سلام بر دوستان عزیز Flw98 بایک مقاله در خدمت شما دوستان هستیم.

مقاله امروز در باره اصول هشتگ گذاری و آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام هست بزن بریم برای آموزش:

استفاده از هشتگ‌ ها (#) در اینستاگرام یک استراتژی مهم برای افزایش دیده شدن پست‌ها و جلب توجه مخاطبان هدف است.

⚡️ آموزش هشتگ گذاری و اصول هشتگ گذاری اگر بدانید اونقدری که فکرشو میکنیم سخت نیست و حتی میتونیم با آموزش صحیح هشتگ گذاری مخاطب برای پیج خود جذب کنیم اول از همه برای کاربرانی که اصلا با هشتگ آشنا نیستن هشتگ چیست؟ و کاربرد هشتگ در اینستاگرام چیست؟

#️⃣ هشتگ چیست؟

هَشتَگ یا هش‌تگ (Hashtag) با نشان #، یک نماد پیشوندی و یکی از تگ‌های فراداده است که در شبکه‌های اجتماعی و میکروبلاگینگ استفاده می‌شود. اگر بخواهیم هشتگ گذاری اینستاگرام را به زبان ساده‌تر تعریف کنیم، برچسبی است که برای دسته‌بندی و به اشتراک گذاری پست‌ها و نظرات دربارهٔ موضوعی خاص در سطح جهانی و فراتر از حلقه و فهرست دوستان به‌کار می‌رود.

در برنامه های مجازی مانند: توییت،فیسبوک ،تلگرام … و همچنین اینستاگرام استفاده میشود.
هشتگ ها مانند لینک ها عمل میکنند شما اگر هشتگی را در اکسپلور اینستاگرام سرچ کنید با تعدادی محتوا مواجه میشوید که مرتبط باهشتگ که سرچ کردید است یا در زیر پست های منتشر شده هشتگ مورد نظر قرار داده شده است.
هشتگ گذاری فالو98

اگر نمی دانید چطور از هشتگ برای پست های خود استفاده کنید کافی است قبل از کلمه مد نظرتان علامت # را قرار دهید که با این کار آن کلمه تبدیل به هشتگ می شود و قابل سرچ کردن و کلیک شدن است. هشتگ ها می توانند برای پست های شما بسیار مفید باشند و فالوورهای زیادی جذب پیج شما شوند. حتما توجه داشته باشید از هشتگ مرتبط با حیطه کاری خود استفاده کنید.

🟢 هشتگ گذاری در اینستاگرام چه فایده ای دارد؟

فواید هشتگ گذاری در اینستاگرام بسیار زیاد است. یکی از عمده ترین فایده های هشتگ گذاری در اینستاگرام را میتونیم به این مورد اشاره کنیم که با انتشار محتوا به علاقمندان یک موضوع محتوای خود را نشان میدهیم.
هشتگ گذاری یکی از ویژگی های اینستاگرام است که با استفاده از ای هشتگ گذاری به مخاطب های هدفمند دست پیدا میکنید.

⚡️چند فایده هشتگ گذاری:

 1. جذب فالوور هدفمند

 2. شروع و راه اندازی کمپین در اینستاگرام

 3. منتشرکردن محتوا در دسته بندی مرتبط

 4. امکان جستجو در محتوای های یک موضوع

 5. امکان ساخت هشتگ های اختصاصی و استفاده آن در اینستاگرام

و خیلی از فایده و ویژگی های استفاده از هشتگ در اینستاگرام را میتوان نام برد،اگر یک ذهن ایده پرداز و خلاق داشته باشید میتوانید با اصول هشتگ گذاری به جذب دنبالکننده های واقعی دست پیدا کنید.

هشتگ گذاری فالو98

🟢هدف اصلی استفاده از هشتگ گذاری در اینستاگرام چیست؟

هدف اصلی که درهشتگ گذاری ها نهفته است را میتوان به دیده شدن پست به کاربرانی که به محتوای پست شده علاقه دارند نشان میدهد و در نتیجه جذب مخاطب های هدفمند است.شاید این موضوع را برخی از کاربران ندانند که کاربران اینستاگرام میتوانند هشتگ های مورد علاقه خود را فالو کنند.

