امروزه اینستاگرام؛ به یکی از شبکه های اجتماعی جدایی ناپذیر از زندگی انسان‌ها تبدیل شده است، به طوری که اگر به اطراف خود نگاهی بیندازید خواهید دید که از 10 نفر، 9 نفر دارنده یک حساب فعال در اینستاگرام است. با گسترش شبکه های اجتماعی بخش بزرگی از زندگی ما به اینگونه پلتفرم ها گره خورده است.

پیوند میان زندگی بشر و شبکه های اجتماعی، به حدی در هم تنیده شده که دیگر شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، صرفا برای سرگرمی استفاده نمی شوند و بسیاری از امور روزانه مانند خرید و فروش محصول، خدمات و…  در این برنامه شکل می گیرد. با توجه به گسترش شبکه اجتماعی اینستاگرام و سیل انبوهی از طرفداران آن در تمامی نقاط جهان، برخی افراد بنا به هر دلیلی تمایل دارند که پیج خود را برای همیشه حذف کنند!

اکانت اینستاگرام فالو98

برای انجام این کار ،مقاله راهنمای ایمنی حساب اینستاگرام را حتما بخوانید که بعداً از اسم و اعتبار شما سوءاستفاده نشود ؛همچنین  شاید نظرتان تغییر کرد و دوباره به شبکه اجتماعی اینستاگرام بازگذشتین به همین خاطر فالوو98 راهنمای ایمنی حساب اینستاگرام به شما پیشنهاد میکند حالا چه نظرتان پا بر جا به جذف حساب اینستاگرام  خود کرده‌اید یا اینکه نظرتان تغییر کرده باشد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید:

شاید برای شخصی همچین فضایی خسته کننده شده باشد، شاید شخص دیگری قصد دارد که برای مدتی درس بخواند و ذهن خود را از این فضا دور کند یا… به هرحال افرادی هستند که قصد دارند به طور دائمی، اینستاگرام خود را پاک کنند. اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که میخواهید دیلیت اکانت اینستاگرام را انجام دهید پس با flw98 تا انتهای این مقاله همراه باشید.

بهتر است بخوانید: ارسال انبوه پیام به فالوور اینستاگرام

حذف اکانت اینستاگرام از طریق خود برنامه

اگر تا همین چند وقت پیش، قصد داشتید که اینستاگرام خود را دیلیت اکانت کنید، باید مستقیم وارد سایت اینستاگرام میشدید و از آنجا اقدام می کردید. اما به تازگی اینستاگرام در نسخه جدید خود، این قابلیت را در اختیار کاربران گذاشته است که از طریق خود برنامه چنین کاری را انجام دهند. هیجان انگیز است نه؟

پس تا آخرش با ما باش

برای دیلیت اکانت اینستاگرام توسط خود برنامه ابتدا باید:

وارد اینستاگرام شوید و در صفحه پروفایل سمت راست بالای صفحه، آیکون سه خط را بزنید تا به صفحه تنظیمات اصلی اینستاگرام بروید.

اکانت اینستاگرام فالو98

در صفحه ای که برای شما باز می شور گزینه تنظیمات(settings) را انتخاب کنید.

اکانت اینستاگرام فالو98

سپس صفحه جدید تری برای شما نمایش داده می شود که شما باید قسمت کمک(help) را انتخاب کنید.

اکانت اینستاگرام فالو98

بعد از انتخاب گزینه هلپ، زیر مجوعه این بخش به شما نشان داده می شود که، ما برای دیلیت اکانت باید گزینه help center)) را بزنیم.

اکانت اینستاگرام فالو98

بعد از اینکه هلپ سنتر را انتخاب کردید، صفحه مرورگر اینستاگرام برای شما باز میشود و نیاز است در صفحه باز شده، managing your account را انتخاب کنید.

اکانت اینستاگرام فالو98

حال به مراحل پایانی حذف اینستاگرام نزدیک می شویم. در صفحه جدیدی که باز می شود گزینه delete your account را باید انتخاب کنید.

اکانت اینستاگرام فالو98

مجدد صفحه جدیدی نمایش داده می شود که شما باید گزینه دوم آن یعنی، How do I delete my account، را فشار دهید. و در نهایت در صفحه نشان داده شده باید گزینه یک یعنی، the Delete Your Account page  را که با رنگ آبی نشان داده شده است را  انتخاب کنید.

