فروشگاه خدمات شبکه های اجتماعی کندوپنل

حساب شبکه های اجتماعی شما می‌تواند رشد کند. درآمد شما می‌تواند چند برابر شود. فقط کافی است مسیر درست را بشناسید. کافی است از خدمات مناسب در مکان مناسب استفاده نمایید. ما در این مسیر همراه شما هستیم.

موضوع امروز مقاله فالوو98 درمورد ایمیل است. تصمیم داریم در این مقاله درمورد ایمیل صحبت کنیم و تفاوت ایمیل شخصی و بیزینس را مورد بررسی قرار دهیم.

شاید سوال خیلی از افراد باشد که برای کسب و کار خود از چه ایمیلی استفاده کنند بیزینس یا شخصی، برخی از افراد اصلا نمی دانند که این دو وجود دارند و فقط با اسم به نام ایمیل آشنا هستند.

اگر شما آن دسته از افرادی هستید که می خواهید برای کسب و کار خود ایمیل فعال کنید این مقاله مختص شما می باشد اما آنهایی هم که فقط با نام ایمیل آشنا هستند در این صفحه بمانند تا با انواع آن آشنا شوید.

ایمیل

ما به طور کامل درمورد این موضوع صحبت می کنیم و همه ویژگی ها و کاربردهای ایمیل شخصی و بیزینسی را در اختیار شما قرار می دهیم تا شما با خیال راحت برای کسب و کار خود ایمیل راه اندازی کنید.

ایمیل بیزینسی چیست؟

ایمیل بیزینسی یک آدرس ایمیل است با استفاده از آن می توانید کسب و کار خود را مشخص کنید و همچنین با استفاده از ایمیل می توانید مشخص کنید که در کدام دسته از مشاغل فعالیت دارید.

اگر بخواهید یک ایمیل بیزینسی داشته باشید معمولا با نام شرکت و یا نام دامنه باید این ایمیل را بسازید. نام دامنه همان نام وب سایتی است که در آن فعالیت دارید.

اگر قصد دارید وب سایت خود را راه اندازی کنید بعدا از راه اندازی قدم موثر که می توانید برای کسب و کار خود بردارید ساخت ایمیل بیزینسی است.

تفاوت ایمیل شخصی و بیزینسی را بدانید:

به کارگیری ایمیل شخصی فقط برای یکسری موارد کار ساز است و برای استفاده شخصی استفاده می شود اما استفاد از ایمیل بیزینسی یک سری ویژگی ها در اختیار شما قرار میدهد که با به کارگیری این ویژگی ها می توانید در کسب و کار خود پیشرفت کنید.

تفاوت دیگر ایمیل شخصی و بیزینسی در این است که ایمیل شخصی نسبت به ایمیل تجاری محدود تر می باشد.

مزایای استفاده از ایمیل بیزینسی

حتما همه شما دارای یک ایمیل شخصی هستید و این سوال برایتان پیش آمده است که چرا از این ایمیل شخصی نمی توانم برای بیزینسم استفاده کنم  در ادامه بیشتر با تفاوت ایمیل شخصی و بیزینسی آشنا می شوید موارد زیادی وجود دارد که بین ایمیل شخصی و بیزینسی، ایمیل بیزینسی را برای تجارت خود انتخاب کنید.

ایمیل

1.حرفه ای دیدن کسب و کار شما

با داشتن یک ایمیل بیزینسی کسب و کار شما حرفه ای تر بنظر می رسد همچنین مخاطبین راحت تر به شما اعتماد می کنند.

توجه داشته باشید که برای نامگذاری ایمیل خود حتما از اسم دامنه و یا شرکت خود استفاده کنید به دلیل اینکه اگر شما با اسم های ناشناس ایمیل بسازید و از طریق آن به کاربران پیام ارسال کنید مطمئن باشید کاربران هیچ توجهی به پیام شما نمی کنند.

زمانی که ایمیل بیزینسی خود را ایجاد کردید از آن می توانید در شبکه های اجتماعی و همینطور اکانت های مرتبط با کار خود که به ایمیل نیاز دارد استفاده کنید.

2.توسعه و ارتقاء کسب و کارتان

اگر شما یک ایمیل بیزینسی بسازید و از نام برندتان برای ایمیل استفاده کنید با هر ارسال پیام برند شما بیشتر دیده می شود. این یک روش بسیار کارآمد برای گسترش دادن وب سایت و کسب و کاری که در آن فعالیت دارید.

3.بدست آوردن مشتریان بالقوه

یکی دیگر از تفاوت های ایمیلی شخصی با بیزینسی این است که با استفاده از ایمیل تجاری شما می توانید کاربران زیادی را تبدیل به مشتری کنید حتما می پرسید چطور این کار امکان پذیر است همانطور که گفتیم استفاده از نام برند در ایمیل باعث شناخت شما توسط افراد زیادی می شود .

دلیل دیگری هم که می توان گفت زمانی که پیامی از کمپانی شما دریافت می کنند نام شما مشخص باشد راحت به شما اعتماد می کنند.

4.در دسترس قرار گرفتن راحت تر سایت شما

هم نام بودن ایمیل و وب سایت شما به شما کمک زیادی می کند به دلیل اینکه پیامی که به کاربران ارسال می کنید از طری آن به راحتی می توانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند.

با استفاده از این ترفند می توانید افراد زیادی را جذب وب سایت خود کنید کافی است کمی خلاقیت داشته باشید.

5.تشخیص ارتباط شما با دیگران

کسانی که در شرکت شما فعالیت دارند و از ایمیل تجاری شما استفاده می کنند و پیام برای مخاطبین ارسال می کنند مشخص است که باهم در ارتباط هستید و برای یک مجموعه فعالیت می کنید.

پس مشتریان هم متوجه می شوند هر فردی از طریق شما پیامی ارسال کند مرتبط با برند شماست و می توانند به آن اعتماد کنند.

6.تشخیص ایمیل واقعی و ایمیل اسپم

ایمیل هایی که مشتریان دریافت می کنند می توانند تشخیص دهند واقعی است یا اسپم

راه موثری که به مشتریان می شود فهماند که ایمیل های ارسال شده از طرف شما اسپم نیست ساخت ایمیل تجاری یا همان بیزینسی است با این ویژگی می توانید یکی دیگر از تفاوت های ایمیل شخصی و بیزینسی را تشخیص دهید.

7.درصد بالای خواندن ایمیل های معتبر

طبق آمارهای بدست آمده تعدادی از افراد گفته اند که ایمیل هایی که از طریق منابع معتبر دریافت می کنند درصد بالایی وجود دارد که آنها را باز کنند.

اگر شما ایمیلی از یک منبع مشخص و معتبر ارسال کنید حتما درصد بالایی وجود دارد که آن ایمیل باز و خوانده شود اما اگر ایمیل ارسال شده با یک اسم نامشخص باشد احتمال زیاد هرکس که آن را دریافت کند به زباله داد انتقال می دهد.

با توضیحاتی که درمورد تفاوت ایمیل شخصی و بیزینس گفته شد  و همچنین ویژگی های بسیار عالی ایمیل بیزینسی حتما شما هم تصمیم گرفته اید که برای وب سایت خود یک ایمیل بیزینسی ایجاد کنید.

