بزرگ، از اعداد و نمادها استفاده کنید.

2.بر روی هیچ پیام ارسالی مشکوک دارای لینکی کلیک نکنید.

ممکن است پیامی به شماره موبایل، ایمیل یا دایرکت اینستاگرام شما ارسال شود با محتوای به ظاهر امنیتی که بعد از کلیک شما روی لینک از شما اطلاعات حساب کاربری اکانت اینستاگرام را بخواهد و با این روش و برداشتن اطلاعات واردی شما به اکانت اینستاگرام شما دسترسی پیدا کنند.

 1. اطلاعات پیج خود را در هیج سایت و برنامه‌ی غیرمعتبری وارد نکنید.

ممکن است برخی افراد به دلیل نگرانی فراموش کردن اطلاعات اکانت اینستاگرام خود، اطلاعات را جایی وارد و ذخیره کنند که این کار اگر غیراصولی باشد یک تهدید بزرگ برای فرد به شمار می‌آید.

 1. هنگامه مواجه با پیام های نگران کننده در مورد پیج اینستاگرام خود با افراد متخصص مشورت کنید.
 2. رمز اکانت اینستاگرام خود را چند وقت یکبار تغییر دهید.

تغییر رمز عبور نه تنها برای اکانت اینستاگرام بلکه برای تمامی اپ ها و حتی کارت بانکی برای جلوگیری از بروز مشکلات امنیتی انجام می‌شود.

 1. هک شدن اینستاگرام از طریق ریست پسورد

اگر از اینستاگرام خود ایمیلی مبنی بر ریست پسورد دریافت کردید اما خودتان از قبل این درخواست را ارائه نداده بودید، حتماً با پشتیبانی اینستاگرام خود تماس بگیرید. برای تماس با اینستاگرام لازم است که روی آیکون سه‌ نقطه در اپلیکیشن اینستاگرام کلیک کرده و دکمه report a problem  را فشار دهید. سپس گزینه spam  یا abuse  را انتخاب کنید.

 1. فالوورهای مشکوک را بلاک کنید.

ممکن است هکر برای داشتن اطلاعات فردی شما و سواستفاده از آن شما را فالوو کند، پس اکانت‌های مشکوکی که شما را فالو کرده‌اند را بلاک کنید.

 1. از اینستاگرام log out کنید.

برای اینکه از پیج اینستاگرام خود محافظت کنید بهتر است که پس از هر بار وارد شدن به اینستاگرام و استفاده از آن از اکانت خود log out کنید تا اگر کسی رمز عبور موبایل شما را داشت، نتواند به ‌راحتی وارد اینستاگرام شماشود.

برای بسیاری از افراد پیش‌آمده است که از گوشی یا سیستمی که برای فرد دیگری بوده است وارد اکانت اینستاگرام  شخصی خود شده‌اند. یا اینکه با شخصی دیگر در استفاده از یک دستگاه شریک هستند.برای اینکه پیج‌هایی که داریم در مقابل هک و حفظ اطلاعات شخصی برای خودمان محفوظ بمانند، باید بعد از هر بار وارد شدن از سیستم‌های دیگر بعد از اتمام کار حتماً log out  انجام دهیم. در بسیاری از موارد که افراد با مشکل هک شدن اینستاگرام مواجه شدند، از این طریق بوده است. از طریق موبایل یا سیستم فرد دیگری وارد پیج شخصی خود شده‌اند و فراموش کرده‌اند که در پایان کار log out  کنند.

 1. از لینک‌های کوتاه مشکوک دوری کنید.

بسیاری از افراد در بیو اکانت اینستاگرام خود یا استوری‌هایی که می‌گذارند، لینک‌های کوتاهی قرار می‌دهند که شما با لمس آن‌ها وارد پیج دیگری می‌شوید. افراد سودجو در مواردی از این لینک‌ها استفاده کرده و از آن‌ها برای هک کردن پیج استفاده می‌کنند. اگر فالور مشکوکی در پیج خود دارید که یکی از این لینک‌ها را دارد، آن را باز نکنید.برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام بهتر است که تا حد ممکن از لمس لینک‌های کوتاهی که در صفحات مختلف می‌بیند و برای شما مشکوک هستند دوری کنید.یا اینکه از اپلیکیشن­های  چک کننده URL استفاده کنید.

