فهرست مطالب

در این مقاله میخواهیم در خصوص یکی از پرتکرار ترین سوالات فضای مجازی با شما صحبت کنیم یعنی” چگونه اکانت تلگرام را حذف کنیم؟”

تلگرام؛ یکی از محبوب ترین و پر قابلیت ترین اپلیکیشن موجود در دنیاست که توانسته محبوبیت عجیب و غریبی در میان کاربران خود بدست آورد. حال که این اپلیکیشن روز به روز در حال کامل شدن است و به طرفدارن آن افزوه می شود، افرادی هستند که قصد دارند به صورت دائمی امانت تلگرام خود را حذف کنند!

اگر از افرادی که قصد دیلیت کردن اکانت تلگرام خود را دارند دلیلش را بپرسید، با جواب های متفاوتی رو به رو می شوید. برخی از افراد ممکن است از این فضا خسته شده باشند و قصد دوری از فضای مجازی را داشته باشند، برخی افراد میخواهند از شر مزاحمانی که با پیام های نامناسب اوقات خوش آنها را تلخ می کنند، راحت شوند، گروهی دیگر از افراد قصد دارند مدتی را فقط به مطالعه یا تفریح بپردازند، و از اخباری که در تلگرام است دور شوند و… دلایلی است که افراد به دنبال حذف اکانت تلگرام خود میروند.

ما قصد داریم در این مقاله قدم به قدم؛ همراه با آموزش تصویری، به شما شیوه حذف دائمی اکانت تلگرام را آموزش دهیم، پس تا انتهای این وبلاگ آموزشی با فالوو98 همراه باشید.

روش دیلیت اکانت تلگرام (delete account telegram)

برای حذف اکانت تلگرام دو روش کلی وجود دارد که تمامی روش های گفته شده هم برای نسخه اندرویو و هم ios مشابه است و نیازی نیست که روش های مختلفی را به کار بگیرید

روش های حذف اکانت تلگرام: 1. حذف خودکار اکانت تلگرام 2. حذف دستی اکانت تلگرام

نحوه دیلیت اکانت تلگرام (حذف خودکار):

در این روش، همانطور که از نامش مشخص است، تلگرام به صورت خودکار پس از گذشت 6 ماه اکانت شما را پاک خواهد کرد. در تنظیمات پیش فرض تلگرام؛ گفته شده است که اگر یک حساب تلگرام تا مدت 6 ماه بی استفاده و غیر فعال باشد، خود تلگرام زحمت پاک کردن آن را می‌کشد و شما نیاز نیست اقدامی کنید!

اما ممکن است، مدت زمانی که تلگرام به طور پیش فرض درنظر گرفته است برای عده ای خوشایند نباشد و برخی نگران این باشند که اگر بنا به هر دلایلی نتوانستند به مدت6 ماه در تلگرام فعالیت کنند؛ تلگرام اکانت آنها را به طور کلی پاک می کند! باید به شما بگوییم که جای نگرانی نیست چرا که تلگرام این امکان را به شما داده که بتوانید مدت زمان آن را تغییر دهید.

برای تغییر تنطیمات پیش فرض حذف خودکار اکانت تلگرام باید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا روی سه خطی که در بالای اکانت تلگرام وجود دارد بزنید.

سپس از منوی باز شده گزینه تنطیمات یا همان  Settings را بزنید.

در زیر منویی که به شما نشان داده می شود، گزینه ی Privacy and Security یا حریم شخصی را انتخاب کنید.

در نهایت، در انتهای صفحه ی باز شده با گزینه ی  Delete my accountرو به رو میشوید، و با انتخاب آن، If away for برای شما نمایش داده می شود، که در این قسمت می توانید تنطیمات پیش فرض حذف اکانت تلگرام پس از 6 ماه را تغییر دهید.

حال میتوانید یکی از گزینه های موجود یعنی، 1 ماهه، 3 ماهه، 6 ماهه، و 1 ساله را انتخاب کنید، که بیشترین آن به مدت 1 سال است. در این بخش با قرار دادن اکانت روی یک سال، تایید می کنید که اگر اکانت تلگرام شما، به مدت یکسال آنلاین نشد، به صورت خودکار حذف شود.

به همین راحتی!

این روش برای کسانی که دیر به دیر ممکن است حساب تلگرام خود را چک کنند مناسب است، و با تنطیم یکساله این تنظیمات، می تواند مدت زمان بیشتری در تلگرام آنلاین نشوند و نگران حذف اکانت خود تا 1 سال هم نباشند.

