سلام بر دوستان عزیز Flw98 بایک مقاله در خدمت شما دوستان Flw98 هستیم.

مقاله امروز در باره اصول هشتگ گذاری و آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام هست بزن بریم برای آموزش:

آموزش هشتگ گذاری و اصول هشتگ گذاری اگر بدانید اونقدری که فکرشو میکنیم سخت نیست و حتی میتونیم با آموزش صحیح هشتگ گذاری مخاطب برای پیج خود جذب کنیم اول از همه برای کاربرانی که اصلا با هشتگ آشنا نیستن هشتگ چیست تعریف میکنیم؟ و کاربرد هشتگ در اینستاگرام چیست؟

هشتگ چیست؟

هشتگ با # شروع و در ادامه ترکیب کلمات و اعداد و ایموجی ها در کنار هم هستن که یک هشتگ را میسازند، محتوایی که به وسیله یک هشتگ انتشار داده میشود به دسته بندی آن هشتگ استفاده شده اضافه میشود که در برنامه های مجازی مانند توییت،فیسبوک ،تلگرام … و همچنین اینستاگرام استفاده میشود.
هشتگ ها مانند لینک ها عمل میکنند شما اگر هشتگی را در اکسپلور اینستاگرام سرچ کنید با تعدادی محتوا مواجه میشوید که مرتبط باهشتگ که سرچ کردید است یا در زیر پست های منتشر شده هشتگ مورد نظر قرار داده شده است.
هشتگ گذاری فالو98

اصلا هشتگ گذاری در اینستاگرام چه فایده ای دارد؟

فواید هشتگ گذاری در اینستاگرام بسیار زیاد است. یکی از عمده ترین فایده های هشتگ گذاری در اینستاگرام را میتونیم به این مورد اشاره کنیم که با انتشار محتوا به علاقمندان یک موضوع محتوای خود را نشان میدهیم.
هشتگ گذاری یکی از ویژگی های اینستاگرام است که با استفاده از ای هشتگ گذاری به مخاطب های هدفمند دست پیدا میکنید.

چند فایده هشتگ گذاری:

 1. جذب فالوور هدفمند

 2. شروع و راه اندازی کمپین در اینستاگرام

 3. منتشرکردن محتوا در دسته بندی مرتبط

 4. امکان جستجو در محتوای های یک موضوع

 5. امکان ساخت هشتگ های اختصاصی و استفاده آن در اینستاگرام

و خیلی از فایده و ویژگی های استفاده از هشتگ در اینستاگرام را میتوان نام برد،اگر یک ذهن ایده پرداز و خلاق داشته باشید میتوانید ازبا اصول هشتگ گذاری به جذب فالوور های واقعی دست پیدا کنید.

هشتگ گذاری فالو98

هدف اصلی استفاده از هشتگ گذاری در اینستاگرام چیست؟

هدف اصلی که درهشتگ گذاری ها نهفته است را میتوان به دیده شدن پست به کاربرانی که به محتوای پست شده علاقه دارند نشان میدهد و در نتیجه جذب مخاطب های هدفمند است.شاید این موضوع را برخی از کاربران ندانند که کاربران اینستاگرام میتوانند هشتگ های مورد علاقه خود را فالو کنند و مانند کابران اینستاگرام فالوکنید،اگر شما هشتگی را فالو کنید هر پستی یا استوری که از هشتگ استوری شه شما استفاده کند و در زیر پست یا استوری خود درج کند برای شما قابل نمایشه،نکته قابل توجه در مورد هشتگ ها به این صورت است که با فالو کردن هشتگ مورد علاقه شما،محتوای مورد علاقه شما از چندین پست برای شما قابل نمایش است و در صورت مورد پسند بود یک محتوا میتوانید به پیج آن کاربر ماجعه کنید و در صورت رضایت پیج آن را فالو کنید.

استفاده از هشتگ ها در پیج های خصوصی به چه صورت است؟

هشتگ گذاری در اینستاگرام تنها برای دیده شدن پست های شما و در نتیجه جذب فالوور است اما تا زمانی که پیج شما در حالت خصوصی نباشد این امکان دیده شدن پست های ما در اینستاگرام وجود دارد.در صورت استفاده از هشتگ ها در پیج های خصوصی در کپشن یا استوری ها به علت خصوصی بود پیج در دسته بندی هشتگ مورد نظر نشان داده نمیشود.

