اینستاگرام در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال ماهانه است. باورش سخت است که اپلیکیشنی که در ابتدا برای عکس‌های فوری و سلفی‌های تصادفی ایجاد شده بود، به طور یکسان بین مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها بسیار محبوب شده باشد.

گاهی مشغله های زیاد باعث سر در گمی کاربران و در نتیجه باعث فراموش کردن رمز اینستاگرام میشود ،ولی این اتفاق نباید شما  را از پیشرفت و کسب و کارتان بازدارد چون تیم فالوو98 ابزار بازیابی رمز اینستاگرام را به شما همراهان  همیشگی در مقالات بعدی آموزش خواهیم داد.

واقعیت این است که اینستاگرام معدن طلای مطلق برای مشاغل در هر شکل و اندازه است. با این حال، دیگر خبری از عکس های احمقانه با فیلتر و حاشیه نیست. در عوض، برای متمایز شدن باید یک فید کاملاً تنظیم شده و از نظر بصری جذاب داشته باشید. بسیاری از برندها برای رشد یا پذیرش اینستاگرام به عنوان بخشی از استراتژی اجتماعی خود تلاش می کنند و ما کاملاً دلیل آن را درک می کنیم. با فالوو98 تا انتهای این مقاله همراه باشید ات شما را با دنیای تجارت در ایستاگرام آشنا کنیم.

اگر می خواهید حضور خود را افزایش دهید و مشتریان را جذب کنید، به یک استراتژی دقیق و کاربردی در اینستاگرام نیاز دارید.

ما یک راهنمای استراتژی بازاریابی اینستاگرام را برای کمک به شما برای شروع کار در این پلتفرم و درک بهترین روش‌ها برای رشد تقسیم کرده‌ایم.

بازاریابی اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام چیست؟

بازاریابی اینستاگرام یک استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی است که به استفاده از اینستاگرام و ویژگی های آن برای ایجاد یک جامعه و تبلیغ کسب و کار شما اشاره دارد. برندهایی که از بازاریابی اینستاگرام استفاده می کنند باید برای این پلتفرم محتوا ایجاد کنند، یک برنامه منسجم برای محتوای مذکور ایجاد کنند، با مخاطبان هدف خود درگیر شوند و موارد دیگر را مشاهده کنند.

چرا از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده کنیم؟

بازاریابی رسانه های اجتماعی یک استراتژی بسیار محبوب است زیرا نزدیک به 5 میلیارد کاربر رسانه های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارد. اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که در پایان سال 2021 بیشترین بارگیری را داشته است. نه تنها این، بلکه روزانه 59 درصد از 2 میلیارد کاربر اینستاگرام وارد برنامه می شوند.

این پلتفرم همچنین دارای تعدادی ویژگی است که به شما امکان می دهد تجارت خود را به روش های مختلف تبلیغ کنید و به طور کلی یک استراتژی بازاریابی جذاب ایجاد کنید. برخی از ویژگی ها عبارتند از:

پست های چرخ فلک

استوری های اینستاگرام

نکات برجسته داستان

حلقه های اینستاگرام

خرید اینستاگرام

اینستاگرام یک جریان درآمد برای برندهای تجارت الکترونیک ایجاد می کند، به ایجاد جامعه ای از مشتریان وفادار کمک می کند و می تواند راهی عالی برای افزایش آگاهی از برند باشد.

چگونه یک حساب کاربری تجاری اینستاگرام بسازیم؟.

آدرس ایمیل کسب و کار خود را وارد کرده و رمز عبور را انتخاب کنید. دستورالعمل ها را دنبال کنید تا زمانی که به نمایه جدید خود منتقل شوید.

برندسازی بصری خود را شروع کنید. یک عکس نمایه آپلود کنید و تمام اطلاعات نمایه ضروری را وارد کنید – نام کسب و کار، بیو، پیوند نمایه، دکمه CTA و غیره.

برای دسترسی به تنظیمات اینستاگرام روی منوی همبرگر در گوشه سمت راست بالای نمایه خود ضربه بزنید. به منوی حساب بروید تا نمایه خود را به نمایه تجاری تغییر دهید تا به ابزارهای مخصوص اینستاگرام برای تجارت دسترسی پیدا کنید.

بازاریابی اینستاگرام

از اینجا می توانید به راحتی شروع به ارسال عکس ها، فیلم ها، داستان ها، حلقه ها و موارد دیگر کنید.

راه های ایجاد استراتژی بازاریابی اینستاگرام

  1. اهداف بازاریابی اینستاگرام خود را مشخص کنید

این ممکن است بی‌معنا به نظر برسد، اما باید بتوانید دقیقاً پاسخ دهید که چرا می‌خواهید در وهله اول در اینستاگرام حضور داشته باشید. چه سودی برای کسب و کار شما دارد؟ آیا می خواهید سرنخ ایجاد کنید؟ جامعه بسازید؟ افزایش آگاهی از برند؟

تعیین اهداف رسانه های اجتماعی یک گام اساسی در هر استراتژی است. این اهداف همه چیز را تعیین می کنند، از استراتژی محتوای شما گرفته تا مدت زمانی که برای انجام آنها باید در پلتفرم صرف کنید.

هیچ هدف «درست» یا واحدی وجود ندارد که باید به آن متعهد شوید. این به طور کامل به اهداف کلی کسب و کار شما و آنچه که امیدوارید به آن برسید بستگی دارد. و بازگشت سرمایه شما از اینستاگرام واقعاً به این اهداف خلاصه می شود.