برای ساخت یک ایمل بیزینسی می توانید در ادامه با ما همراه باشید تا همه مراحل را به شما معرفی کنیم.

مراحل ساخت ایمیل بیزنیسی به شرح زیر است:

برای ساخت این ایمیل اصلا نگران نباشید کار بسیار آسانی است که از طریق آن می توانید یک قدم مثبت در جهت ارتقاء کسب و کار خود بردارید.

ایمیل

با انجام چهار قدم می توانید صاحب یک ایمیل تجاری شوید و از طریق آن کارهای بسیار مثبتی انجام دهید.

مرحله اول: ثبت دامنه

اولین مرحله اگر دامنه ای ندارید حتما یک دامنه در خصوص کسب و کار خود به ثبت برسانید.

دامنه همان اسم وب سایت شما است که با سرچ آن در مرورگر می توان وارد سایت شما شد.

نامی که برای آن انتخاب میکنید حتما مرتبط با کسب و کارتان باشد و از بهترین کلمات برای آن استفاده کنید. برای پیدا کردن مناسب ترین دامنه و همچنین ثبت آن می توانید از ابزارهای مختلف استفاده کنید.

ایمیل

مرحله دوم: خرید هاست یا همان میزبانی وب

برای اینکه وب سایت خود را آنلاین کنید و همچنین ایمیل بیزینسی خود را بسازید نیاز دارید که هاست یا همان میزبانی وب خریداری کنید از این طریق کاربران می توانند به وب سایتی که شما ثبت کرده اید دسترسی پیدا کنند.

زمانی که خواستید هاست خریداری کنید حتما به اینکه چه تعداد ایمیل در اختیارتان قرار می دهند توجه کنید.بعضی از میزبانی های وب این امکان را در اختیار شما قرار می دهند که به صورت نامحدود ایمیل بیزینسی بسازید اما برخی هم برای در اختیار گذاشتن ایمیل های بیشتر از شما هزینه بیشتری دریافت می کنند.

مرحله سوم: استفاده از دستورالعمل های فضای میزبانی

انجام این مرحله بستگی به این دارد کدام فضای میزبانی را انتخاب کرده اید اما به طور کلی همه ی فضاها مراحلشان تقریبا شبیه به هم می باشد.

مراحل ساخت ایمیل در سی پنل(cpanel):

1.وارد شدن به سی پنل
2.رفتن به بخش Email و کلیک کردن روی گزینه Email Accounts
3.در قسمتی که باز می شود نامی که می خواهید برای ایمیلتان انتخاب کنید قرار دهید
4.نام دامنه را در قسمت کشویی انتخاب کنید
5.سپس برای ایمیل خود یک رمز عبور با امنیت بسیار بالا انتخاب کنید
6.مرحله آخر هم روی ایجاد اکانت کلیک کنید

مرحله چهارم: انتخاب سرویس گیرنده

مرحله آخر ساخت ایمیل بیزینسی انتخاب سرویس گیرنده نامه می باشد، شما ایمیل تجاری خود را ساخته اید اما باید انتخاب کنید که به چه روش می خواهید به آن دسترسی داشته باشید.

اولین روشی که شما می توانید از طریق آن ایمیل ها خود را بررسی کنید و همچنین ایمیلی ارسال کنید مراجعه کردن به بخش cpanel است. اکثرا افراد از این روش کمتر استفاده می کنند و ترجیح می دهند از دیگر سرویس گیرنده های ایمیل مثل Office365، G Suite و gmail استفاده کنند.

تا به اینجای این مقاله مراحل ساخت یک ایمیل تجاری هم یاد گرفته اید، اما هنوز هم کار ما با شما تمام نشده است ما قصد داریم چند ترفند مهم برای ارتقاء ایمیل بیزینسی شما در اختیارتان قرار دهیم تا از این طریق بتوانید مسیر موفقیت را هموارتر کنید پس همراه ما بمانید.

ایمیل

ترفندهای موثر برای ایجاد یک ایمیل تجاری

 1. از نامگذاری دیداری بهره بگیرید

اگر به رشد و ارتقا شغل خود فکر می کنید باید بدانید ایمیلی که قرار است ایجاد کنید به چه صورت باشد تا تاثیر گذار باشد.

اگر یک قالب درست و مرتبط انتخاب کنید باعث رشد و پیشرفت برند شما می شود.

قالب هایی که می توانید از آن برای ساخت ایمیل ایده بگیرید به شرح زیر می باشد:

2.استفاده از آدرس کوتاه

برای ساخت ایمیل به مورد مهم دیگری که باید توجه کنید کوتاه بودن آدرس ایمیل است، سعی کنید از آدرس های پیچیده استفاده نکنید هرچقدر آدرس شما کوتاه تر باشد برای کاربران راحت تر است که به شما دسترسی داشته باشند همچنین کوتاه بود آدرس باعث می شود افراد آن را به خاطر بسپارند.

3.از اعداد استفاده نکنید

سعی کنید از اعداد در ساخت ایمیل تجاری خود استفاده نکنید به خصوص اگر می خواهید یک ایمیل دومی داشته باشید برای کسب و کارتان، این کار باعث می شود کاربران اعتماد خود را نسبت به شما و برندتان از دست بدهند.

4.استفاده از اسم و تصویر

برای ایمیل بیزینسی خود می توانید نام و همچنین تصویر قرار دهید که با انجام این کار نمایش خود را در صندوق ورودی افراد زیادی شخصی سازی کنید.

برای انجام این کار کافی است روی دکمه حساب کاربری   Google کلیک کنید و اطلاعات شخصی خود را تکمیل کنید.

5.قرار دادن امضا برای ایمیل

مرحله آخری که برای ساخت یک ایمیل بیزینسی حرفه ای می توانید انجام دهید تنظیم امضای برای آن است.

یک امضای ایمیل می تواند شامل یک پایان محترمانه مثل متشکرم، سپاسگذارم و لینک وب سایت و نام شما و کامل ترین مواردی که از طریق آن بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند.

با تنظیم کردن امضا برای ایمیل تجاری خود با هر برار ارسال ایمیل به مشتریان و کاربران این اطلاعات هم برای آن ها ارسال می شود که با انجام این کاری مشتریان راحت تر می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

سخن آخر با شما:

ما در این مقاله  از فالوو98 در مورد تفاوت ایمیل شخصی و بیزینسی صحبت کردیم و همچنین متوجه شدیم که کدام یک از آن ها برای برند ما مناسب تر است در ادامه اشاره ای هم به ویژگی های ایمیل تجاری کردیم و در آخر به شما آموزش دادیکم که چگونه می توانید یک ایمیل بیزینسی ایجاد کنید و از طریق آن کسب و کار خود را ارتقاء دهید.

امیدواریم مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

هَشتَگ یا هش‌تگ (Hashtag) با نشان #، یک نماد پیشوندی و یکی از تگ‌های فراداده است که در شبکه‌های اجتماعی و میکروبلاگینگ استفاده می‌شود. اگر بخواهیم هشتگ گذاری اینستاگرام را به زبان ساده‌تر تعریف کنیم، برچسبی است که برای دسته‌بندی و به اشتراک گذاری پست‌ها و نظرات دربارهٔ موضوعی خاص در سطح جهانی و فراتر از حلقه و فهرست دوستان به‌کار می‌رود.

