آیا بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده امکان پذیر است؟ چند روش برای بازیابی رمز اینستاگرام وجود دارد؟فراموش کردن رمز اینستاگرام و بازیابی از طریق گوگل چگونه است؟

ممکن است به هر دلیلی اپ اینستاگرام شما حذف شود، یا  از برنامه اینستاگرام خارج شوید  و یا بخواهید اپ را روی گوشی دیگری نصب کنید که در آن صورت به رمز اینستاگرام خود نیاز دارید اما رمز اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید!

 

برای بازیابی رمز اینستاگرام چند روش وجود دارد که تیم فالوو98 در این مقاله تمامی روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام را برای شما عزیزان شرح خواهد داد.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

هنگام ورود به اپ اینستاگرام صفحه ورود از شما می‌خواهد نام کاربری و رمز خود را وارد کنید اما  اکر رمز خود را فراموش کرده‌اید باید روی فراموشی رمز یا Get help logging in کلیک کنید.

در این بخش از شما می‌خواهد نام کاربری پیج اینستاگرام خود را وارد کنید.

بعد از وارد کردن نام کاربری 3حالت پیش روی شما است و 3گزینه برای بازیابی رمز اینستاگرام خود دارید.

1.send an email اگر شما هنگام ورود به اینستاگرام ایمیل خود را در تنظیمات اکانت وارد کرده باشید لینک بازیابی رمز اینستاگرام شما برای شما ایمیل خواهد شد که از بخش صندوق ورودی پیام موردنظر را باز کرده و بعد از کلیک روی لینک ارسال شده به بخش تنظیم رمز جدید برای اکانت اینستاگرام خود هدایت می‌شود که در آن قسمت می‌توانید برای اکانت خود رمز جدید تنظیم کنید و به اکانت خود وارد شوید.

  1. send an SMS این مورد لینک تنظیم رمز جدید را برای شما با شماره موبایلی که اکانت خود را ثبت کرده‌اید پیامک می‌کند و شما با کلیک روی لینکی که دریافت کرده‌اید می‌توانید پسورد جدید اینستاگرام خود را تنظیم کرده و به اکانت خود وارد شوید.
  2. Log in with Facebook این گزینه برای کسانی هست که اکانت فیسبوک دارند و اکانت اینستاگرام خود را با اکانت فیسبوک همگام‌سازی کرده اند که در این صورت لینک تنظیم رمز جدید اکانت به فیسبوک آن‌ها ارسال خواهد شد. و مراحل را طبق موارد گفته شده بالا طی کرده و به اکانت خود دسترسی پیدا خواهند کرد.

پسورد اینستا یادم رفته حالا چکار کنم؟

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام

برای بازیابی رمز اکانت اینستاگرام خود از طریق سایت اینستاگرام به سایت Instagram.com رفته

سپس در بخش Login Instagram از شما می‌خواهد نام‌کاربری، ایمیل یا شماره تلفن خود را که با آن اکانت اینستاگرام خود را ساخته‌ای و پسورد اکانت خود را وارد کنید. اگر پسورد خود را فراموش کرده باشید در این بخش گزینه‌ی Forgot password? که با کلیک روی این گزینه از شما می‌خواهد یاشماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید تا لینک ساخت رمز جدید را برای شما ارسال کند. پس از واردکردن شماره موبایل یا ایمیل خود لیک برای شما ارسال خواهد شد و بازهم مراحل را طبق توضیحات در متن بالا پیش ببرید.

نکاتی در مورد فراموش کردن رمز اکانت اینستاگرام

اینستاگرام در هر صورت به طور کلی IP شما را به عنوان دارنده حساب وارد شده در پایگاه داده‌تان ذخیره می‌کند. یا بر اساس این واقعیت که شخص ناشناس می‌خواهد به حساب اینستاگرام شما وارد شود، برای شما ایمیل می‌فرستد. در این پیام مکان و آدرس IP شخص نیز مشخص می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم در صورت تغییر رمز اینستاگرام خود، ابتدا برای امنیت بیشتر حسابتان، ورود دو مرحله ای به این شبکه اجتماعی را از طریق روش زیر فعال کنید. برای این کار ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید و روی نماد نمایه خود ضربه بزنید. بعد از انتخاب سه خط افقی در گوشه سمت راست یا چپ و بالا، گزینه تنظیمات را از بخش پایین سمت راست یا چپ انتخاب کنید.