اگر شما هشتگی را فالو کنید هر پستی یا استوری که از هشتگ استوری شه شما استفاده کند و در زیر پست یا استوری خود درج کند برای شما قابل نمایشه،نکته قابل توجه در مورد هشتگ ها به این صورت است که با فالو کردن هشتگ مورد علاقه شما،محتوای مورد علاقه شما از چندین پست برای شما قابل نمایش است و در صورت مورد پسند بود یک محتوا میتوانید به پیج آن کاربر ماجعه کنید و در صورت رضایت پیج آن را دنبال کنید.

🟢استفاده از هشتگ ها در پیج های خصوصی به چه صورت است؟

هشتگ گذاری در اینستاگرام تنها برای دیده شدن پست های شما و در نتیجه جذب فالوور است اما تا زمانی که پیج شما در حالت خصوصی نباشد این امکان دیده شدن پست های ما در اینستاگرام وجود دارد.در صورت استفاده از هشتگ ها در پیج های خصوصی در کپشن یا استوری ها به علت خصوصی بود پیج در دسته بندی هشتگ مورد نظر نشان داده نمیشود.

همان طور که در قسمت اول برای شما کاربران سایت Flw98 گفته شد استفاده از هشتگ ها برای دیده شدن و همچنین جذب فالوور های هدفمند است اگر شما به فکر دیده شدن پست های خود هستید باید پیج خود را از حالت خصوصی خارج کنید و به حالت عمومی و بیزینسی قرار بدهید.

با قرار دادن پیج خود در حالت بیزینستی میتوانید بعد از انتشار پست با موضوع مختلف رفتار های کاربران آن هشتگ را آنالیز کنید و اگر بازید داشته باشید میتوانید برای جذب دنبال کننده بیشتر از همان محور موضوع استفاده کنید زیر با عث رشد پیج خود می شود.

هشتگ گذاری فالو98

🟢 افزایش بازدید با استفاده از هشتگ:

هشتگ یکی از ویژگی های قدرتمند در جذب مخاطب در اینستاگرام است،که با استفاده از هشتگ ها پست شما در دسته بندی هشتگ استفاده شده در کپشن پست انتشار داده شده قرار میگیرد یا  با درج هشتگ در استوری خود استوری شما به کاربرانی که هشتگ موردنظ را فالو داشته باشد نمایش داده میشود.

🟢 استفاده اصولی هشتگ گذاری برای افزایش بازدید پست اینستاگرام:

در آخرین آپدیت اینستاگرام از قابلیت جدید خود رونمایی کرد این قابلیت امکان  پین کردن ده پست شما درپیج خود میدهد،برخی برای یک پست زحمت بسیاری کشیده میشود اما به علت های زیاد مانند زمان مناسب انتشار… بازدید پایینی داشته است با این قابلیت میتوانید پست مد نظر خود را پین کنید تا کاربران با وارد شدن به پیج شما اول پست پین شده را مشاهده کند.

هشتگ‌های مرتبط با محتوا: از هشتگ‌‌هایی استفاده کنید که مرتبط با تصویر یا ویدئوی شما باشند. به عنوان مثال، اگر عکسی از طبیعت آپلود می‌کنید، از هشتگ‌هایی مانند #طبیعت, #گل, #پاییز استفاده کنید.

🟢دریافت دنبال کننده واقعی با رعایت اصول های هشتگ گذاری:

یکی ازویژگی های هشتگ گذاری که میتوان به نقطه قوت استفاده از هشتگ گذاری به آن اشاره کرد این مورد است که ما میتوانیم مانند پیج ها هشتگ ها را هم فالو داشته باشیم این به صورتی است که در زمانی که ما پست یا استوری را با استفاده از هشتگ گذاری انتشار میدهیم به کاربرای که هشتگ مورد نظر را فالو داشته باشند نمایش میدهد بدون آن که پیج ما را فالو داشته باشند؛

پس نتیجه استفاده از این ویژگی جذاب باعث افزایش بازدید و افزایش بازدید استوری شما میشود و در صورت دارا بودن کیفیت و محتوای جذاب کاربران به پیج شما سرمیزنند و در صورت  جلب رضایت از محتوای پیج شما پست شمارا فالو میکنند.