هشتگ ابزاری برای دسته‌بندی پیام‌ها فراهم می‌کند، تا افراد بتوانند آن هشتگ را جستجو کنند و مجموعه‌ای از پیام‌هایی را که شامل آن هستند به دست آورند. عموماً کلیدی‌ترین واژهٔ مربوط به آن موضوع را با نشانهٔ هشتگ همراه کنند.

هشگ گذاری در واقع دسته بندی محتوای شما و جایگیری آن در دسته بزرگتر از موضوعات انتشار شده در اینستاگرام است. دوستان عزیز امروز همراه ما هستید با یکی دیگر از موضوعات مهم در اینستاگرام، قصد داریم درمورد هشتگ گذاری اینستاگرام صحبت کنیم و به شما توضیح دهیم که هشتگ گذاری چقدر می تواندبرای پیج اینستاگرام شما تاثیرگذار باشد.

در مقاله جذب فالوور اینستاگرام با کپشن درباره اهمیت هشتگ گذاری توضیحات کوتاهی داده شد. در این مقاله از فالوو98 میخواهیم به طور مفصل هشتگ ها را توضیح بدهیم! اذقطعا شما زیر پست در انتهای کپشن کلماتی دیده اید که هایلایت شدند و در کنار آنها علامت (#) که اصطلاحا به آن شارپ میگویند قرار دارد. ترکیب این علامت و کلمات کلیدی هشتگ را به بوجود می آورد.

هشتگ در اینستاگرام چه مفهمومی دارد؟

هشتگ های می توانند یک ابزار قدرتمند در اینستاگرام محسوب شود و همچنین یک راه ارتباطی در شبکه های اجتماعی است. از هشتگ ها برای دسته بندی موضوعات استفاده می شود.هشتگ ها در فضای مجازی به خصوص در اینستاگرام کابردهای زیادی دارد و کابران می توانند با سرچ هر موضعی و کلیک کردن روی آن هشتگ پست مورد نظر خود را پیدا کنند.

با سرچ یک هشتگ فقط یک پست به شما نمایش داده نمی شود بلکه پست های زیادی برای شما قابل نمایش است که از آن هشتگ استفاده کرده اند.

اگر نمی دانید چطور از هشتگ برای پست های خود استفاده کنید کافی است قبل از کلمه مد نظرتان علامت # را قرار دهید که با این کار آن کلمه تبدیل به هشتگ می شود و قابل سرچ کردن و کلیک شدن است. هشتگ ها می توانند برای پست های شما بسیار مفید باشند و فالوورهای زیادی جذب پیج شما شوند. حتما توجه داشته باشید از هشتگ مرتبط با حیطه کاری خود استفاده کنید.

هشتگ ها در فضای مجازی چه اهمیتی دارند؟

هشتگ ها در همه فضاهای مجازی مثل یوتیوب، فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و … کاربران و پست ها انتشار داده شده در فضای مجازی را به هم متصل می کنند. این اتصال بر اساس محتوای و موضوع پست و پیج کاربران می باشد. برای مثال اینستاگرام وقتی میخواهد بداند که موضوع پیج شما و شت های شما درباره چه چیزی می باشد،  هشتگ های زیر پست های شما را برسی می کند. به همین دلیل کلمات کلیدی و هشتگ هایی که شما برای پیج و پست هایتان استفاده می کنید ، حتما باید درباره کارتان باشد. برای مثال شخصی که درباره آشپزی در اینستاگرام محتوا تولید می کند باید هشتگ های مربوط به آن را استفاده کند، برای مثال #آشپزی #خوراک #آموزش_آشپزی

لازم به ذکر این نکته هست که برای هشتگ نویسی باید کلمات کلیدی تک کلمه ای باشند و بدون فاصله بین حروف. اما در صورتی که بخواهیم از ترکیب کلمات برای هشتگ گذاری استفاده کنیم باید میان کلمات علامت (_) یا همان آندرلاین را قرار دهیم. به این صورت کلمات بهم مرتبط می شوند برای مثال کسی که در فضای مجازی درباره آموزش اینستاگرام صحبت می کند میتواند از هشتگ ها به صورت زیر استفاده نماید:

#آموزش_اینستاگرام #آموزش_محتوا_نویسی #پست_اینستاگرامی #آموزش_هشتگذاری_اینستاگرام

وقتی شما این هشتگ گذاری ها را انجام میدهید، به اینستاگرام می فهماند که پست های شما را به کسانی نشان دهد که به دنبال مثلا آموزش محتوا نویسی هستند.

آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام

قبل از هشتگ گذاری در اینستاگرام به این نکات دقت کنید:

از هشتگ های تکراری زیاد استفاده نکنید یعنی حداقل ۸۰% از هشتگ های شما جدید و مرتبط با موضوع همان پست باشد. هشتگ ها را حتما در کپشن بنویسید و با فاصله از متن تان باشد . از هشتگ های ممنوعه اصلا استفاده نکنید.

از هشتگ هایی استفاده کنید که متناسب با فعالیت پیج شما باشد. مثلا اگر پیج کیف و کفش دارید، هشتگ های مرتبط با کیف و کفش بزنید تا فروشتان بیشتر شود.

با توجه به پیج تان که آیا قدیمی است یا جدید و یا بر اساس تعداد فالوورهایتان، می تواند نوع هشتگ تان هم متفاوت باشد.

هیچ وقت هشتگ از پست های قبلی کپی نکنید و بزارید در پست جدید. زیرا اگر هشتگ تگراری بزنید اینستاگرام تشخیص می دهد که شما رباط هستید  و پیج تان را شدوبن می کند.

در صفحه خود از هشتگ های نامربوط و غیر تخصصی استفاده نکنید. بعضی از برندها برای دریافت مشتری از هشتگ های معروف استفاده می کنند.

در صفحه تان برای هشتگ گذاری زیاده روی نکنید. هشتگ زدن بیش از اندازه در اینستاگرام منجر به مشکل شده و باعث کاهش مخطبان شما می شود.

 

قواعد هشتگ گذاری در اینستاگرام

برای اینکه از هشتگ ها در اینستگرام استفاده کنید باید از قواعد خاصی پیروی کنید و اگر به این قواعد توجه نشودممکن است نتیجه خوبی به دست نیاورید. در ادامه می خواهیم به بررسی یکسری قواعد در هشتگ گذاری اینستاگرام بپردازیم که حتما برای شما کاربردی خواهد بود این قواعد به شرح زیر می باشد:

 

استفاده نکردن از هشتگ های غیر مرتبط

از هشتگ های مرتبط با حوزه کاری خود استفاده کنید و از هشتگ های غیر تخصصی و غیر مرتبط استفاده نکنید. بعضی از کسب و کارها برای جذب مشتری و کاربران بیشتر از هشتگ های معروف در پست و استوری های خود استفاده می کنند که اگر این هشتگ ها با حوزه کاریشان مرتبط باشد باعث جذب فالوورهای بیشتری می شود. اما اگر از هشتگ های غیر مرتبط با کسب و کارتان  در پست ها استفاده کنید از نظر اینستاگرام پست شما اسپم است و این کار باعث می شود در طولانی مدت کاربران شما کمتر شود.