در اینجا روی گزینه Security کلیک و در نهایت Two Factor Authentication را انتخاب کنید. سپس مراحلی را که اینستاگرام توضیح داده به منظور افزایش امنیت حساب خود دنبال کنید. با این کار اگر کسی رمز عبور اینستاگرام شما را دارد نمی‌تواند مستقیماً وارد حساب شما شده و گذرواژه شما را تغییر دهد.

وارد نشدن به اینستاگرام

ممکن دلایل مختلفی داشته باشد. برای بازیابی اینستاگرام روش ورود دومرحله‌ای را امتحان کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام با ورود دو مرحله‌ای – Two factor authentication

اگر شما برای اکانت اینستاگرام خود ورود دو مرحله‌ای یا Two-Factor authentication را روی فعال کرده باشید، برای بازیابی رمز اینستاگرام می‌توانید از اطلاعات وارد شده هنگام فعالسازی ورود دو مرحله‌ای خود استفاده کنید. با استفاده از این اطلاعات به دو روش می‌توان به بازیابی رمز اینستاگرام پرداخت.

بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از کدهای بازیابی ورود دو مرحله‌ای – Two factor authentication

اگر از قبل در تنظیمات اینستاگرام خود گزینه ورود دو مرحله ای – Two-Factor authentication را فعال کرده باشید، چند کد شش رقمی برای بازیابی رمز اینستاگرام به شما می‌دهد. شما موظف هستید تا به محض دریافت این کدها از آن‌ها اسکرین شات گرفته تا بتوانید در بازیابی رمز اینستاگرام یا پیشگیری از فیشینگ اطلاعات حساب کاربریتان در اینستاگرام جلوگیری کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن ورود دو مرحله‌ای – Google authentication

در بخش دیگری از ورود دو مرحله‌ای – Two-Factor authentication به شما پیشنهاد می‌شود که از یک اپلیکیشن ثانویه برای تولید رمز عبور یک باز مصرف استفاده کنید. اپلیکشن پیش فرض معرفی شده توسط اینستاگرام google athentication است که از امنیت بالایی برخوردار است و توسط شرکت گوگل توسعه یافته است. این اپلیکیشن به اینستاگرام شما متصل می‌شود و به شما یک کد شش رقمی یک بار مصرف برای بازیابی رمز اینستاگرام می‌دهد.

با وارد کردن این کد در اینستاگرام می‌توانید وارد اکانت خود شوید. در صورتی که قبلا به نصب و فعالسازی این اپلیکیشن پرداخته باشید، هنگام ورود به حساب کاربری اینستاگرامتان اولین درخواستی که دریافت می‌کنید واردسازی رمز عبور یک بار مصرف شش رقمی است که به واسطه این برنامه تولید می‌شود و در اختیار شما گذاشته می‌شود. مدت زمان استفاده از این رمز همانند رمز دوم پویا برای کارت‌های عابر بانک 60 ثانیه است و پس از 60 ثانیه به طور اتوماتیک رمز قبلی ابطال شده و رمز بعدی ساخته شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اما ممکن است شما برای بازیابی رمزاینستاگرام خود هیچ یک از گزینه‌های گفته شده در بالا را نداشته باشید. در اینصورت اگر از طریق وب و یا سیستم وارد اکانتاینستاگرام خود شده باشبد و هنگام ورود از سیستم خواسته باشید تا اطلاعات شما را به خاطر بسپارد می‌توانید حالا با استفاده از مرورگر خود به اکانت اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید.

رمز اکانت اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید و به ایمیل یا شماره تلفنی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید، دسترسی ندارید؟ در چنین شرایطی، شما راهی به‌غیراز کنار گذاشتن اکانت قدیمی خود و ایجاد اکانت جدید ندارید، زیرا طبق گفته اینستاگرام، تنها زمانی می‌توانید رمز عبور را بازیابی کنید که حداقل به تلفن یا ایمیل خود دسترسی داشته باشید.

اگر از طریق مرورگر گوشی یا دسکتاپ وارد اکانتتان شده‌اید و رمزتان را ذخیره کرده‌اید، این شانس را دارید که رمزتان را به یاد بیاورید. در مرورگرهای کروم، روی آیکون پروفایلتان در بالای مرورگر و سپس روی آیکون کلید کلیک کنید.