همان طور که در قسمت اول برای شما کاربران سایت Flw98 گفته شد استفاده از هشتگ ها برای دیده شدن و همچنین جذب فالوور های هدفمند است اگر شما به فکر دیده شدن پست های خود هستید باید پیج خود را از حالت خصوصی خارج کنید و به حالت عمومی و بیزینسی قرار بدهید.با قرار دادن پیج خود در حالت بیزینستی میتوانید بعد از انتشار پست با موضوع مختلف رفتار های کاربران آن هشتگ را آنالیز کنید و اگر بازید داشته باشید میتوانید برای جذب فالوور بیشتر از همان محور موضوع استفاده کنید زیر با عث رشد پیج خود می شود.

هشتگ گذاری فالو98

افزایش بازدید با استفاده از هشتگ:

هشتگ یکی از ویژگی های قدرتمند در جذب مخاطب در اینستاگرام است،که با استفاده از هشتگ ها پست شما در دسته بندی هشتگ استفاده شده در کپشن پست انتشار داده شده قرار میگیرد یا  با درج هشتگ در استوری خود استوری شما به کاربرانی که هشتگ موردنظ را فالو داشته باشد نمایش داده میشود.

استفاده اصولی هشتگ گذاری برای افزایش بازدید پست اینستاگرام:

در آخرین آپدیت اینستاگرام از قابلیت جدید خود رونمایی کرد این قابلیت امکان  پین کردن ده پست شما درپیج خود میدهد،برخی برای یک پست زحمت بسیاری کشیده میشود اما به علت های زیاد مانند زمان مناسب انتشار… بازدید پایینی داشته است با این قابلیت میتوانید پست مد نظر خود را پین کنید تا کاربران با وارد شدن به پیج شما اول پست پین شده را مشاهده کند.

دریافت فالوور واقعی با رعایت اصول های هشتگ گذاری:

یکی ازویژگی های هشتگ گذاری که میتوان به نقطه قوت استفاده از هشتگ گذاری به آن اشاره کرد این مورد است که ما میتوانیم مانند پیج ها هشتگ ها را هم فالو داشته باشیم این به صورتی است که در زمانی که ما پست یا استوری را با استفاده از هشتگ گذاری انتشار میدهیم به کاربرای که هشتگ مورد نظر را فالو داشته باشند نمایش میدهد بدون آن که پیج ما را فالو داشته باشند پس نتیجه این استفاده از این ویژگی جذاب باعث افزایش بازدید و افزایش بازدید استوری شما میشود و در صورت دارا بودن کیفیت و محتوای جذاب کاربران به پیج شما سرمیزنند و در صورت  جلب رضایت از محتوای پیج شما پست شمارا فالو میکنند.

هشتگ گذاری فالو98

ساخت هشتگ اختصاصی؟

همان طور که در ابتدای مطلب خدمتتون عرض کردیم هشتگ ها کلمات در کنار هم هستند که با استفاده از # شاخته میشود،در ساخت هشتگ ها هم میتوانید با # شروع کنید کلمه مورد نظر خود در ادامه بنویسید بعد از اینکه هشتگ نوشته شد از حالت نوشته به رنگ آبی تغییر وضعیت میدهد که با کلیک کردن رو آن به صفحه آن هشتگ انتقال پیدا میکند،استفاده از # مانند لینک عمل میکند و لینک میدهد به کلمه شما به این صورت شما میتوانید هشتگ اختصاصی خود رابسیازید باید به این نکته توجه داشته باشید که شاخت هشتگ ها دارای اصولی است که شما باید آن را رعایت کنید.

نکات مهم درساخت هشتگ در اینستاگرام:

 • نحوه استفاده از مای فالوو 98 ، برای فاصله گذاری در بین کلمات که میخواین در هشتگ استفاده کنید شما نمیتوانید از space استفاده کنید زیرا در قوانین هشتگ space را نمیشناسد برای فاصلیه گذاری شما میتوانید از underline “_” استفاده کنید تا کلمات شما جدا شوند.
 • کلماتی که معنای مشابهی دارند اما در شکل که برای هشتگ قرار داده شده متفاوت هستند. از نظر اینستاگرام هم از نظر معنا و هم ازنظر هشتگ کاملا متفاوت است برای مثال:

#کسب_کار #کسبوکار#کسب_و_ کار این سه هشتگ یک معنی دارند اما شکلی که در نوشتن آن ها استفاده شده است باعث شده است از هم متمایز و متفاوت باشند.

اینستاگرام هشتگ هایی را مسدود و ممنوعه اعلام کرده است که استفاده از این هشتگ ها باعث میشود پیج شما علاوه بر اینکه رشدی نمیکند باعث میشود از طف اینستاگرام مسدود شود.