دیلیت اکانت تلگرام

حذف خودکار تلگرام، برای افرادی که میخواهند فوری تلگرام خود را حذف کنند مناسب نیست چرا که باید ماه ها صبر کنند تا این اتفاق بیفتد، اما با روش دوم؛ که شایع ترین راه دیلیت اکانت تلگرام است به راحتی و در چند دقیقه می توانید حساب خود را برای همیشه پاک کنید.

حذف دائمی اکانت تلگرام ( به صورت دستی):

نگران نباشید ما در این مرحله تمامی مراحل را مو به مو، و به صورت تصویری به شما آموزش خواهیم داد.

برای حذف تلگرام به صورت دستی، این امکان وجود ندارد که شما مستقیما بتوانید از خود اپلیکیشن تلگرام، اقدام به حذف آن کنید. برای دیلیت اکانت تلگرام، ابتدا باید از طریق مرورگر خود، وارد سایت اصلی تلگرام شوید و از آنجا اقدام به حذف اکانت کنید.

ابتدا صفحه ی مرورگر خود را باز کنید و آدرس my.telegram.org را سرچ کنید تا مستقیم به سایت تلگرام وارد شوید.

در صفحه ای که برای شما باز میشود، در ابتدا باید کد کشور خود را وارد کنید، که این کد برای کشور ایران 98+ است، پس از درج کد نیاز است شماره تلفنی که قصد حذف تلگرام آن خط را دارید وارد کنید و گزینه ی next  را بزنید.(توجه داشته باشید که شماره تلفن همراه خود را باید بدون درج شماره صفر وارد کنید. مثلا، اگر شماره شما با 0918 شروع میشود باید به صورت 98918+ شماره تلفن همراه خود را وارد کنید در غیر این صورت کدی برای شما ارسال نخواهد شد)

حال باید منتظر باشید تا کد مخصوصی از طرف تلگرام برای شما ارسال شود. وارد صفحه ی تلگرام خود شوید و کدی که برایتان فرستاده شده است را کپی کنید.

بعد از کپی کد، وارد سایت تلگرام شوید و در فیلد Confirmation Code کد را وارد کنید  و سپس روی کلمه Sign In کلیک کنید.

در این مرحله اگر کدی که برایتان فرستاده شده است را درست وارد کرده باشید وارد صفحه ی مدیریت اکانت تلگرام خود می شود، و با زدن گزینه ی Delete Account به صفحه نهایی دیلیت اکانت تلگرام هدایت خواهید شد.

با وارد شدن به صفحه ی دیلیت اکانت با گزینه ی  why are you leaving رو به رو خواهید شد، که از شما میخواهد دلیل حذف اکانت خود را بنویسید. نوشتن این فیلد اجباری نیست و شما می توانید به صورت اختیاری آن را پر کنید. و در آخر Delete Account را بزنید.

در این مرحله، تلگرام برای اطمینان باز از شما میپرسد که ایا قصد حذف اکانت خود را دارید و از حذف آن اطمینان دارید؟ که شما با زدن دکمه ی قرمز رنگ Yes, delete my account، اکانت تلگرام خود را برای همیشه حذف می کنید.

و در انتها با پیام Your account was successfully deleted from our system. Come back soon، مواجه خواهید شد که این پیام نشان دهنده این است که شما با موفقیت اکانت خود را حذف کرده اید.

دلیت اکانت تلگرام

بسیاری از افراد که قصد پاک کردن حساب تلگرام خود را دارند تمام نگرانی آنها بابت ار بین رفتن تمامی فیلم، چت، عکس، و… می باشد و از آنجایی که بعد از دیلیت تلگرام دیگر امکان بازیابی اطلاعات نیست، افراد با چالش رو به رو میشوند که چگونه قبل از پاک کردن تلگرام اطلاعات خود را به طور کلی ذخیره کنیم.

ذخیره و دانلود کلی اطلاعات تلگرام:

همانگونه که گفته شد، بعد از دیلیت اکانت تلگرام دیگر قادر به بازیابی اطلاعات نخواهید بود. برای دانلود کلی اطلاعات تلگرام نیاز است تا مراحلی که برای شما شرح می دهیم انجام دهید:

ابتدا باید نسخه ی دسکتاپ یا همان کامپیوتر را دانلود کنید تا بتوانید اطلاعات را دانلود کنید.