یکی از روش‌های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام چک کردن لینک‌های کوتاه است. برای بررسی لینک‌های کوتاهی که با آن‌ها برخورد داشتید،می‌توانید از سایت  Urlchecker استفاده کنید.

10.Authorize کردن را با دقت انجام دهید.

در بعضی موارد اپلیکیشن‌هایی که بر روی گوشی یا سیستم خود نصب می‌کنیم از ما اجازه دسترسی به اکانت اینستاگرام می‌خواهند. اگر این اپلیکیشن را از سایت معتبری تهیه کرده‌اید می‌توانید این اجازه را به آن بدهید. اما اگر اطلاعی از منبع دریافت آن ندارید یا به منبع دانلود اپلیکیشن مشکوک هستید نباید این اجازه را به آسانی در اختیارشان قرار دهید.

راه های بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام

1.اولین روش برای بازگردانی اکانت اینستاگرام هک شده مراجعه به کارشناسان فعال در این حوزه است.

برای انجام این کار فرد متخصص و مورد اعتماد را شناسایی کنید  و اطلاعات خود را به ایشان دهید تا برای بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام شما کار را شروع کنند.

 1. استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام

در این روش شما با استفاده از اپ اینستا گوشی خود اقدام به بازگردانی پیج هک شده می‌کنید.

ابتدا برنامه را باز کرده به بخش ورود یا login را انتخاب کرده سپس گزینه‌ی Get help signing in را انتخاب کنید.

سپس گزینه‌ی Use Username or Email را انخاب کنید.

آدرس ایمیل اکانت اینستاگرام و پسورد اکانت را وارد کنید.

سپس گزینه‌ی Need more help را کلیک کنید. پس از آن اطلاعات درست و کامل اکانت خود را وارد کرده و توضیحات دقی و لازم برای اتفاقی که برای اکانت اینستاگرام شما رخ داده است را برای اینستاگرام شرح دهید. در وارد کردن اطلاعات دقت کنید و به نکات حساس توجه داشته باشید.

به طور مثال اگر اکانت شما یک اکانت شخصی است  گزینه‌ی Personal account with photos of me را انتخاب کنید. و بعد مشکل خود را برای اینستاگرام توضیح دهید سپس روی گزینه‌ی Submit Request  کلیک کنید.

بعد از ارسال اطلاعات خود و اعلام مشکل اکانت هک شده اینستاگرام منتظر ایمیل از طرف اینستاگرام باشید.

اینستاگرام ایمیلی با محتوای یک لینک برای شما ارسال خواهد کرد که اینلینک برای افزایش سطح امنیتی اکانت اینستاگرام شما است.

بعد از گذراندن مراحل بالا شما قادر به تعریف پسورد جدید برای اکانت اینستاگرام خود خواهید شد.

روش‌های هک اکانت اینستاگرام

در اینجا 4 روش انجام هک اکانت اینستاگرام را شرح می‌دهیم:

 1. هک اکانت اینستاگرام از طریق حملات فیشینگ

یکی از روش‌های هک اینستاگرام روش حمله از طریق فیشینگ است. در این روش هکر با جعل یک سایت یا اکانت معتبر برای کاربر پیامی مانند تغییر پسورد یا خطر هک پیج ارسال می‌کند اغلب این پیام شامل لینکی برای وارد کردن اطلاعات اکانت اینستاگرام است که کاربر با توجه به محتوای پیام دریافتی احساس خطر می‌کند و نگرانی انتقال شده با پبام موجب می‌شود به سادگی روی لینک کلیک کرده و اطلاعات درخواستی را وارد کند. و یا ممکن است محتوای متن دریافتی این باشد که برای تایید اکانت اینستاگرام و جلوگیری از حذف اکانت لازم است شما اطلاعات خود را در اینستاگرام تایید کنید که به دنبال آن کاربران ساده اندیش نه تنها لینک را کلیک کرده بلکه اطلاعات خود را نیز در صفحه‌ی جعلی وارد می‌کنند. پس از آن هکران با در دست داشتن اطلاعات ورودی به اکانت موردنظر دسترسی پیدا خواهند کرد و هک اکانت اینستاگرام به صورت رسمی اتفاق می‌افتد.