 

انواع هشتگ های اینستاگرام:

مکان هایی که از هشتگ استفاده میشود نوع آن هشتگ را مشخص میکند که در ادامه چند نوع هشتگ را معرفی میکنیم:

 1. هشتگ بیو اینستاگرام

 2. هشتگ کپشن اینستاگرام

 3. هشتگ استوری اینستاگرام

 4. هشتگ کامنت اینستاگرام

 5. هشتگ دایرکت اینستاگرام

هریک از هشتگ های معرفی شده هدف خاصی را دنبال میکنند که برای رشد پیج اینستاگرام است و استفاده از این هشتگ ها استراژی خاصی را دارند که باید رعایت بشود.

استفاده از هشتگ ها در کپشن های اینستاگرام:

یکی از رایج ترین استفاه از هشتگ ها،استفاده از هشتگ ها در کپشن است که برای دریافت تعامل بیشتر از این نوع کپشن استفاده میشود
در روش استفاده از این نوع هشتگ گذاری باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر از هشتگ های مرتبط استفاده کنید تعامل بیشتری را دریافت میکنید.
شما میتوانید به دوروش میتوانید استفاده کنید

 • در روش اول شما میتوانید در کپشنی که مینویسید در قسمت متن برخی کلمات را به صورت هشتگ استفاده کنید.
 • روش دومی که بسیار مرسوم است و بسیاری از کاربران اینستاگرام از آن استفاده میکنند بعد از متن کپشن هشتگ های مرتبط را قرار میدهند.
هشتگ گذاری فالو98

استفاده از هشتگ در استوری های اینستاگرام:

در ابتدای استفاده از هشتگ های ایستاگرام در استوری باید به این نکته توجه کنید که باید پیج شما عمومی باشد که ازهشتگ در استوری اینستاگرام خود استفاده کنید. استفاده از هشتگ در استوری اینستاگرام هم به دو روش میتوانید انجام بدهید:

 • در روش اول مانند استفاده در کپشن است و شما با استفاده از علامت هشتگ “#” یا میتوانید در متن خود یا میتوانید به صورت جدا استفاده کنید.
 • در رو دوم استفاده از استیکر هشتگ است که در بخش گیف های اینستاگرام میتوانید از آن استفاده کنید،باید به این نکته توجه کنید که در زمان استفاده از استیکر هشتگ شما تنها میتواندی از یک هشتگ استفاده کنید.

انواع هشتگ ها از نظر دسته بندی:

برای آموزش هشتگ ها و استفاده اصولی هشتگ ها در اینستاگرام باید به صورت اصولی استفاده از هشتگ ها را آموزش ببینید در ادامه چند نوع دسته بندی هشتگ ها برای شما توضیح میدهیم:

 • هشتگ های خدماتی:

این نوع هشتگ ها به معرفی خدماتی میپردازد که مخاطبان میتوانند با استفاده از این هشتگ ها به خدماتی که مد نظر دارند دسترسی پیدا کنند.

 • هشتگ های تخصصی:

در این نوع هشتگ گذاری به صورت تخصصی در استفاده از هشتگ استفاده میشود به این صورت که مخطب را به طور مستقیم به چیزی که میخواهد میرساند.در استفاده از هشتگ های اختصاصی کاربران دیگر در هشتگ های دیگر به دنبال هدفی که هستند نمیگردند.

 • هشتگ های کمپینی:

گاهی در زمان های مختلف کپین هایی به وجو می آید که برای حمایت از یک موضوع خاصی ایجاد شد است که کاربران بافالو کرد این چنین هشتگ ها به حماین از موضوع میپردازند،مانند هشتگ نه_به _حیوان_آزاری در این نوع هشتگ که علیه حیوان آزاری ایجاد شده است کاربران اینستاگرام استفاده میکنند.

 • هشتگ های رویدادی:

این نوع هشتگ ها در زمان ها یا با استفاده از رویدادی ایجاد میشود مانند روز دختر که با ایجاد هشتگ #روز_دختر #روزدختر رو به رو میشود و کاربران اینستاگرام به وسیله این نوع هشتگ رویداد اتفاق افتاده را به کاربران اینستاگرام اطلاع میدهد.

 • هشتگ مکانی:

با اینکه در اینستاگرام قابلیت استفاده از هشتگ ها وجود دارد اما برخی از کاربران از هشتگ مکان مورد نظر هم استفاده میکنند،با استفاده از هشتگ های مکانی میتوانید بازدهی بیشتری را دریافت کنید.