در گام بعدی به قسمت Settings بروید و روی گزینه ی Advanced  کلیک کنید و قسمت Export Telegram data را انتخاب کنید.

و در انتها، مواردی را که میخواهید Export کنید. برای انتخاب موارد شما با گزینه های زیر رو به رو هستید:

Account information : اطلاعات اکانت شما؛ نام، نام کاربری، عکس پروفایل و شماره تماس

Contact list: لیست تمام مخاطبین شما در تلگرام

Personal chats: چت‌های شخصی شما با دیگران

Bot chats: تمامی چت‌هایی که با ربات‌های تلگرام داشتید

Private groups: گروه‌های خصوصی شما در تلگرام

Private channel: کانال‌های خصوصی شما

Public channel: کانال‌های عمومی در تلگرام

Photos: عکس‌ها

Video files: ویدئوها

Voice massages: پیام‌های صوتی

Round video massages: پیام‌های ویدئویی

Stickers: استیکرها

Animated GIFs: گیف‌ها

دیلیت اکانت تلگرام

و با انتخاب مواردی که مورد نیاز شما می توانید آن ها را به صورت کلی استخراج کنید و با خیالی اسوده برای همیشه تلگرام خود را پاک کنید و نگران از دست رفتن اطلاعات خود نباشید.

سوالات متداول طریقه دیلیت اکانت تلگرام:

ما در این مقاله سعی کردیم که به صورت تصویری و قدم به قدم، روش های حذف اکانت تلگرام را به شما آموزش دهیم. حال در ادامه میخواهیم به پر تکرار ترین سوالات شما در حوزه ی دیلیت اکانت تلگرام،پاسخ دهیم و از شما میخواهیم که با فالوو98 تا انتهای این مقاله همراه بشید تا شما نیز جواب سوالات خود را بگیرید.

اولین سوالی که بسیاری از کاربران بعد از حذف اکانت تلگرام از ما می پرسند این است که:

آیا اکانت دیلیت شده تلگرام قابل بازیابی است؟

در جواب این سوال باید به شما بگوییم، خیر! متاسفانه بعد از دیلیت اکانت تلگرام شما قادر نیستید که حساب خود را برگردانید. باید بدانید که پس از حذف اکانت تلگرام، تمامی کانال‌ها، گروه‌ها، چت شما با دوستان و اشنایان، و تمامی منابعی که در تلگرام سیو کرده بودید پاک می شود و دیگر نمی توانید آنها را برگردانید به یاد داشته باشید که دیلیت اکانت تلگرام به منزله حذف موقتی آن نیست و به معنی حذف دائم حساب شماست!

ربات دیلیت اکانت تلگرام چیست؟

مطمئنا تا کنون با کلماتی مانند ربات حذف تلگرام، ربات دیلیت اکانت تلگرام، برخورده اید! ربات دیلیت اکانت تلگرام، همانگونه که از نام آن پیداست به شما کمک می کند تا اکانت تلگرام خود را پاک کنید. اما ایا واقعا احتیاج به چنین ربات هایی است؟ این ربات‌ها شاید در ظاهر گفته شود که کمک حال شما هستند، اما در باطن سودی برای شما نخواهند داشت و حتی ممکن است برایتان دردسر ساز شود.

اگر شما بخواهید با کمک ربات اکانت خود را حذف کنید، به یاد داشته باشید که باید شماره تلفن همراه، کدی که برایتان ارسال می شود را در اختیار ربات بگذارید! و این می تواند سبب سو استفاده از اطلاعات و حریم شخصی شما شود. می بینید که معایب چنین ربات هایی از مزایای آن بیشتر است و ما چنین ربات هایی را به شما پیشنهاد نمی کنیم!

خودتان مشاهده کردید که مراحل حذف اکانت تلگرام، کار دشوار و پیچیده ای نبود و به تنهایی می توانید به راحتی و بدون کمک ربات، تمام این مراحل را انجام دهید، پس لزومی ندارد که برای چنین کار آسانی از ربات های ناآشنا و غیر معتبراستفاده کنید و اطلاعات مهم خود را به خطر بیندازید.

برای همین به شما توصیه می کنیم که به روش های گفته شده اقدام به حذف اکانت خود کنید. ما برای راحتی شما، لینک مستقیم سایت تلگرام را قرار می دهیم تا به اسانی اکانت خود را پاک کنید.