 

از کلمات خاص استفاده کنید

شما می توانید در صفحه اینستاگرام خود از هشتگ های خاص استفاده کنید، هرچقدر که هشتگ های استفاده شده خاص تر باشد کاربران بیشتری جذب پست شما می شود و این کار باعث میشود پست های شما بیشتر دیده شوند.

بیشتر برندها که در اینستاگرام فعالیت دارند از هشتگ ها با توجه به نوع حوزه کاریشان از یک یا دو هشتگ همیشگی و خاص در استوری های و پست هایشان استفاده میکنند.

شما هم اگر می خواهید فالوور بیشتری جذب کنید از چند هشتگ خاص حوزه کاری خود استفاده کنید.

از هشتگ های مفهومی استفاده کنید

یکی از کاربردهای مهمی که هشتگ ها دارند این است که به اینستاگرام کمک می کند بفهمد موضوع  پست های شما درمورد چه چیزی است. هشتگ گذاری در اینستاگرام موجب می شود کاربرانی که هشتگ خاص و مورد نظر خود را سرچ می کنند اینستاگرام پست های شما را به آنها نمایش دهد که این کار باعث می شود پیج شما بازدید بیشتری داشته باشد. به همین دلیل از هشتگ های مفهومی استفاده کنید که انجام این کار باعث بهتر دیده شدن پیج اینستاگرامتان می شود.

 

در هشتگ گذاری زیاده روی نکنید

همانطور که می دانید هشتگ ها در موفقیت پیج شما نقش مهمی دارند اما توجه داشته باشید که در استفاده هشتگ ها زیاده روی نکنید این کار باعث می شود در گذشت زمان کاربران شما کاهش پیدا کند و همچنین اینستاگرام پیج شما را به عنوان اسپم شناسایی می کند. اگر شما در صفحه اینستاگرام از هشتگ ها بدون هیچ محتوای مفیدی استفاده کنید، پست های شما ارزش زیادی برای اینستاگرام نخواهد داشت.

هشتگ گذاری برای تصاویر

در اینستاگرام این قابلیت برای شما وجود دارد که می توانید برای تصاویری که در پیج خود قرار می دهید اسم و یا موضوعی انتخاب کنید که از طریق هشتگ ها می توان آن تصاویر را جستجو کرد.

کاربرانی که تصاویر را با موضوع مورد نظرشان جستجو می کنند می توانند به تصاویر و پست های شما دسترسی پیدا کنند که این کار باعث افزایش فالوور و همچنین بالا رفتن بازدید پیج شما می شود.

برای انجام این کار می توانید از کلماتی که بازدی بالایی دارند و با موضوع تصاویر شما مرتبط است استفاده کنید.

 

هشتگ گذاری برای مکان تصاویر

در کپشن تصاویر خود خود می توانید مکانی که  تصاویر را در آنجا تهیه کرده اید با استفاده از هشتگ ها مشخص کنید که انجام این کار باعث می شود کاربرانی که دنبال مکانی خاص هستند از پست های شما بازدید کنند.

 

هشتگ گذاری برای تکنیک های عکاسی

یکی دیگر از قابلیت های هشتگ ها این است که شما اگر در عکاسی از تکنیک خاصی استفاده می کنید. اگر برای تهیه تصاویر از تکنیک خاصی، نرم افزار یا دوربین حرفه ای استفاده کرده اید می توانید نام آنها را هشگ گذاری کنید که کار باعث می شود تصاویر شما حرفه ای شناخته شوند. کاربرانی هم که دنبال عکس های خاص در اینستاگرام هستند می توانند عکس های شما را آسان تر پیدا کنند.

بازی با ربات اینستاگرام

ربات اینستاگرام پست های هشتگ گذاری شده شما را به کاربران علاقه مند نشان می دهد. در واقع کاربرانی که قبلا محتوا های مشابه محتوای شما با هشتگ های مشابه را دنبال کرده و لایک یا کامنت گذاشتند را جستجو میکند و محتوای هشتگ گذاری شده شما را به آن افراد نشان میدهد.

البته تعدادی زیادی از کاربران هشتگ مورد نظر خود را فالو می کنند تا تمام پست های مربوط به آن هشتگ را دنبال کنند. اینگونه کاربر با دیدن پست شما در هشتگ ها بسته به محتوای شما می تواند به پیج شما جذب شده و بعد از آن پیج شما را دنبال کند. البته لازم به ذکر است که برای چنین استفاده ای از اینستاگرام نباید پیج شما خصوصی باشد.

تیم فالوو98 که  ارائه دهنده تنهاترین ربات هوشمند فعال اینستاگرام می باشد، با یافتن هشتگ های مرتبط به پیج و محتوای شما، مخاطبین هدف شما که علاقه مند به محصولات یا محتوای شما هستند را جستجو کرده و به پیج شما ارجاع می دهد. همچنین با یافتن هشتگ های نزدیک به شما تمام افراد هدف را به سمت شما سوق دهد تا شما بتوانید فروش انبوه و فالوور واقعی داشته باشید. شما می توانید با خرید ربات اینستاگرام فالوور های بیشماری را جذب کرده و باعث پیشرت پیج خود شوید. همچنین باعث می شود تا در زمان خود صرفه جویی کنید .

کمپین ایجاد کنید و فالوور جذب کنید

شما می توانید در اینستاگرام درباره موضوعاتی خاص که تا کنون هشتگی ساخته نشده هشتگ سازی کنید و آن را در فضا مجازی به اشتراک بگذارید و همچنین از کاربران دیگر بخواهید که هشتگ شما را حمایت کنند. به این کار در لغت کمپین سازی مجازی می گویند. ماهانه سلبریتی ها بست به شرایط سیاسی و اجتماعی پیش آمده برای حمایت یا حمله به موضوعی با یک هشتگ خاص مردم را به حمایت یا تشویق یک موضوع فرا می خوانند، گاهی پیش آمده که برخی از کمپین های تا جهانی شدن پیش میرود و کاربران و پست هایشان یک دل و یک صدا میشود تا موضوعی راه به نتیجه برسانند.

مزایای استفاده از هشتگ در اینستاگرام

هشتگ ها یک روش جستجوی گسترده را پیرامون موضوع خاصی برای ما فراهم می کنند.

با استفاده از هشتگ ها می توان یک موضوع خاص را به سرعت در میان کاربران جستجو کرد.

هشتگ گذاری در اینستاگرام برای پیج های تجاری کاربردی خواهد بود زیرا استفاده از هشتگ به بیشتر دیده شدن برندها کمک شایانی می کند.

مطالبی که با هشتگ منتشر می شوند در سرچ ها نمایش داده می شوند.

کاربردهای هشتگ در اینستاگرام را میدانید؟

درادامه مقاله به اصلی ترین آنها خواهیم پرداخت ،باما همراه باشید:

طبقه بندی مطالب در یک اکانت مشخص

کمک به اینستاگرام برای تشخیص بهتر محتوای شما

کمک به یافتن مطلبی که در اینستاگرام جستجو می شود.