 • هشتگ های خلاقانه :

این هشتگ ها از ترکیب چند کلمه خاص با هم ایجاد میشود که کاربران ایستاگرام به وسیله ای نوع هشتگ ها محبوبیت بیشتری را دریافت میکند برای شما شما دوستان سایت Flw98: هشتگ #چالش_بچه #خاص_باشیم

 • هشتگ های مخفف:

  در این نوع هشتگ ها پیج های بزرگ اینستاگرام به صورت اختصاصی هشتگ خو را ایجاد کرده است تا بتوانند با استفاده از این هشتگها به مخاطب ها خود دست پیدا کنند این نوع پیج های بزرگ هشتگ های خود را به صورت مخفف قرار میدهند.

 • هشتگ های ایموجی:

اینوع هشتگ ها به وسیله ایموجی یا نام ایموجی ایجاد میشود مانند #قلب این هشتگ ها میتوان به صورت ایموجی قلب هم ایجاد کرد.

یکی دیگر از هشتگ ها که میتوان جزدسته بندی هشتگ ها قرار داد هشتگ های برند است.

هشتگ گذاری فالو98

حداکثر تعداد هشتگ که میتوانیم استفاده کنیم؟

حداکثری هشتگی که در الگوریتم اینستاگرام برای پست ها میتوانید استفاده کنید 30هشتگ هست.
و حداکثر هشتگی که میتوانید  در استوری ها درج کنید ظبق قوانین انستاگرام 10 هشتگ است.

برخی از کاربران اینستاگرام به این باور اعتقاد دارند که اگر از حداکثر تعداد هشتگ استفاده کنید بازدهی بیشتری را دریافت میکنیم که باید بگوییم این باور کاملا اشتباه است اگر از هشتگ ها به صورت اصولی استفاده کنید نیاز نیست تعداد بالایی از هشتگ ها استفاده کنید،اصولی بودن استفاده از هشتگ ها در زمانی رعایت میشود که هشتگ مرتبط با موضوع پست شده شما باشد در این صورت شما بازدهی بالایی استفاده میکنید.

طبق بررسی هایی که کاربران اینستاگرام به نتیجه رسیدن استفاده از 11 هشتگ بهترین تعداد است که شما میتونید بازدهی خود را از استفاده از هشتگ دریافت کنید.

آیا میشود هشتگ ها را مخفی کرد در اینستاگرام:

استفاده از هشتگ ها در استوری و همچنین درکپشن های اینستاگرام گاهی شکل جالبی را به پست و استوری ما نمیدهد و باعث نامنظم شدن پشن و استوری شما میشود در این زمان شما میتوانید با چند روش از حالت شلخته ای دربیاید.

هشتگ های پست خود را مخفی کنید:

همان طور که در قسمت بالا برایتان توضیح دادیم استفاده ازهشتگ های در پست اینستاگرام به دو روش امکان پذیر است که برای زیبا سازی پست های اینستاگرام استفاده میشود

1.استفاده از هشتگ ها در پست اینستاگرام به صورت کامنت:

در این رو شما میتوانید هشتگ ها را برای زیبا سازی در اینستاگرام به صورت کامنت قرار بدهید میتوانید دریک کامنت قرار بدهید یا به صورت جدا جدا در کامنت ها جدا گانه قرار بدهید.

 1. هشتگ گذاری با فاصله از متن کپشن:

در این روش ما میتوانید بعد از متن کپشن چند خط را به صورت خالی قرار بدهید و در ادامه هشتگ ها را قرار بدهید در این روش در نگاه اول کپشن ها نمایش داده نمیشود و با کلمه move میتوانید هشتگ های درج شده را تماشا کنید.

مخفی کردن هشتگ ها در استوری اینستاگرام:

مخفی کردن هشتگ ها در استوری اینستاگرام نسبت به پست ها خیلی راحت تر است باهم چند روز مخفی کردن هشتگ در استوری اینستاگرا را بررسی میکنیم:

 • در استوری خود هشتگ های را به قدری کوچک بزنید که برای کاربران دیده نشود و تاثیر بدی در زیبایی استوری شما نزارد.
 • برای مخفی کردن هستگ ها میتوانید رنگ نوشته خود را با رنگ پس زمینه یکی کنید در این مواقع هشتگ شما به صورت کامل محو میشود.
 • در مواقعی که میخواهید از یک هشتگ استفاده کنید پیشنهاد میکنم از باکس هشتگ استفاده کنید و وضعیت را در حال شفاف قرار بدهید.

در مخفی کردن هشتگ ها در استوری اینستاگرام تنها برای کاربران به صورت مخفی نمایش داده میشود اما برای ایستاگرام مخفی نمیشود و استوری شما در هشتگ درج شده قرار میگیرد فقط تنها از حالت نا مرتب مخفی میشود.