خب! بعد از انجام این مراحل، نیاز است تا بار دیگر وارد اکانت اینستاگرام خود شوید و در کادر های مشخص شده، یوزرنیم و پسورد خود را وارد کنید.

سپس یک صفحه تازه ای برای شما باز میشود که از شما می خواهد دلیل حذف اکانت را بنویسید. و شما می توانید در گزینه هایی که خود اینستاگرام پیشنهاد داده است یکی را انتخاب کنید و در پایین صفحه، در قسمت کادری که وجود دارد مجدد پسورد خود را وارد کنید.

در نهایت روی کادر قرمز زنگ بزنید تا اینستاگرام شما برای همیشه حذف شود.

وتمام!

همانطور که دیدید یکی از راه های حذف اکانت اینستاگرام از طریق خود اپ بود، که البته باز هم باید وارد مرورگر می شدید و اقدام به حذف اکانت می کردید. شاید این روش برای شما هم ناآشنا بود و با این قابلیت اینستاگرام اشنا نبودید، که ما در وبسایت فالو نود و هشت، این را به شما آموزش دادیم.

حذف اکانت اینستاگرام توسط مرورگر

اما یکی از قدیمی ترین و راحت ترین راه ها برای حذف اکانت اینستاگرام، استفاده از لینک زیر و ورود مستقیم به وبسایت اینستاگرام از طریق مرورگر است که شما به آسانی می توانید اقدام به حذف صفحه خود کنید.

لینک مستقیم بریا حذف اکانت اینستاگرام

هنگامی که لینک فوق را فشار دهید، از طریق مرورگر وارد صفحه log in اینستاگرام می شوید که از شما میخواهد یوزرنیم و پسورد خود را وارد کنید تا مستقیم به صفحه شما متصل شود.

اکانت اینستاگرام فالو98

سپس با وارد کردن این اطلاعات، وارد صفحه ی دیلیت اکانت می شوید، که در قسمت Why are you deleting your account از شما میخواهد دلیل حذف اکانت را بگویید. شما می توانید یکی از گزینه های پیشنهادی اینستاگرام را انتخاب کنید. اما همانطور که می بینید در پایین صفحه در قسمت To continue, please re-enter your password، از شما خواسته می شود تا مجدد رمز اکانت خود را وارد کنید.

اکانت اینستاگرام فالو98

در نهایت با پر کردن این فیلدها، باید گزینه delete my account را فشار دهید و سپس ok را بزنید.

در این صورت اکانت شما با موفقیت پاک خواهد شد و پیام  Your account has been removed. We’re sorry to see you go به شما نشان داده خواهد شد، و به این معنی است که اکانت شما به صورت دائمی حذف شد و دیگر قادر به دیدن آن نیستید!

اکانت اینستاگرام فالو98

سخن پایانی:

به یاد داشته باشید که با روش های گفته شده، اینستاگرام شما برای همیشه حذف خواهد شد و دیگر امکان بازیابی و برگرداندن آن وجود ندارد. پیشنهاد ما به شما این است که، اگر موقتی و برای مدت کوتاهی قصد دارید که از فضای اینستاگرام دور باشید، از روش حذف موقتی یا دی اکتیو(deactivate) استفده کنید که امکان برگرداندن آن را بعد از مدتی داشته باشید و همچنان اطلاعاتتان در دسترس باشد.

بعد از پاک کردن دائمی اینستاگرام، تمامی اطلاعات شما به کلی پاک خواهد شد و شما دیگر دسترسی به آنها ندارید. بعد از حذف اکانت، پیام های شما که در دایرکت برای دیگران فرستاده اید پاک نخواهد شد اما اسمتان به صورت instagrammer در خواهد آمد.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال دیگری در خصوص حذف کردن اینستاگرام داشتید یا ابهامی برایتان پیش آمده است حتما در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا تیم حرفه ای  فالو flw98 در اسرع وقت جواب سوالات شما را بدهد.

از اینکه تا انتهای این وبلاگ همراه Flw98.com بودید از شما کمال تشکر را داریم.