انتقال پیام و بار احساسی مطلب منتشر شده به مخاطبین

نکات استفاده از هشتگ اینستاگرام

بهتر است قبل از انتخاب هشتگ مناسب آن را در اینستاگرام جستجو نمایید. (بدین ترتیب هشتگ های مشابه دیگری که اینستاگرام به شما پیشنهاد می کند را مشاهده و از ایده های دیگران استفاده کنید.)

دقت داشته باشید در استفاده از هشتگ نمی توان از فاصله یا (Space) استفاده نمود. به منظور جداسازی کلمات در هشتگ های فارسی می توان از آندرلاین (_) و در هشتگ های انگلیسی از حروف بزرگ استفاده نمود.

در هشتگ ها می توان از اعداد استفاده نمود. کاراکترهای خاص نظیر @ # $ % * ؟ ! : و… در هشتگ پشتیبانی نمی شوند.

اگر بخواهید محتوای تولید شده خود را در یک دسته بندی در اینستاگرام جای دهید می توانید از هشتگ استفاده کنید.

توصیه می کنیم هشتگ های پرکاربرد و خاص را با هم ترکیب نمایید.

هشتگ ها برای تمامی رویدادها و اتفاقات مهم قابل استفاده هستند.

از تعداد زیادی هشتگ در هر پست استفاده نکنید. (زیرا نشان دهنده این است که شما در تلاش برای تبلیغ صفحه خود هستید. همچنین ممکن است اینستاگرام پست های شما را به عنوان اسپم بشناسد.)

هشتگ ربایی نکنید. ( استفاده از هشتگ ترند شده دیگران هشتگ ربایی محسوب می گردد.)

استراتژی هشتگ داشته باشید. (برای هشتگ گذاری از هر کلمه ای استفاده نکنید.)

ترجیحا بهتر است هشتگ های ایجاد شده تا حد امکان کوتاه باشند.

سعی کنید از هشتگ های مرتبط با موضوع پست استفاده نمایید.

از هشتگ های دارای معنا و مفهوم استفاده کنید.

چگونه برای خود در اینستاگرام هشتگ بسازیم؟

ساختن هشتگ به نظر بسیار کار ساده ایست اما نیاز به تحقیق دارد و انتخاب درست هشتگ مناسب بسیار حائز اهمیت است. هشتگی مناسب است که کاربردی باشد و مردم به راحتی آن را بخاطر بسپارند. به عنوان مثال انتخاب درست هشتگ در برندینگ می تواند مخاطبین هدف را به سمت شما جذب کند.

برای ساخت هشتگ جدید در اینستاگرام مراحل زیر را طی کنید:

وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید و روی آیکن + کلیک کنید.

عکس یا فیلمی که می خواهید به اشتراک بگذارید را انتخاب نمایید. روی عبارت Next بزنید.

در قسمت کپشن پس از وارد کردن متن دلخواه هشتگ مورد نظر خود را با علامت # اضافه نمایید

پس از انتشار پست در زیر کپشن، هشتگ هایی که اضافه کرده اید را مشاهده خواهید کرد.
در صورتی که هشتگ ها به درستی اضافه شده باشند به رنگ آبی درمی آیند و با لمس کردن هشتگ به صفحه ای شامل تمام پیج هایی که پستی با هشتگ مورد نظر منتشر کرده اند منتقل می شوید.

نکته:

توجه داشته باشید در هنگام ایجاد هشتگ نباید از فاصله (space) بین کلمات استفاده شود. اما اگر قصد دارید از چندین هشتگ در یک پست استفاده کنید کافیست آنها را با فاصله از هم جدا کنید.

اگر هشتگ شما از چند کلمه مجزا تشکیل شده است بین کلمات باید از علامت (_) Underline استفاده نمود.
به عنوان مثال #میزبانی_وب #میزبان_فا

برای ساخت هشتگ می توان از ترکیب عدد، حروف، کاراکترهای مجاز و یا یک کلمه ساده استفاده نمود.

می توانید در هشتگ ها از ایموجی استفاده کنید.

بیشترین هشتگ‌های اینستاگرام

تعدادی از پرکاربردترین هشتگ های اینستاگرام را که توسط کاربران هم بیشتر سرچ شده‌اند:

1.#LOVE

 1. #INSTAGOOD

# PHOTOOFTHEDAY. 3

4.# FASHION

 1. #BEAUTIFUL
 2. #CUTE

و بیشترین هشتگ های فارسی

1.#ارز

 1. #طلا
 2. #عشق
 3. #مدلینگ
 4. #سفر

و هشتگ‌های بیشمار دیگری که کاربران در اینستاگرام از آن برای محتوای خود استفاده یا آن را سرچ می‌کنند.

 

کلام آخر:

استفاده کردن از هشتگ گذاری در اینستاگرام کار بسیار آسانی است اما همانطور که گفتیم برای هشتگ گذاری باید قواعد و نکاتی را رعایت کنیم که اگر این قواعد را رعایت کنیم به راحتی می توانیم کاربران واقعی از طریق هشتگ گذاری در اینستاگرام جذب پیج خود کنیم و اگر خلاف آن قواعد پیش برویم نه تنها که فالوورهای خود را دست می دهید بلکه اینستاگرام پیج شما را به عنوان یک صفحه اسپم می شناسد، پس حتما برای استفاده از هشتگ ها دقت کنید و اصولی پیش بروید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

 

چه یک بیو هرزنامه باشد یا یک نام کاربری ترسناک مشابه با حسابی که قبلاً آن را دنبال کرده اید، هر روز هزاران حساب جعلی اینستاگرام ظاهر می شود. و در حالی که اینستاگرام مرتباً ربات‌ها و حساب‌های جعلی را حذف می‌کند، صدها نفر هنوز از بین می‌روند. بنابراین، چگونه می توانید تشخیص دهید که شناسایی اکانت های جعلی اینستاگرام چگونه است؟  به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با فالوو98 همراه باشید تا راه های شناسایی را برای شما به خوبی بازگو کنیم.

ما در حال به اشتراک گذاشتن پنج پرچم قرمز هستیم که هنگام تلاش برای شناسایی یک حساب اینستاگرام جعلی باید مراقب آنها باشیم – به علاوه، چگونه می توان آن را در هنگام شناسایی مسدود کرد.

چگونه اکانت های جعلی اینستاگرام را شناسایی کنیم؟

از کلاهبرداران گرفته تا ربات‌ها، در اینجا پنج راه برای شناسایی حساب‌های جعلی اینستاگرام وجود دارد:

 

پرچم قرمز شماره 1: بیوگرافی ناسازگار (یا کپی شده).

اکانت‌های جعلی اینستاگرام اغلب بیوگرافی خود را از یک حساب واقعی کپی می‌کنند – با چند تغییر و ناسازگاری.

به شخصیت های نام کاربری آنها توجه کنید. معمولاً یک حرف، عدد یا نماد اضافی به بیو اضافه می‌شود – مانند این حساب که جعل هویت مهدی وودرد است:

در موارد دیگر، ممکن است اصلاً بیوگرافی نداشته باشند:

نکته: یکی دیگر از نشانه های مبنی بر جعلی بودن یک حساب کاربری؟ اگر بیو به شدت به ایموجی ها، هشتگ ها یا به نظر می رسد که یک ماشین آن را نوشته است.