هشتگ گذاری فالو98

🟢ساخت هشتگ اختصاصی (نیچ )

همان طور که در ابتدای مطلب خدمتتون عرض کردیم هشتگ ها کلمات در کنار هم هستند که با استفاده از # شاخته میشود،در ساخت هشتگ ها هم میتوانید با # شروع کنید کلمه مورد نظر خود در ادامه بنویسید بعد از اینکه هشتگ نوشته شد از حالت نوشته به رنگ آبی تغییر وضعیت میدهد که با کلیک کردن رو آن به صفحه آن هشتگ انتقال پیدا میکند،استفاده از # مانند لینک عمل میکند و لینک میدهد به کلمه شما به این صورت شما میتوانید هشتگ اختصاصی خود رابسیازید باید به این نکته توجه داشته باشید که شاخت هشتگ ها دارای اصولی است که شما باید آن را رعایت کنید.

⚡️ نکات مهم درساخت هشتگ در اینستاگرام:

 • برای فاصله گذاری در بین کلمات که میخواین در هشتگ استفاده کنید شما نمیتوانید از space استفاده کنید زیرا در قوانین هشتگ space را نمیشناسد برای فاصلیه گذاری شما میتوانید از underline “_” استفاده کنید تا کلمات شما جدا شوند.
 • کلماتی که معنای مشابهی دارند اما در شکل که برای هشتگ قرار داده شده متفاوت هستند. از نظر اینستاگرام هم از نظر معنا و هم ازنظر هشتگ کاملا متفاوت است برای مثال:

#کسب_کار #کسبوکار#کسب_و_ کار این سه هشتگ یک معنی دارند اما شکلی که در نوشتن آن ها استفاده شده است باعث شده است از هم متمایز و متفاوت باشند.

اینستاگرام هشتگ هایی را مسدود و ممنوعه اعلام کرده است که استفاده از این هشتگ ها باعث میشود پیج شما علاوه بر اینکه رشدی نمیکند باعث میشود از طرف اینستاگرام مسدود شود.

🟢آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام

قبل از هشتگ گذاری در اینستاگرام به این نکات دقت کنید:

از هشتگ های تکراری زیاد استفاده نکنید یعنی حداقل ۸۰% از هشتگ های شما جدید و مرتبط با موضوع همان پست باشد. هشتگ ها را حتما در کپشن بنویسید و با فاصله از متن تان باشد . از هشتگ های ممنوعه اصلا استفاده نکنید.

از هشتگ هایی استفاده کنید که متناسب با فعالیت پیج شما باشد. مثلا اگر پیج کیف و کفش دارید، هشتگ های مرتبط با کیف و کفش بزنید تا فروشتان بیشتر شود.

با توجه به پیج تان که آیا قدیمی است یا جدید و یا بر اساس تعداد فالوورهایتان، می تواند نوع هشتگ تان هم متفاوت باشد.

هیچ وقت هشتگ از پست های قبلی کپی نکنید و بزارید در پست جدید. زیرا اگر هشتگ تگراری بزنید اینستاگرام تشخیص می دهد که شما رباط هستید  و پیج تان را شدوبن می کند.

در صفحه خود از هشتگ های نامربوط و غیر تخصصی استفاده نکنید. بعضی از برندها برای دریافت مشتری از هشتگ های معروف استفاده می کنند.

در صفحه تان برای هشتگ گذاری زیاده روی نکنید. هشتگ زدن بیش از اندازه در اینستاگرام منجر به مشکل شده و باعث کاهش مخطبان شما می شود.

📌 دقت داشته باشید در استفاده از هشتگ نمی توان از فاصله یا (Space) استفاده نمود. به منظور جداسازی کلمات در هشتگ های فارسی می توان از آندرلاین (_) و در هشتگ های انگلیسی از حروف بزرگ استفاده نمود.