برای کمک به الهام بخشیدن به استراتژی کسب و کار خود، اینستاگرام را جستجو کنید.

برخی از برندهای مورد علاقه خود را دنبال کنید. برخی از رقبا را نیز دنبال کنید. تجربه پلتفرم به عنوان یک کاربر بهترین راه برای درک نحوه تعامل کسب و کارها و مصرف کنندگان با یکدیگر است.

بازاریابی اینستاگرام

اگر هنوز به الهام گرفتن نیاز دارید، در اینجا برخی از اهداف رایجی که کسب و کارها برای استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود استفاده می کنند، آورده شده است:

افزایش آگاهی از برند از طریق فالوورها و دسترسی

ایجاد تعامل از طریق نظرات و اشتراک گذاری

ترافیک وب سایت را از طریق لینک در بیو و استوری کلیک کنید

فروش را از طریق کلیک یا فروش اجتماعی افزایش دهید

حالا شاید برایتان سوال باشد که چگونه باید تعامل سایت را بالا برد؟ راه های متفاوتی وجود دارد که میتواند تعامل پیج شما را بالا ببرند اما برای شما که در شروع کار هستید کمی زمانبر است.

که در ادامه به ان خواهیم پرداخت.

  1. پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید

در اینجا چند خبر خوب وجود دارد: از نظر تنظیم پروفایل، اینستاگرام نسبتاً ساده است. با این حال، هنگام تنظیم نمایه خود باید به چند جزئیات کوچک توجه کنید.

قبل از اینکه نگران ایجاد محتوا برای اینستاگرام باشید، مطمئن شوید که کادرهای زیر را علامت زده اید. این موضوع برای پروفایل های جدید و برندهایی که به دنبال تنظیم دقیق بازاریابی اینستاگرام خود هستند، صادق است.

  3.یک بیوگرافی جذاب برای اینستاگرام بسازید

علیرغم اینکه فقط 150 کاراکتر دارد، بیوگرافی اینستاگرام شما یک املاک و مستغلات ارزشمند است.

این اولین برداشت برند شما از مشتریان و پیروان بالقوه است. این نشان دهنده فرصتی برای برجسته کردن برند شما و تشویق دنبال کنندگان به اقدام است.

و این تنها جایی است که می توانید ترافیک اینستاگرام را به تبلیغات یا وب سایت خود هدایت کنید.

به عنوان بخشی از استراتژی اینستاگرام خود، مطمئن شوید که بیوگرافی شما شامل موارد زیر است.

توضیح واضح و مختصر از کاری که کسب و کار شما انجام می دهد

هشتگ(های) مرتبط با کسب و کار شما

نوعی فراخوان برای اقدام

یک لینک قابل پیگیری در بیو برای نظارت بر رفتار ترافیک اینستاگرام شما.

   4.مخاطب هدف خود را مشخص کنید

قبل از شروع به تولید و انتشار محتوا، باید بدانید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. کدام یک از بخش های مشتریان شما در اینستاگرام حضور دارند؟ مطمئن شوید که مشخصات کلی اینستاگرام را درک کرده اید و یک نمایه مشتری یا شخصیت پر شده است تا بتوانید این دو را با هم هماهنگ کنید.

به این ترتیب، می توانید مطمئن شوید که استراتژی محتوای شما فقط برای افرادی است که واقعاً به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند، به جای اینکه در فضای خالی بازاریابی کنید به این امید که چیزی برای هر کسی طنین انداز شود.

بازاریابی اینستاگرام

    5.استراتژی محتوای اینستاگرام خود را ایجاد کنید

حالا بیایید به اصل استراتژی اینستاگرام شما بپردازیم: ایجاد محتوا.

در اینجا ما برخی از نکات بازاریابی اینستاگرام را برجسته کرده‌ایم که انواع محتوایی را که آن را بر اساس بهترین شیوه‌ها خرد می‌کنند، نشان می‌دهند. اگرچه اینها تنها انواع محتوایی نیستند که می توانید منتشر کنید، اما این نوع پست ها را سنگ بنای بازاریابی اینستاگرام خود در نظر بگیرید.

    6.فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید

مهم نیست که چه استراتژی های اینستاگرام را آزمایش می کنید، بسیاری از تعامل شما بستگی به نحوه تبلیغ اینستاگرام خود دارد تا بتوانید تعداد فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید.

فالوورها و مشتریان تصادفی ظاهر نمی شوند. در نتیجه، باید اینستاگرام خود را در جلو و مرکز سایر کانال های بازاریابی خود قرار دهید.

البته همانطور که پیش تر گفنیم، خرید فالوور اینستاگرام یکی دیگر از راه های سریع و آسان برای بالا برده تعداد فالوور های شماست، به شرطی که از سایت های معتبر خریداری کنید!

و در آخر فراموش نکنید که بر تجزیه و تحلیل خود نظارت کنید! بینش‌های عمیقی مانند آنچه که از طریق Sprout ارائه می‌شود، می‌تواند انگیزه‌های بزرگی باشد و برای برندهایی که در اینستاگرام رشد می‌کنند، چشم‌گشا باشد. به جای اینکه حدس بزنید که چه چیزی را در مرحله بعد پست کنید، تجزیه و تحلیل شما به احتمال زیاد جواب را خواهد داشت.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. پیشنهاد شما برای گسترش بازاریابی در اینستاگرام چیست؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.