 

پرچم قرمز شماره 2: پیامک های هرزنامه

اکانت های جعلی اینستاگرام اغلب با تظاهر به یک برند معتبر وارد DM های شما می شوند.

آنها یک پیام عمومی برای شما ارسال می کنند و شما را تشویق می کنند که یا از وب سایت دیگری بازدید کنید یا اطلاعات خود را به شخص دیگری ارسال کنید:

پرچم قرمز شماره 4: ارائه پول یا تبلیغ محصول/خدمت

اکانت‌های جعلی اینستاگرام اغلب به کاربران این فرصت را می‌دهند که سریع پول نقد یا محصولات رایگان برنده شوند.

 

آنها شما را فریب می دهند تا اطلاعات شخصی خود را به دست آورید و سپس به طور بالقوه شما را هک می کنند:

 

 

نکته: گاهی اوقات، این حساب ها به عنوان یک برند معتبر ظاهر می شوند تا اعتماد شما را جلب کنند (مخصوصا اگر برند در حال برگزاری یک جایزه یا مسابقه باشد). قبل از اینکه با آنها درگیر شوید، نکات ما را دوباره بررسی کنید.

 

پرچم قرمز شماره 5: تعداد زیادی اکانت را دنبال می کند

یک حساب کاربری جعلی اینستاگرام به دنبال کنندگان نیاز دارد تا قانونی به نظر برسد. و اکثراً از روش قدیمی #followforfollow در تلاش برای وادار کردن مردم به دنبال کردن آنها استفاده می کنند. اگر با حسابی برخورد کردید که تعداد فالوورهای کمی دارد اما فالوورهای زیادی دارد، احتمالا جعلی است:

نکته: تعداد اکانت هایی که فالو می کند، تعداد فالوورهایی که دارد و تعداد پست های ارسال شده را مقایسه کنید.

یکی از راه های که برای بالا بردن تعاد فالوورهای پیج به شما پیشنهاد می شود، خرید فالوور اینستاگرام است. ما این روش را به شما پیشنهاد می کنیم ما به شرطی که از سایت های معتبر آن را خریداری کنید. در غیر اینصورت فالوورهای فیک، پیج شما را نابود خواهد کرد.

سایت فالوو98، یکی از معتبر ترین سایت های ایرانی است که با ارائه خدمات تضمینی مانند خرید فالوور ارزان، یا خرید لایک اینستاگرام و ربات اینستاگرام، این امکان را به شما میدهد تا در مدت زمان کوتاهی حساب کاربری خود را ارتقا دهید.

 

چگونه یک اکانت جعلی اینستاگرام را مسدود کنیم؟

بنابراین، اکنون که یاد گرفتید چگونه آنها را شناسایی کنید، سؤال این است که چگونه می توانید از حساب خود محافظت کنید و موارد جعلی را مسدود کنید؟

در اینجا دو راه اصلی برای مسدود کردن یک حساب جعلی در اینستاگرام وجود دارد:

 

شماره 1: آنها را از طریق نمایه آنها مسدود کرده و گزارش دهید

اگر یک اکانت جعلی اینستاگرام روی پست شما نظر گذاشته است، ابتدا روی پروفایل آن کلیک کنید:

سپس سه نقطه را در گوشه سمت راست بالای نمایه آنها انتخاب کنید و روی “Block” ضربه بزنید:

سپس از شما خواسته می شود:

حساب و سایر حساب‌هایی را که ممکن است داشته باشند/ایجاد کنند مسدود کنید

حساب کاربری را مسدود کنید

اگر می خواهید آنها را گزارش دهید، این بهترین زمان برای انجام این کار نیز هست.

شماره 2: آنها را از طریق DM مسدود کرده و گزارش دهید

وقتی یک حساب جعلی برای شما DM ارسال می کند، معمولاً در برگه درخواست ها در صندوق ورودی شما ظاهر می شود.

 

روی پیام از حساب کلیک کنید، و از شما خواسته می شود درخواست آنها را مسدود، حذف یا بپذیرید: مانند مسدود کردن آنها از طریق نمایه آنها، روی “Block” و سپس “Block account” ضربه بزنید:

همچنین می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید حساب‌های دیگری را که ممکن است داشته باشند/ایجاد کرده‌اند مسدود کنید یا خیر، و آنها را گزارش دهید.

 

نکته: اینستاگرام دارای ویژگی‌های اضافی است که به شما امکان می‌دهد افرادی را که می‌توانند به شما پیام ارسال کنند محدود کنید و عبارات یا کلمات خاصی را فیلتر کنید تا در نظرات شما ظاهر نشوند.

درگیر شدن با حساب‌های جعلی اینستاگرام می‌تواند محتوای شما را در برابر هرزنامه، اجبار و سرقت محتوا آسیب‌پذیر کند. و با این نکات، نه تنها می توانید آنها را شناسایی کنید، بلکه می توانید آنها را نیز مسدود کنید. پس حواستون باشه.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و با بلاک کردن اکانت های جعلی، چیج خود را ایمن نگه دارید.

سپاس از همراهی شما.

گذاشتن کامنت در یوتیوب کار بسیار ساده‌ای است. ممکن گاهی در رابطه با ویدیویی که تماشا کرده‌اید بخواهید سوالی بپرسی و یا نظر خود را کامنت کنید. در این مقاله فالوو98 برای آموزش نحوه‌ی کامنت گذاری در یوتیوب در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

نحوه‌ی گذاشتن کامنت در یوتیوب

همانطور که گفتیم گذاشتن کامنت در یوتیوب کار بسیار ساده‌ای است اما ممکن است افرادی باشند که اطلاعی درمورد نحوه کامنت گذاشتن در یوتیوب نداشته باشند. پس در ادامه با ما همراه باشید.

یوتیوب به انگلیسی: YouTube یک پلتفرم سرویس اشتراک ویدئو است. یوتیوب دومین وبگاه پرطرفدار جهان پس از گوگل و پیش از فیس‌بوک و بزرگترین شاخهٔ گوگل است که در نوار ابزار این وبگاه دیده می‌شود.

یوتیوب معروف‌ترین وبگاه بارگذاری و تماشای ویدئو است که توسط سه کارمند پیشین پی‌پل در فوریه ۲۰۰۵ ایجاد شد. چاد هرلی، استیو چن، و جاوید کریم پس از موفقیت‌های وبگاه فلیکر، تصمیم به ایجاد یوتیوب گرفتند.

کامنت: نظر دادن توضیح ، تفسیر، تعبیر، تفسیر نوشتن ، تعبیر کردن comment

برای گذاشتن کامنت در یوتیوب با توجه به تصاویر زیر مراحل را پیش روید:

ابتدا روی گزینه مشخص شده در عکس بالا که در مقابل comments قرار دارد کلیک کرده بعد ازآن  در قسمت Add a comment….  متن مورد نظر خود را تایپ کنید سپس قسمت آبی رنگ مشخص شده در عکس پایین را برای ارسال کامنت لمس کنید.

البته ممکن است برخی کابران یوتیوب کامنت پست خود را غیرفعال کرده باشند و کسی نتواند نظر خود را زیر پست اعلام کند.