🟢انواع هشتگ های اینستاگرام:

مکان هایی که از هشتگ استفاده میشود نوع آن هشتگ را مشخص میکند که در ادامه چند نوع هشتگ را معرفی میکنیم:

 1. هشتگ بیو اینستاگرام

 2. هشتگ کپشن اینستاگرام

 3. هشتگ استوری اینستاگرام

 4. هشتگ کامنت اینستاگرام

 5. هشتگ دایرکت اینستاگرام

هریک از هشتگ های معرفی شده هدف خاصی را دنبال میکنند که برای رشد پیج اینستاگرام است و استفاده از این هشتگ ها استراژی خاصی را دارند که باید رعایت بشود.

🟢استفاده از هشتگ ها در کپشن های اینستاگرام:

یکی از رایج ترین استفاه از هشتگ ها،استفاده از هشتگ ها در کپشن است که برای دریافت تعامل بیشتر از این نوع کپشن استفاده میشود
در روش استفاده از این نوع هشتگ گذاری باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر از هشتگ های مرتبط استفاده کنید تعامل بیشتری را دریافت میکنید.
شما میتوانید به دوروش میتوانید استفاده کنید

 • در روش اول شما میتوانید در کپشنی که مینویسید در قسمت متن برخی کلمات را به صورت هشتگ استفاده کنید.
 • روش دومی که بسیار مرسوم است و بسیاری از کاربران اینستاگرام از آن استفاده میکنند بعد از متن کپشن هشتگ های مرتبط را قرار میدهند.
هشتگ گذاری فالو98

🟢استفاده از هشتگ در استوری های اینستاگرام:

در ابتدای استفاده از هشتگ های ایستاگرام در استوری باید به این نکته توجه کنید که باید پیج شما عمومی باشد که ازهشتگ در استوری اینستاگرام خود استفاده کنید. استفاده از هشتگ در استوری اینستاگرام هم به دو روش میتوانید انجام بدهید:

 • در روش اول مانند استفاده در کپشن است و شما با استفاده از علامت هشتگ “#” یا میتوانید در متن خود یا میتوانید به صورت جدا استفاده کنید.
 • در رو دوم استفاده از استیکر هشتگ است که در بخش گیف های اینستاگرام میتوانید از آن استفاده کنید،باید به این نکته توجه کنید که در زمان استفاده از استیکر هشتگ شما تنها میتواندی از یک هشتگ استفاده کنید.

⚡️ انواع هشتگ ها از نظر دسته بندی:

برای آموزش هشتگ ها و استفاده اصولی هشتگ ها در اینستاگرام باید به صورت اصولی استفاده از هشتگ ها را آموزش ببینید در ادامه چند نوع دسته بندی هشتگ ها برای شما توضیح میدهیم:

 • هشتگ های خدماتی:

این نوع هشتگ ها به معرفی خدماتی میپردازد که مخاطبان میتوانند با استفاده از این هشتگ ها به خدماتی که مد نظر دارند دسترسی پیدا کنند.

 • هشتگ های تخصصی:

در این نوع هشتگ گذاری به صورت تخصصی در استفاده از هشتگ استفاده میشود به این صورت که مخطب را به طور مستقیم به چیزی که میخواهد میرساند.در استفاده از هشتگ های اختصاصی کاربران دیگر در هشتگ های دیگر به دنبال هدفی که هستند نمیگردند.

 • هشتگ های کمپینی:

گاهی در زمان های مختلف کپین هایی به وجو می آید که برای حمایت از یک موضوع خاصی ایجاد شد است که کاربران بافالو کرد این چنین هشتگ ها به حماین از موضوع میپردازند،مانند هشتگ نه_به _حیوان_آزاری در این نوع هشتگ که علیه حیوان آزاری ایجاد شده است کاربران اینستاگرام استفاده میکنند.

 • هشتگ های رویدادی:

این نوع هشتگ ها در زمان ها یا با استفاده از رویدادی ایجاد میشود مانند روز دختر که با ایجاد هشتگ #روز_دختر #روزدختر رو به رو میشود و کاربران اینستاگرام به وسیله این نوع هشتگ رویداد اتفاق افتاده را به کاربران اینستاگرام اطلاع میدهد.