 1. استفاده از برنامه و ابزارهای هک اینستاگرام

با دانلود برنامه‌های زیر و نصب آن روی گوشی به راحتی می‌توان فقط با وارد کردن نام کاربری پیج موردنظر آن پیج را هک کرد و به اکانت اینستاگرام دسترسی پیدا کرد.

Instahack

Instaleak

Arro App

 1. هک اکانت اینستاگرام از طریق واارد کردن پسورد

یکی دیگر از روش‌های هک اکانت اینستاگرام حدس پسورد اکانت است. برخی از کاربران برای اکانت اینستاگرام خود پسوردی ساده انتخاب کرده که همین موضوع باعث می‌شود هکران به راحتی آن را حدس زده و به اکانت کاربر دسترسی پیدا کنند.  به فرآیندی هم که برای پیدا کردن پسور می کنند در اصطلاح پسورد کرکر می گویند. بسیاری از اوقات پسورد ها به این شکل نیستند وهکر می تواند به کمک پسورد کرکرها، اکانت های پرایوت یا شخصی را هک کند. فقط یک مشکل وجود دارد. آن هم این است که این پروسه و روش کرک کردن پسورد توسط برنامه ممکن است خیلی طول بکشد و اگر سطح امنیتی پسورد شخص، بالا باشد، این کار ممکن است چندین روز طول بکشد.

 1. استفاده از مهندسی اجتماعی برای هک اکانت اینستاگرام

هک اکانت اینستاگرام با روش مهندسی اجتماعی به این صورت است که هکر با جلب اعتماد فرد اطلاعات اکانت اینستاگرام فرد را دریافت کرده و به حساب کاربری فرد دسترسی پیدا می‌کند.

هدف از هک اکانت اینستاگرام کاربران چیست؟

هکر اکانت اینستاگرام ممکن است هدف خاصی را از انجام این کار داشته باشد این اهداف ممکن است دسترسی به اطلاعات شخصی و فعالیت شما در اینستاگرام باشد.

مورد بعدی ممکن است پیج اینستاگرام فالوور زیادی داشته باشد و هکر بخواهد با داشتن اکانت از فالوورهای پیج سواستفاده کند.

یکی دیگر از اهداف هکرها دسترسی به اطلاعات شخصی کاربر و با در دست داشتن آنها بخواهد از فرد هک شده باج بگیرد.

مورد بعدی از اهداف هکرها برای هک پیج اینستاگرام این است که هکر برای اثبات توانایی و قدرت هک خود اقدام به هک پیج‌های بزرگ و شناخته شده می‌کند و پس از موفقیت پیج را به شخص برمی‌گرداند.

هدف هکر از هک پیج اینستاگرام افراد هرچه باشد کاربران لازم است موارد امنیتی برای جلوگیری از هک اکانت را رعایت کنند.

حذف اکانت اینستاگرام بعد از هک شدن

ممکن است هکر بعد از هک اکانت اینستاگرام شما اکانت شما دیلیت اکانت کند. که در این صورت متاسفانه رای برای بازگردانی اکانت حذف شده‌ی اینستاگرام وجود نخواهد داشت.

چطور متوجه شویم اکانت اینستاگرام ما حذف شده است یا خیر؟

با گوشی و اکانت‌های متعددی آیدی خود را سرچ کنید اگر آیدی پیج شما نباشد پس اکانت شما حذف شده است.

البته ممکن است هکر، ایدی یا نام کاربری پیج را تغییر دهد که  در این صورت می‌توانید با استفاده از پیج‌هایی که شما را از قبل فالو کرده‌اند متوجه شوید چه اتفاقی برای اکانت شما رخ داده است.