آموزش نحوه فعال و غیرفعال کردن نظرات یا comments در یوتیوب

برای فعال یا غیرفعال کردن نظرات یا  commentsدر اپلیکیشن نسخه وب یوتیوب:

۱- نخست مرورگر سیستم خود راه اندازی کنید، به سایت YouTube Studio رفته و وارد حساب کاربریتان شوید.

۲- از نوار کناری سمت چپ، «Content» را برای مشاهده ویدیوهای خود انتخاب کنید.

۳- در صفحه ویدیوها، ویدیویی را که می‌خواهید نظرات را برای آن فعال یا غیرفعال کنید، انتخاب کنید.

۴- در صفحه «Video Details» به پایین اسکرول کنید. سپس روی «Show More» کلیک کنید تا گزینه نظرات ظاهر شود.

۵- در منوی باز شده، به پایین بروید. سپس روی منوی کشویی Comment Visibility کلیک کنید و یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:

Allow All Comments: با انتخاب این گزینه تمامی افراد امکان کامنت گذاشتن بر روی ویدیوی شما را خواهند داشت.

Hold Potentially Inappropriate Comments for Review: نظراتی که یوتیوب نامناسب تشخیص دهد تا زمان بررسی دستی توسط شما تایید نمی شوند.

Hold All Comments for Review: اگر مایلید هر کامنتی که بر روی ویدیو شما گذاشته می شود را بازبینی و به صورت دستی تایید کنید، این گزینه را انتخاب کنید.

Disable Comments: اگر اصلاً نمی‌خواهید روی ویدیوی شما کامنتی گذاشته شود، این گزینه را انتخاب کنید.

۶- پس از انتخاب گزینه مدنظر، تغییرات خود را با کلیک بر روی «Save» در گوشه سمت راست بالا ذخیره کنید.

یوتیوب اکنون نظرات را مطابق با گزینه ای که در بالا برای ویدیوی خود انتخاب کرده اید مدیریت می کند.

توجه: اگر می‌خواهید تنظیمات نظرات را برای چندین ویدیو به طور همزمان تغییر دهید، در صفحه «Content»، همه ویدیوهای خود را انتخاب کرده سپس از بالا، Edit > Comments را انتخاب کنید. بعد از منوی کشویی نحوه ارسال نظرات را تغییر دهید. سپس با کلیک بر روی «Update Videos» تغییرات را ذخیره کنید.

فعال یا غیرفعال کردن نظرات در اپ یوتیوب:

۱- ابتدا اپلیکیشن YouTube Studio را در گوشی خود راه اندازی کنید.

۲- در نوار پایین برنامه، روی «Content» ضربه بزنید تا ویدیوهای خود را مشاهده کنید.

۳- در صفحه ویدیو، ویدیویی را که می‌خواهید گزینه‌های نظر را برای آن تغییر دهید، پیدا کنید. سپس در کنار آن ویدئو، روی سه نقطه ضربه بزنید.

۴- در منوی سه نقطه، روی «Edit Video» ضربه بزنید.

۵- در پایین صفحه «Edit Video»، روی «More Options» ضربه بزنید.

۶- در صفحه «More Options»، روی منوی کشویی «Comment Visibility» ضربه بزنید و یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

Allow All Comments: همه افراد اجازه نظر دادن بر روی ویدیو را داشته باشند.

Hold Potentially Inappropriate Comments for Review: نظرات نامناسب برای بازبینی و تایید دستی فرستاده شوند.

Hold All Comments for Review: همه نظرات در صف بازبینی و تایید دستی باشند.

Disable Comments: امکان گذاشتن نظر بر روی ویدیو فراهم نباشد.

هنگامی که یک گزینه را انتخاب کردید، برای بازگشت به صفحه قبلی، روی نماد فلش چپ در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.

۷- به صفحه «Edit Video» برگردید، با ضربه زدن روی «Save» در گوشه سمت راست بالا، تغییرات خود را ذخیره کنید.

گزینه‌های دیگر مربوط به پست در یوتیوب

لایک (like)

برای پستی است که پسندیده شده است یا کاربربا محتوای آن پست موافق است.

دیسلایک (Dislike)

ممکن است کاربرانی باشند که با محتوای پست نظرموافقی نداشته باشند بنابراین نظر خود را با دیسلایک dislike  اعلام می‌کنند.

Share

برای به اشتراک گذاری پست یوتیوب با دیگران است. ممکن است کاربر بخواهد پست را برای دیگران ارسال کند تا آنها هم ویدیو را مشاهده کنند پس یوتیوب با گزینه‌ی share این امکان را به کاربران می‌دهد.

Create

این گزینه به کاربر این امکان را می‌دهد که نظر خود را در قالب یک ویدیو کوتاه برای پست موردنظر ثبت کند.

 

 

Downloal

برای دانلود و ذخیره ویدیو در سیستم و گوشی خود می‌توانید گزینه  Downloalرا لمس کنید.

Clip

گزینه‌ی clip این قابلیت را دارد که کاربران قسمتی از کلیپ را که تمایل دارند برای دیگران از طریق هر اپ دیگری ارسال کنند.

Save

برای داشتن یک ویدیو در پلی لیست یوتیوب می‌توانید گزینه save را انتخاب کنید. اینطوری اگر کاربر ویدیویی را لازم داشته باشد دیگر نمیخواهد دنبال آن بگردد به راحتی از قسمت سیو پلی لیست تماشا می‌کند.

SUBSCRIBE

گزینه‌ی SUBSCRIBE هم برای دنبال کردن صفحه‌ی افراد در یوتیوب است. با دنبال کردن صفحه یوتیوب کاربر می‌تواند دیگر پست‌های فرد را ببیند و از فعالیت آن اطلاع داشته باشد.

ممکن است گاهی کاربران با مشکل ارسال نشدن کامنت در یوتیوب مواجه شوند که حتی با فعال بودن کامنت پست بازهم کامنت کاربر برای پست ارسال نمی‌شود.

چرا کامنت ها در یوتیوب ارسال نمی‌شود؟

رفع مشکل ارسال نشدن کامنت‌ در یوتیوب با غیر فعال کردن افزونه ها

افزونه‌های مرورگر کاربردهای زیادی برای سیستم ما دارند و کاربا سیستم را راحت‌تر می‌کنند. اما گاهی این افزونه‌ها باعث ایجاد مشکلاتی در برخی فعالیت‌های سیستم می‌شوند. به همین دلیل اگر شما با مشکل مواجه شدید ممکن است به دلیل افزونه‌ها باشد. غیر فعال کردن افزونه‌ها ممکن است به شما کمک کند.

برای غیر فعال کردن افزونه های گوگل کروم ابتدا مرورگر کروم خود را باز کنید و روی Customize and control Google Chrome کلیک کنید تا منو مرورگر باز شود. از منو باز شده گزینه More tools و بعد Extensions را انتخاب کنید. در صفحه باز شده شما لیستی از افزونه های خود را میتوانید مشاهده کنید . هر کدام که فعال است با کلیک روی دکمه کناری آبی رنگ آن را غیر فعال کنید.