 • هشتگ مکانی:

با اینکه در اینستاگرام قابلیت استفاده از هشتگ ها وجود دارد اما برخی از کاربران از هشتگ مکان مورد نظر هم استفاده میکنند،با استفاده از هشتگ های مکانی میتوانید بازدهی بیشتری را دریافت کنید.

 • هشتگ های خلاقانه :

این هشتگ ها از ترکیب چند کلمه خاص با هم ایجاد میشود که کاربران ایستاگرام به وسیله ای نوع هشتگ ها محبوبیت بیشتری را دریافت میکند برای شما شما دوستان سایت Flw98: هشتگ #چالش_بچه #خاص_باشیم

 • هشتگ های مخفف:

  در این نوع هشتگ ها پیج های بزرگ اینستاگرام به صورت اختصاصی هشتگ خو را ایجاد کرده است تا بتوانند با استفاده از این هشتگها به مخاطب ها خود دست پیدا کنند این نوع پیج های بزرگ هشتگ های خود را به صورت مخفف قرار میدهند.

 • هشتگ های ایموجی:

اینوع هشتگ ها به وسیله ایموجی یا نام ایموجی ایجاد میشود مانند #قلب این هشتگ ها میتوان به صورت ایموجی قلب هم ایجاد کرد.

یکی دیگر از هشتگ ها که میتوان جزدسته بندی هشتگ ها قرار داد هشتگ های برند است.

هشتگ گذاری فالو98

🔻 حداکثر تعداد هشتگ که میتوانیم استفاده کنیم؟

حداکثری هشتگی که در الگوریتم اینستاگرام برای پست ها میتوانید استفاده کنید 30هشتگ هست.
و حداکثر هشتگی که میتوانید  در استوری ها درج کنید ظبق قوانین انستاگرام 10 هشتگ است.

برخی از کاربران اینستاگرام به این باور اعتقاد دارند که اگر از حداکثر تعداد هشتگ استفاده کنید بازدهی بیشتری را دریافت میکنیم که باید بگوییم این باور کاملا اشتباه است اگر از هشتگ ها به صورت اصولی استفاده کنید نیاز نیست تعداد بالایی از هشتگ ها استفاده کنید،اصولی بودن استفاده از هشتگ ها در زمانی رعایت میشود که هشتگ مرتبط با موضوع پست شده شما باشد در این صورت شما بازدهی بالایی استفاده میکنید.

📌 طبق بررسی هایی که کاربران اینستاگرام به نتیجه رسیدن استفاده از 11 هشتگ بهترین تعداد است که شما میتونید بازدهی خود را از استفاده از هشتگ دریافت کنید.

 🔻 آیا میشود هشتگ ها را مخفی کرد در اینستاگرام:

استفاده از هشتگ ها در استوری و همچنین درکپشن های اینستاگرام گاهی شکل جالبی را به پست و استوری ما نمیدهد و باعث نامنظم شدن پشن و استوری شما میشود در این زمان شما میتوانید با چند روش از حالت شلخته ای دربیاید.

هشتگ های پست خود را مخفی کنید:

همان طور که در قسمت بالا برایتان توضیح دادیم استفاده ازهشتگ های در پست اینستاگرام به دو روش امکان پذیر است که برای زیبا سازی پست های اینستاگرام استفاده میشود

1.استفاده از هشتگ ها در پست اینستاگرام به صورت کامنت:

در این رو شما میتوانید هشتگ ها را برای زیبا سازی در اینستاگرام به صورت کامنت قرار بدهید میتوانید دریک کامنت قرار بدهید یا به صورت جدا جدا در کامنت ها جدا گانه قرار بدهید.

 1. هشتگ گذاری با فاصله از متن کپشن:

در این روش ما میتوانید بعد از متن کپشن چند خط را به صورت خالی قرار بدهید و در ادامه هشتگ ها را قرار بدهید در این روش در نگاه اول کپشن ها نمایش داده نمیشود و با کلمه move میتوانید هشتگ های درج شده را تماشا کنید.