چگونه هشتگ های ترندشده در اینستاگرام را پیدا کنیم؟

اینستاگرام مانند توییتر لیست هشتگ ها ترند یا محبوب را به کاربران خود ارائه نمیدهد اما میتوانید با سرچ هشتگ ها محبوبیت آن ها را در بین کاربران متوجه شوید،هرچه تعداد پست های یک هشتگ بیشتر باشد محبوبیت آن هشتگ هم بیستر است.

برای مثال زمانی که هشتگ بزرگ #سلام_فرمانده مطرح شد در بین کاربران اینستاگرام این هشتگ به سرعت محبوب شد و کارران اینستاگرام برای بدست آوردن بازدید بیشتر از این هشتگ استفاد میکردند.

“نکته ای که باید خیلی مورد توجه شما کاربران اینستاگرام قرار بگیرد این مورد است که استفاده از هشتگ هایی که با موضوع شما مرتبط نیستن به هیچ عنوان بازدهی برای شما ندارد علاوه ممکن است اینستاگرام محتوای پست شده شما را اسپم قرار بگیرد،پس بهترین را برای بازدهی بیشتر استفاده از هشتگ های ترند شده که باموضوع ما هم خوانی دارد راه درست در بدست آوردن  بازدهی از طرف هشتگ ها است”

جستجو هشتگ در اینستاگرام:

در قسمت اکسپلور اینستاگرام در بخش تگ “Tag”عبارت مورد نظر خود را سرچ کنید اینستاگرام هشتگ هایی که با چنین کلمه ای ساخته شده است را به شما نشان میدهد.

نحوه پیدا کردن بهترین هشتگ برای موضوع خود در اینستاگرام:

برای پیدا کردن بهترین هشتگ مرتبط با موضوع پیج باید زمینه فعالیت پیج خود را بررسی کنید تا هشتگ های معروف پیج را برا یموضوع پیج پیدا کنید در ادامه چند روش برای پیدا کردن هشتگ مناسب برای پیج خود را ارائه میدهیم:

روش اول:بررسی پیج ها رقبا

بررسی روش های هشتگ گذاری در پیج های رقبا یا بررسی هشتگ هایی که استفاده شده است میتواند ذهن شما را در استفاده صحیح هشتگ ها باز کند.

روش دوم: مخاطب های پیجتان

یکی دیگر از روش هایی که میتوانید هشتگ های محبوب رابرای پیج ود پیدا کنید مخاطب های پیج شما است به این صورت که مخاطب های پیج شما از چه نوع هشتگ هایی استفاده میکنند و علاقه به چه هشتگ و موضوعی  دارد با استفاده از این روش میتوانید مخاطب های پیج خود را حفظ کنید.

تشخیص بلاک شدن هشتگ ها در اینستاگرام:

برای تشخیص هشتگ بلاک شده توسط اینستاگرام یا جز هشتگ های ممنوعه اینستاگرام است باید در قسمت سرچ اینستاگرام هشتگ مورد نظر را سرچ کنید،هتگ سرچ شده در قسمت Top و Recentمشاهده میکنید اما اگر هشتگ مورد نظر جز هشتگ های ممنوعه اینستاگرام باشد در قسمت  Recent

برای شما حذف میشود

آیا استفاده از هشتگ تکرار در اینستاگرام امکان پذیراست؟

هشتگ های تکرار در اینستاگرام بسیار خطرناک است اینستاگرام به رفتار هایی که غیر عادی انجام میشود توسط یک پیج حساس میشود و ارسال هشتگ های تکراری سبب میشود اینستاگرام پست شما را اسپام کنید یا باعث شادوبن شدن پیج شما شود اینستاگرام نسبت به رفتار های شما بسیار حساس است سعی کنید در ارسال هشتگ ها هم در هر بار ارسال هشتگ ها در پست یا استوری خود حالت رباتیک نباشه برای مثال در هر بار 40 درصد از هشتگ ها رو تغییر بدهید یا در نحوه نوشتن آن ها تغییر را اعمال کنید.

جمع بندی:

در این مقاله که توسط تیم فالو98 برای شما تهیه شده است،تمامی نکات درباره هشتگ نویسی و استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام را برای شما به طور کامل توضیح داده شده است تیم فالو8 تمام تلاش خود را کرده است که سوالاتیی که شما در هشتگ گذاری در اینستاگرام داشته اید با مطالعه این مقاله برطرف شود.”با آرزوی پیروزی برای دوستان فالو98″