لینک مستقیم دیلیت اکانت تلگرام

https://my.telegram.org/auth

چندبار می‌توانیم اکانت تلگرام خود را حذف کنیم؟

اگر اکانت تلگرام خود را 3 مرتبه و در بازه ی زمانی کم، حذف کنید تا 3 هفته قادر نخواهید بود با شماره مدنظرتان حساب تلگرام بسازید، پس سعی کنید از دیلیت اکانت تلگرام به صورت پشت سر هم خودداری کنید تا چنین اتفاقی برایتان پیش نیاید.

آیا دیلیت اکانت تلگرام، سبب رفع ریپورتی اکانت می‌شود؟

باز هم جواب ما در پاسخ به شما خیر است! برخی افراد ممکن است که به هر دلیلی در تلگرام ریپورت شده باشند، و راه حلی که به ذهنشان می رسد این است که، شاید با حذف اکانت، رفع ریپورتی نیز اتفاق بیفتد، اما باید بگوییم که سخت در اشتباهید! چرا که شماره شما ریپورت شده است و حذف تلگرام هیچ کمکی به شما نمی کند. و اگر قصد داشته باشید که مجدد با شماره ای که در تلگرام ریپورت شده اید، اکانت جدیدی بسیازید باز هم ریپورت خواهید بود.

ریپورت شدن افراد در تلگرام موضوعی چالشی است که برخی افراد با آن دست به گریبان هستند، و برای خروج از ریپورت تلگرام هرکاری میکنند. ما در فایلی که برای شما ارائه نموده ایم روش های رفع ریپورت تلگرام را شرح داده ایم که اگر تمایل به خواندن آن داشتید لینک زیر را لمس کنید(پی دی اف گذاشته بشه)

چرا کد فعال سازی تلگرام ارسال نمی شود؟

همانطور که در مطالب گذشته گفته شد، برای وارد کردن شماره همراه خود، باید بعد از کد کشور، شماره تلفن را بدون عدد صفر وارد کنید تا کد برای شما ارسال شود.

آیا پس از حذف تلگرام، پیام های ما نیز پاک می شود؟

خیر، اگر با کسی چت کرده باشید، بعد از حذف اکانت تلگرامتان، پیام های شما برای شخص مقابل باقی می ماند اما نامتان به Delete Account  تغییر می کند. و اگر شخص مورد نظر به شما پیام دهد شما دیگر قادر به دیدن آن نیستید چرا که به کل اکانت خود را پاک کرده اید.

ما در این مقاله فالوو98 نیز سعی کردیم که سیر تا پیاز آنچه باید در خصوص دیلیت اکانت تلگرام بدانید برای شما بازگو کنیم و بدون دردسر و استفاده از ربات های نامعتبر تلگرام، اقدام به حذف آن کنید.

فالوو98 در تمام 8 سال فعالیت خود، سعی کرده است تا با ارائه اطلاعات به روز در خصوص شبکه های اجتماعی علی الخصوص اینستاگرام و تلگرام، شما را با ریز و بم های این پلتفرم ها اشنا کند تا بدون چالش، بتوانید در این شبکه ها فعالیت کنید و کسب و کار خود را گسترش دهید.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اگر سوالی در این باره داشتید با ما در میان بگذاربد تا تیم مشاوره سایت فالوو98 در اسرع وقت جواب تمامی سوالات شما را بدهند.

از اینکه تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاس گزاریم.

مقاله پیشنهادی فالوو 98 :چگونه اکانت اینستاگرام را به صورت دائمی حذف کنیم؟

بله، برای حذف تلگرام باید به حساب خود دسترسی داشته باشید و  خطی که با آن تلگرام نصب کرده اید فعال باشد، چرا که قرار است برای شما کد تاییدیه حذف تلگرام ارسال شود و اگر حساب شما فعال نباشد قادر به دریافت کد نیستید.

بله، اگر اکانت تلگرام خود را پاک کنید تمامی چت های شما، کانال و گروه های شما نیز پاک خواهد شد که دیگر اطلاعات پاک شده قابل بازیابی نیست.

بله، بعد از اینکه شما اکانت تلگرام خود را حذف می کنید، افرادی که از قبل بلاک کرده بودید، از حالت بلاک خارج می شوند و می توانند به شما پیام دهند. البته که حالت عکس آن نیز امکان پذیر است، به این معنی که؛ بعد از دیلیت اکانت تلگرام، افرادی که شما را بلاک کرده بودند و شما قادر به تماس با آنها نبودید، بعد از نصب مجدد تلگرام می توانید با آنها در ارتباط باشید.