💥 مخفی کردن هشتگ ها در استوری اینستاگرام:

مخفی کردن هشتگ ها در استوری اینستاگرام نسبت به پست ها خیلی راحت تر است باهم چند روز مخفی کردن هشتگ در استوری اینستاگرا را بررسی میکنیم:

 • در استوری خود هشتگ های را به قدری کوچک بزنید که برای کاربران دیده نشود و تاثیر بدی در زیبایی استوری شما نزارد.
 • برای مخفی کردن هستگ ها میتوانید رنگ نوشته خود را با رنگ پس زمینه یکی کنید در این مواقع هشتگ شما به صورت کامل محو میشود.
 • در مواقعی که میخواهید از یک هشتگ استفاده کنید پیشنهاد میکنم از باکس هشتگ استفاده کنید و وضعیت را در حال شفاف قرار بدهید.

در مخفی کردن هشتگ ها در استوری اینستاگرام تنها برای کاربران به صورت مخفی نمایش داده میشود اما برای ایستاگرام مخفی نمیشود و استوری شما در هشتگ درج شده قرار میگیرد فقط تنها از حالت نا مرتب مخفی میشود.

🟢چگونه هشتگ های ترندشده در اینستاگرام را پیدا کنیم؟

اینستاگرام مانند توییتر لیست هشتگ ها ترند یا محبوب را به کاربران خود ارائه نمیدهد اما میتوانید با سرچ هشتگ ها محبوبیت آن ها را در بین کاربران متوجه شوید،هرچه تعداد پست های یک هشتگ بیشتر باشد محبوبیت آن هشتگ هم بیستر است.

برای مثال زمانی که هشتگ بزرگ #سلام_فرمانده مطرح شد در بین کاربران اینستاگرام این هشتگ به سرعت محبوب شد و کارران اینستاگرام برای بدست آوردن بازدید بیشتر از این هشتگ استفاد میکردند.

“نکته ای که باید خیلی مورد توجه شما کاربران اینستاگرام قرار بگیرد این مورد است که استفاده از هشتگ هایی که با موضوع شما مرتبط نیستن به هیچ عنوان بازدهی برای شما ندارد علاوه ممکن است اینستاگرام محتوای پست شده شما را اسپم قرار بگیرد،پس بهترین را برای بازدهی بیشتر استفاده از هشتگ های ترند شده که باموضوع ما هم خوانی دارد راه درست در بدست آوردن  بازدهی از طرف هشتگ ها است”

🟢جستجو هشتگ در اینستاگرام:

در قسمت اکسپلور اینستاگرام در بخش تگ “Tag”عبارت مورد نظر خود را سرچ کنید اینستاگرام هشتگ هایی که با چنین کلمه ای ساخته شده است را به شما نشان میدهد.

نحوه پیدا کردن بهترین هشتگ برای موضوع خود در اینستاگرام:

برای پیدا کردن بهترین هشتگ مرتبط با موضوع پیج باید زمینه فعالیت پیج خود را بررسی کنید تا هشتگ های معروف پیج را برا یموضوع پیج پیدا کنید در ادامه چند روش برای پیدا کردن هشتگ مناسب برای پیج خود را ارائه میدهیم:

روش اول:بررسی پیج ها رقبا

بررسی روش های هشتگ گذاری در پیج های رقبا یا بررسی هشتگ هایی که استفاده شده است میتواند ذهن شما را در استفاده صحیح هشتگ ها باز کند.

روش دوم: مخاطب های پیجتان

یکی دیگر از روش هایی که میتوانید هشتگ های محبوب رابرای پیج ود پیدا کنید مخاطب های پیج شما است به این صورت که مخاطب های پیج شما از چه نوع هشتگ هایی استفاده میکنند و علاقه به چه هشتگ و موضوعی  دارد با استفاده از این روش میتوانید مخاطب های پیج خود را حفظ کنید.

