چه یک بیو هرزنامه باشد یا یک نام کاربری ترسناک مشابه با حسابی که قبلاً آن را دنبال کرده اید، هر روز هزاران حساب جعلی اینستاگرام ظاهر می شود. و در حالی که اینستاگرام مرتباً ربات‌ها و حساب‌های جعلی را حذف می‌کند، صدها نفر هنوز از بین می‌روند. بنابراین، چگونه می توانید تشخیص دهید که شناسایی اکانت های جعلی اینستاگرام چگونه است؟  به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با فالوو98 همراه باشید تا راه های شناسایی را برای شما به خوبی بازگو کنیم.

ما در حال به اشتراک گذاشتن پنج پرچم قرمز هستیم که هنگام تلاش برای شناسایی یک حساب اینستاگرام جعلی باید مراقب آنها باشیم – به علاوه، چگونه می توان آن را در هنگام شناسایی مسدود کرد.

نکته: با آنفالو کردن زیاد اکانت های جعلی ممکن هست از اکانت خود خارج شوید و پیغام اشتباه بودن پسورد را  به شما  نمایش دهد به همین خاطر مقاله پیشنهادی فالوو98 را  در این موردمطالعه نمایید : راهنمای بازیابی رمز اینستاگرام

 

چگونه اکانت های جعلی اینستاگرام را شناسایی کنیم؟

از کلاهبرداران گرفته تا ربات‌ها، در اینجا پنج راه برای شناسایی حساب‌های جعلی اینستاگرام وجود دارد:

  • بیوگرافی ناسازگار (یا کپی شده).
  • DM های اسپم
  • نظرات تصادفی روی پست ها
  • ارائه پول یا تبلیغ یک محصول/خدمت
  • حساب های زیادی را دنبال می کند

 

پرچم قرمز شماره 1: بیوگرافی ناسازگار (یا کپی شده).

اکانت‌های جعلی اینستاگرام اغلب بیوگرافی خود را از یک حساب واقعی کپی می‌کنند – با چند تغییر و ناسازگاری.

به شخصیت های نام کاربری آنها توجه کنید. معمولاً یک حرف، عدد یا نماد اضافی به بیو اضافه می‌شود – مانند این حساب که جعل هویت مهدی وودرد است:

در موارد دیگر، ممکن است اصلاً بیوگرافی نداشته باشند:

نکته: یکی دیگر از نشانه های مبنی بر جعلی بودن یک حساب کاربری؟ اگر بیو به شدت به ایموجی ها، هشتگ ها یا به نظر می رسد که یک ماشین آن را نوشته است.

 

پرچم قرمز شماره 2: پیامک های هرزنامه

اکانت های جعلی اینستاگرام اغلب با تظاهر به یک برند معتبر وارد DM های شما می شوند.

آنها یک پیام عمومی برای شما ارسال می کنند و شما را تشویق می کنند که یا از وب سایت دیگری بازدید کنید یا اطلاعات خود را به شخص دیگری ارسال کنید:

پرچم قرمز شماره 4: ارائه پول یا تبلیغ محصول/خدمت

اکانت‌های جعلی اینستاگرام اغلب به کاربران این فرصت را می‌دهند که سریع پول نقد یا محصولات رایگان برنده شوند.

 

آنها شما را فریب می دهند تا اطلاعات شخصی خود را به دست آورید و سپس به طور بالقوه شما را هک می کنند:

 

 

نکته: گاهی اوقات، این حساب ها به عنوان یک برند معتبر ظاهر می شوند تا اعتماد شما را جلب کنند (مخصوصا اگر برند در حال برگزاری یک جایزه یا مسابقه باشد). قبل از اینکه با آنها درگیر شوید، نکات ما را دوباره بررسی کنید.