رمزهای ذخیره شده در کروم

در بخش «Saved Passwords»، تمام رمزهای ذخیره‌شده را می‌توانید بررسی کنید. کافی است آدرس‌ مرتبط با اینستاگرام را پیدا کنید و روی نماد چشم کلیک کنید.

پسوردهای سیو شده در کروم

اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنید، روی آیکون همبرگری در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و سپس گزینهٔ «Passwords» را انتخاب کنید.

رمز‌های ذخیره شده در فایرفاکس

«Instagram» را در کادری که در تصویر مشخص کرده‌ایم، تایپ کنید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، نام‌های کاربری و رمزهای عبور مرتبط با آن‌ها به شما نمایش داده می‌شوند. در این مرحله، کافی است روی نماد چشم کلیک کنید تا رمز عبور خود را ببینید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فایرفاکس

با این حال، اگر به شماره تلفن یا ایمیل خود دسترسی دارید، می‌توانید رمز اینستاگرام خود را با کمک یکی از روش‌هایی که در ادامه بررسی خواهیم کرد، بازیابی کنید.

 

اگر شما پسورد اکانت اینستاگرام خود را فراموش کرده باشید و هیچ یک از روش‌های بالا نتواند شما را در بازیابی رمز کمک کند دیگر هیچوقت نخواهید توانست به اکانت اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید پس برای جلوگیری از این اتفاق لازم است چند نکته را در نظر داشته باشید

1.برای اکانت اینستاگرام خود یک شماره موبایل قابل دسترس وارد کنید تا هنگام فراموشی رمز لینک بازیابی پسورد برای شما پیامک شود.

  1. ایمیل خود را در بخش تنظیمات اکانت خود وارد کنید تا بتوانید با دریافت لینک بازیابی پسورد اینستاگرام درصورت فراموشی رمز به اکانت خود دسترسی پیدا کنید.
  2. در صورت داشتن اکانت فیسبوک، از طریق همگام سازی اکانت اینستاگرام با اکانت فیسبوک این امکان را برای اکانت اینستاگرام خود داشته باشید که در صورت فراموشی رمز ورود لینک بازیابی رمز را برای شما به اکانت فیسبوک شما ارسال کند.
  3. رمز ورود اکانت اینستاگرام خود را در جایی مطمئن برای خود ذخیره کنید.
  4. برای اکانت اینستاگرام خود رمز دومرحله‌ای را فعال کنید.

ریست پسورد اکانت اینستاگرام

ممکن است گاهی بخواهید به دلایل شخصی یا امنیتی پسورد اکانت اینستاگرام خود را تغییر دهید یا ریست پسورد کنید.

که در این صورت می‌توانید از گزینه‌ی ریست پسورد یا Can’t reset your password?  اقدام به تغییر پسورد اینستاگرام خود کنید. البته برای تغییر رمز اینستاگرام لازم است شما رمز قبلی خود، شماره موبایلو یا ایمیل اکانت خود را  داشته باشید تا با نداشتن پسورد قدیمی بتوانید با کلیک روی لینکی که اینستاگرام برای شما ارسال می‌کند بدون داشتن پسورد قدیمی پسورد جدید را برای اکانت اینستاگرام خود تنظیم کنید.

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که آیا ریست کردن پسورد اینستاگرام باعث حذف شدن اطلاعات پیج اینستاگرام می‌شود؟ خیر با ریست کردن پسورد اکانت اینستاگرامی هیچ یک از اطلاعات اکانت شما حذف نخواهد شد.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

پاینده باشید.

سوالات

آیا امکان بازیابی رمز اینستاگرام بعد از فراموشی پسورد هست؟

بله، روش‌های متعددی برای بازیابی رمز اینستاگرام بعد از فراموشی وجود دارد.

رمز اینستاگرام را بدون داشتن شماره موبایل و ایمیل باز هم می‌توان بازیابی کرد؟

اگر از طریق مرورگر خود وارد اکانت اینستاگرام خود شده باشید و در مقابل پاسخ سوال مرورگر برای به خاطر سپردن اطلاعات ورودی شما جواب مثبت داده باشید می‌توانید از قسمت اطلاعات مرورگر رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید.

 متا

یکی از اتفاقات ناخوشایند که برای کاربران اینستاگرام پیش می‌آید فراموشی رمز اینستاگرام است. که البته اصلا جای نگرانی نیست و با چند روش به سادگی می‌توان رمز اینستاگرام را بازیابی کرد.