🔹 تشخیص بلاک شدن هشتگ ها در اینستاگرام:

برای تشخیص هشتگ بلاک شده توسط اینستاگرام یا جز هشتگ های ممنوعه اینستاگرام است باید در قسمت سرچ اینستاگرام هشتگ مورد نظر را سرچ کنید،هتگ سرچ شده در قسمت Top و Recentمشاهده میکنید اما اگر هشتگ مورد نظر جز هشتگ های ممنوعه اینستاگرام باشد در قسمت  Recent برای شما حذف میشود

 

✅ برای مطالب بیشتر در پیرامون اصول هشتگ گذاری پی دی اف PDF را مطالعه نمایید:✅PDF-flw98.com

🟢نکات استفاده از هشتگ اینستاگرام

👈 استفاده نکردن از هشتگ های غیر مرتبط

از هشتگ های مرتبط با حوزه کاری خود استفاده کنید و از هشتگ های غیر تخصصی و غیر مرتبط استفاده نکنید. بعضی از کسب و کارها برای جذب مشتری و کاربران بیشتر از هشتگ های معروف در پست و استوری های خود استفاده می کنند که اگر این هشتگ ها با حوزه کاریشان مرتبط باشد باعث جذب فالوورهای بیشتری می شود. اما اگر از هشتگ های غیر مرتبط با کسب و کارتان  در پست ها استفاده کنید از نظر اینستاگرام پست شما اسپم است و این کار باعث می شود در طولانی مدت کاربران شما کمتر شود.

👈 از کلمات خاص استفاده کنید

شما می توانید در صفحه اینستاگرام خود از هشتگ های خاص استفاده کنید، هرچقدر که هشتگ های استفاده شده خاص تر باشد کاربران بیشتری جذب پست شما می شود و این کار باعث میشود پست های شما بیشتر دیده شوند.

بیشتر برندها که در اینستاگرام فعالیت دارند از هشتگ ها با توجه به نوع حوزه کاریشان از یک یا دو هشتگ همیشگی و خاص در استوری های و پست هایشان استفاده میکنند.

👈 در هشتگ گذاری زیاده روی نکنید

همانطور که می دانید هشتگ ها در موفقیت پیج شما نقش مهمی دارند اما توجه داشته باشید که در استفاده هشتگ ها زیاده روی نکنید این کار باعث می شود در گذشت زمان کاربران شما کاهش پیدا کند و همچنین اینستاگرام پیج شما را به عنوان اسپم شناسایی می کند. اگر شما در صفحه اینستاگرام از هشتگ ها بدون هیچ محتوای مفیدی استفاده کنید، پست های شما ارزش زیادی برای اینستاگرام نخواهد داشت.

👈 هشتگ‌های بیش از حد عمومی:

هشتگ‌های بسیار عمومی مانند #سلامتی یا #خوشبختی ممکن است به دلیل حجم زیاد پست‌هایی که با آن هشتگ‌ها ارسال می‌شود، ارتباط چندانی با مخاطب هدف شما نداشته باشند.

پس :

 • بهتر است قبل از انتخاب هشتگ مناسب آن را در اینستاگرام جستجو نمایید. (بدین ترتیب هشتگ های مشابه دیگری که اینستاگرام به شما پیشنهاد می کند را مشاهده و از ایده های دیگران استفاده کنید.)
 • دقت داشته باشید در استفاده از هشتگ نمی توان از فاصله یا (Space) استفاده نمود. به منظور جداسازی کلمات در هشتگ های فارسی می توان از آندرلاین (_) و در هشتگ های انگلیسی از حروف بزرگ استفاده نمود.
 • در هشتگ ها می توان از اعداد استفاده نمود. کاراکترهای خاص نظیر @ # $ % * ؟ ! : و… در هشتگ پشتیبانی نمی شوند.
 • اگر بخواهید محتوای تولید شده خود را در یک دسته بندی در اینستاگرام جای دهید می توانید از هشتگ استفاده کنید.
 • توصیه می کنیم هشتگ های پرکاربرد و خاص را با هم ترکیب نمایید.
 • هشتگ ها برای تمامی رویدادها و اتفاقات مهم قابل استفاده هستند.
 • از تعداد زیادی هشتگ در هر پست استفاده نکنید. (زیرا نشان دهنده این است که شما در تلاش برای تبلیغ صفحه خود هستید. همچنین ممکن است اینستاگرام پست های شما را به عنوان اسپم بشناسد.)
 • هشتگ ربایی نکنید. ( استفاده از هشتگ ترند شده دیگران هشتگ ربایی محسوب می گردد.)
 • استراتژی هشتگ داشته باشید. (برای هشتگ گذاری از هر کلمه ای استفاده نکنید.)
 • ترجیحا بهتر است هشتگ های ایجاد شده تا حد امکان کوتاه باشند.
 • سعی کنید از هشتگ های مرتبط با موضوع پست استفاده نمایید.
 • از هشتگ های دارای معنا و مفهوم استفاده کنید.