اگر در زمان اقدام به منظور بازیابی اکانت خود و وارد کردن یوزرنیم و ایمیل خود پیامی از سوی اینستاگرام دریافت کردید که حاکی از رجیستر نبودن آن ایمیل یا یوزرنیم در اینستاگرام است، احتمالا فرد سودجو یا هکر بعد از دسترسی به اکانتتان آن را غیر فعال کرده است.

آیا امکان بازگردانی اکانت حذف شده اینستاگرام وجود دارد؟

خیر، یکی از قوانین تمامی شبکه‌های اجتماعی این است که پس از حذف اکانت دیگر نمی‌توان به آن اکانت دسترسی پیدا کرد و تمامی اطلاعات حساب کاربری آن اکانت حذف خواهد شد.

بازگردانی اکانت غیرفعال شده‌ی اینستاگرام

ممکن است هکر اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت حذف کند که در این صورت اینستاگرام این امکان را  می‌دهد که اکانت اینستاگرام را بازیابی کند.

برای بازگردانی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده وارد اپ اینستاگرام شوید نام کاربری و رمز را وارد کنید.

اما ممکن است در برخی موارد اینستاگرام به این آسانی امکان دسترسی به اکانت موقت حذف شده را ندهد که در این صورت با انتخاب فراموشی رمز عبور، از اینستاگرام بخواهید لینک تخصیص رمز جدید را برای شما پیامک، ایمیل یا  به اکانت فیسبوک شما ارسال کند.

شکایت از هکر اکانت اینستاگرام و مجازات هک اکانت اینستاگرام

مطابق با قانون فضای مجازی، هرکس به طور غیرمجاز به داده ها یا سامانه‎‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک 91 روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

منظور ازاطلاعات حفاظت شده این نیست که لزوما آن حساب و یا اکانت خصوصی باشد و ورود و بازدید عموم از آن امکان پذیر نباشد، بلکه منظور از حفاظت شده آن است که هرکسی برای کنترل آن دسترسی نداشته باشد و در حقیقت دسترسی حساب و یا اکانت و یا پیج با گذرواژه و مانند این‌ها (همان تدابیر امنیتی که قانون می‌گوید) محافظت شده باشد.

برای این کار با تمام مدارک شناسایی خود و کلیه مدارک از جمله شماره تماس و ایمیلی که با آن حساب را ساخته ابد به دادسرای جرائم یارانه ای مراجعه نمایید و شکوائیه مطرح نمایید.

نحوه‌ی شکایت از شخص هکر اکانت اینستاگرام

برای ثبت شکایت و  تنظیم شکوائیه مهم نیست که شما نشان و آدرسی از متهم ندارید. بعد از نوشتن شکوائیه پلیس فتا اقدامات و تحقیقات خود را شروع می‌کند و در صورت تشخیص جرم بودن عمل، نتیجه اقدامات خود را به دادسرا گزارش می‌دهد تا موضوع پیگیری شود.

توجه داشته باشید که مجازات دسترسی غیر مجاز صرفا برای هک کردن است و اگر جرم دیگری مثل انتشار تصاویر اتفاق افتد هر کدام مجازات خودش را خواهد داشت.

اگر مطالب این مقاله مورد توجه شماعزیزان قرار گرفته است با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

پیروز باشید.

سوالات متداول

هک اینستاگرام برای هر کسی به راحتی امکان پذیر است؟

خیر، دسترسی به اطلاعات اکانت اینستاگرام به راحتی امکان پذیر نیست. اما این به آن معنی نیست که هک اینستاگرام قابل انجام نباشد.

آیا می‌شود اکانت اینستاکرام هک شده را بازیابی کرد؟

بله، با مراجعه به متخصصین فعال در این زمینه می‌توانید اکانت هک شده‌ی خود را بازگردانید.

 

پیشنهادی فالوو98:

4 راه برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام در سال 2023

روش‌های برگرداندن پیج اینستاگرام

معنی اصطلاح فالوور اینستاگرام