 

پرچم قرمز شماره 5: تعداد زیادی اکانت را دنبال می کند

یک حساب کاربری جعلی اینستاگرام به دنبال کنندگان نیاز دارد تا قانونی به نظر برسد. و اکثراً از روش قدیمی #followforfollow در تلاش برای وادار کردن مردم به دنبال کردن آنها استفاده می کنند. اگر با حسابی برخورد کردید که تعداد فالوورهای کمی دارد اما فالوورهای زیادی دارد، احتمالا جعلی است:

نکته: تعداد اکانت هایی که فالو می کند، تعداد فالوورهایی که دارد و تعداد پست های ارسال شده را مقایسه کنید.

یکی از راه های که برای بالا بردن تعاد فالوورهای پیج به شما پیشنهاد می شود، خرید فالوور اینستاگرام است. ما این روش را به شما پیشنهاد می کنیم ما به شرطی که از سایت های معتبر آن را خریداری کنید. در غیر اینصورت فالوورهای فیک، پیج شما را نابود خواهد کرد.

سایت فالوو98، یکی از معتبر ترین سایت های ایرانی است که با ارائه خدمات تضمینی مانند خرید فالوور ارزان، یا خرید لایک اینستاگرام و ربات اینستاگرام، این امکان را به شما میدهد تا در مدت زمان کوتاهی حساب کاربری خود را ارتقا دهید.

 

چگونه یک اکانت جعلی اینستاگرام را مسدود کنیم؟

بنابراین، اکنون که یاد گرفتید چگونه آنها را شناسایی کنید، سؤال این است که چگونه می توانید از حساب خود محافظت کنید و موارد جعلی را مسدود کنید؟

در اینجا دو راه اصلی برای مسدود کردن یک حساب جعلی در اینستاگرام وجود دارد:

  • آنها را از طریق نمایه آنها مسدود و گزارش دهید
  • آنها را از طریق DM مسدود و گزارش دهید

 

شماره 1: آنها را از طریق نمایه آنها مسدود کرده و گزارش دهید

اگر یک اکانت جعلی اینستاگرام روی پست شما نظر گذاشته است، ابتدا روی پروفایل آن کلیک کنید:

سپس سه نقطه را در گوشه سمت راست بالای نمایه آنها انتخاب کنید و روی “Block” ضربه بزنید:

سپس از شما خواسته می شود:

حساب و سایر حساب‌هایی را که ممکن است داشته باشند/ایجاد کنند مسدود کنید

حساب کاربری را مسدود کنید

اگر می خواهید آنها را گزارش دهید، این بهترین زمان برای انجام این کار نیز هست.

شماره 2: آنها را از طریق DM مسدود کرده و گزارش دهید

وقتی یک حساب جعلی برای شما DM ارسال می کند، معمولاً در برگه درخواست ها در صندوق ورودی شما ظاهر می شود.

 

روی پیام از حساب کلیک کنید، و از شما خواسته می شود درخواست آنها را مسدود، حذف یا بپذیرید: مانند مسدود کردن آنها از طریق نمایه آنها، روی “Block” و سپس “Block account” ضربه بزنید:

همچنین می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید حساب‌های دیگری را که ممکن است داشته باشند/ایجاد کرده‌اند مسدود کنید یا خیر، و آنها را گزارش دهید.

 

نکته: اینستاگرام دارای ویژگی‌های اضافی است که به شما امکان می‌دهد افرادی را که می‌توانند به شما پیام ارسال کنند محدود کنید و عبارات یا کلمات خاصی را فیلتر کنید تا در نظرات شما ظاهر نشوند.

درگیر شدن با حساب‌های جعلی اینستاگرام می‌تواند محتوای شما را در برابر هرزنامه، اجبار و سرقت محتوا آسیب‌پذیر کند. و با این نکات، نه تنها می توانید آنها را شناسایی کنید، بلکه می توانید آنها را نیز مسدود کنید. پس حواستون باشه.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و با بلاک کردن اکانت های جعلی، چیج خود را ایمن نگه دارید.

سپاس از همراهی شما.