🟢 چگونه برای خود در اینستاگرام هشتگ بسازیم؟

ساختن هشتگ به نظر بسیار کار ساده ایست اما نیاز به تحقیق دارد و انتخاب درست هشتگ مناسب بسیار حائز اهمیت است. هشتگی مناسب است که کاربردی باشد و مردم به راحتی آن را بخاطر بسپارند. به عنوان مثال انتخاب درست هشتگ در برندینگ می تواند مخاطبین هدف را به سمت شما جذب کند.

نکته:

ارتباط مستقیم محتوا و هشتگ: قبل از انتشار هشتگ، مطمئن شوید که محتوای پست با هشتگ انتخابی شما مطابقت دارد. محتوای شما باید به اندازه کافی جذاب باشد تا توجه افرادی که هشتگ را دنبال می‌کنند را به خود جلب کند.

📣📣📣 تعدادی از پرکاربردترین هشتگ های اینستاگرام را که توسط کاربران هم بیشتر سرچ شده‌اند:

#LOVE

#INSTAGOOD

#PHOTOOFTHEDAY

# FASHION

#BEAUTIFUL

#CUTE

و بیشترین هشتگ های فارسی 👇

#ارز

#طلا

#عشق

#مدلینگ

#سفر

📌 جمع بندی:

در این مقاله که توسط تیم فالو98 برای شما تهیه شده است،تمامی نکات درباره هشتگ نویسی و استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام را برای شما به طور کامل توضیح داده شده است تیم فالو8 تمام تلاش خود را کرده است که سوالاتیی که شما در هشتگ گذاری در اینستاگرام داشته اید با مطالعه این مقاله برطرف شود.”با آرزوی پیروزی برای دوستان فالو98″

سوالات متداول هشتگ گذاری :

آیا استفاده از هشتگ تکرار در اینستاگرام امکان پذیراست؟

هشتگ های تکرار در اینستاگرام بسیار خطرناک است اینستاگرام به رفتار هایی که غیر عادی انجام میشود توسط یک پیج حساس میشود و ارسال هشتگ های تکراری سبب میشود اینستاگرام پست شما را اسپام کنید یا باعث شادوبن شدن پیج شما شود اینستاگرام نسبت به رفتار های شما بسیار حساس است سعی کنید در ارسال هشتگ ها هم در هر بار ارسال هشتگ ها در پست یا استوری خود حالت رباتیک نباشه برای مثال در هر بار 40 درصد از هشتگ ها رو تغییر بدهید یا در نحوه نوشتن آن ها تغییر را اعمال کنید.

چند هشتگ باید در هر پست استفاده کنم؟

تعادل را حفظ کنید؛ اینستاگرام تا 30 هشتگ در هر پست اجازه می‌دهد، اما بر روی مرتبط بودن به جای تعداد تمرکز کنید.

آیا هشتگ‌ها به یکسان برای کسب‌وکارها و افراد عمل می‌کنند؟

هرچند اصول اساسی یکسان است، اما کسب‌وکارها ممکن است از هشتگ‌های برندسازی و صنعتی بهره‌مند شوند.

چند هشتگ در یک پست باید استفاده کنم؟

تعداد بهینه هشتگ‌ها متغیر است، اما راهنمای عمومی استفاده از 5 تا 30 هشتگ در هر پست است.

آیا می‌توانم هشتگ منحصر به فرد خود را ایجاد کنم (برند)؟

قطعاً! ایجاد یک هشتگ منحصر به فرد می‌تواند هویت برند شما را تقویت کند. اطمینان حاصل کنید که قابل یادآوری، مرتبط و آسان برای املاء باشد.