اگر از مرورگر سیستم شما فایر فاکس است، ابتدا در گوشه بالا سمت راست روی سه خط کلیک کنید تا منو برای شما باز شود. از منو باز شده گزینه Add-ons را انتخاب کنید. در صفحه جدید از منو سمت چپ Extensions را انتخاب کنید. تمام افزونه‌های فعال را غیر فعال کنید.

ارسال نشدن کامنت بدلیل ندیدن ویدیو مورد نظر

اگر شما ویدیو را ندیده باشید ممکن است یوتیوب به شما اجازه ارسال کامنت را ندهد. تنظیمات کامنت یوتیوب این کار را برای مسدود کردن کامنت‌ها از طرف ربات‌ها فعال می‌کند. پس اگر با مشکل ارسال نشدن کامنت در یوتیوب مواجه هستید ابتدا چند دقیقه از ویدیو را مشاهده کنید و بعد کامنت خود را ارسال کنید. قطعا می‌دانید که طبیعی است جلوگیری از ارسال کامنت و نظر برای پستی که مشاهده نشده است. چون در این صورت درواقع کاربر برای پستی که اطلاعی درمورد محتوای آن ندارد می‌خواهد اظهار نظر کند.

ارسال نشدن کامنت در یوتیوب به دلیل فعال بودن نرم‌افزار تغییر IP نامناسب

ممکن است مشکل ارسال نشدن کامنت در یوتیوب به دلیل فعال بودن VPNمخرب روی دستگاه کاربر باشد. گاهی مانع ارسال نشدن کامنت به دلیل نرم افزار تغییر دهنده IP باشد و با تغییر آن مشکل حل شود.

تنظیمات کامنت یوتیوب

برای غیر فعال کردن افزونه ها در Edge ابتدا مرورگر خود را باز کنید روی Settings کلیک کنید. گزینه Extensions را انتخاب کنید و افزونه ها را غیر فعال کنید.

امیدواریم مطالب ارائه شده به شما برای ارسال کامنت در یوتیوب کمک کرده باشد. مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

سلامت و موفق باشید❤️❤️

سوالات

چطور در یوتیوب کامنت ارسال کنیم؟

روی گزینه مشخص شده در عکس بالا که در مقابل comments قرار دارد کلیک کرده بعد ازآن در قسمت Add a comment….  متن مورد نظر خود را تایپ کنید سپس قسمت آبی رنگ مشخص شده در عکس پایین را برای ارسال کامنت لمس کنید.

چرا کامنت ما در یوتیوب ارسال نمی‌شود؟

ارسال نشدن کامنت بدلیل ندیدن ویدیو مورد نظر؛ اگر شما ویدیو را ندیده باشید ممکن است یوتیوب به شما اجازه ارسال کامنت را ندهد. تنظیمات کامنت یوتیوب این کار را برای مسدود کردن کامنت‌ها از طرف ربات‌ها فعال می‌کند.

متا

گذاشتن کامنت در یویتیوب یک راه ارتباطی با کاربران است. نحوه‌ی گذاشتن کامنت در یوتیوب بسیار ساده است. اما گاهی ممکن است امکان گذاشتن کامنت برای پست و ویدیو در یوتیوب نباشد.

آیا بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده امکان پذیر است؟ چند روش برای بازیابی رمز اینستاگرام وجود دارد؟فراموش کردن رمز اینستاگرام و بازیابی از طریق گوگل چگونه است؟

ممکن است به هر دلیلی اپ اینستاگرام شما حذف شود، یا  از برنامه اینستاگرام خارج شوید  و یا بخواهید اپ را روی گوشی دیگری نصب کنید که در آن صورت به رمز اینستاگرام خود نیاز دارید اما رمز اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید!

 

برای بازیابی رمز اینستاگرام چند روش وجود دارد که تیم فالوو98 در این مقاله تمامی روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام را برای شما عزیزان شرح خواهد داد.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

هنگام ورود به اپ اینستاگرام صفحه ورود از شما می‌خواهد نام کاربری و رمز خود را وارد کنید اما  اکر رمز خود را فراموش کرده‌اید باید روی فراموشی رمز یا Get help logging in کلیک کنید.

در این بخش از شما می‌خواهد نام کاربری پیج اینستاگرام خود را وارد کنید.

بعد از وارد کردن نام کاربری 3حالت پیش روی شما است و 3گزینه برای بازیابی رمز اینستاگرام خود دارید.

1.send an email اگر شما هنگام ورود به اینستاگرام ایمیل خود را در تنظیمات اکانت وارد کرده باشید لینک بازیابی رمز اینستاگرام شما برای شما ایمیل خواهد شد که از بخش صندوق ورودی پیام موردنظر را باز کرده و بعد از کلیک روی لینک ارسال شده به بخش تنظیم رمز جدید برای اکانت اینستاگرام خود هدایت می‌شود که در آن قسمت می‌توانید برای اکانت خود رمز جدید تنظیم کنید و به اکانت خود وارد شوید.

 1. send an SMS این مورد لینک تنظیم رمز جدید را برای شما با شماره موبایلی که اکانت خود را ثبت کرده‌اید پیامک می‌کند و شما با کلیک روی لینکی که دریافت کرده‌اید می‌توانید پسورد جدید اینستاگرام خود را تنظیم کرده و به اکانت خود وارد شوید.
 2. Log in with Facebook این گزینه برای کسانی هست که اکانت فیسبوک دارند و اکانت اینستاگرام خود را با اکانت فیسبوک همگام‌سازی کرده اند که در این صورت لینک تنظیم رمز جدید اکانت به فیسبوک آن‌ها ارسال خواهد شد. و مراحل را طبق موارد گفته شده بالا طی کرده و به اکانت خود دسترسی پیدا خواهند کرد.

پسورد اینستا یادم رفته حالا چکار کنم؟

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام

برای بازیابی رمز اکانت اینستاگرام خود از طریق سایت اینستاگرام به سایت Instagram.com رفته

سپس در بخش Login Instagram از شما می‌خواهد نام‌کاربری، ایمیل یا شماره تلفن خود را که با آن اکانت اینستاگرام خود را ساخته‌ای و پسورد اکانت خود را وارد کنید. اگر پسورد خود را فراموش کرده باشید در این بخش گزینه‌ی Forgot password? که با کلیک روی این گزینه از شما می‌خواهد یاشماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید تا لینک ساخت رمز جدید را برای شما ارسال کند. پس از واردکردن شماره موبایل یا ایمیل خود لیک برای شما ارسال خواهد شد و بازهم مراحل را طبق توضیحات در متن بالا پیش ببرید.

نکاتی در مورد فراموش کردن رمز اکانت اینستاگرام

اینستاگرام در هر صورت به طور کلی IP شما را به عنوان دارنده حساب وارد شده در پایگاه داده‌تان ذخیره می‌کند. یا بر اساس این واقعیت که شخص ناشناس می‌خواهد به حساب اینستاگرام شما وارد شود، برای شما ایمیل می‌فرستد. در این پیام مکان و آدرس IP شخص نیز مشخص می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم در صورت تغییر رمز اینستاگرام خود، ابتدا برای امنیت بیشتر حسابتان، ورود دو مرحله ای به این شبکه اجتماعی را از طریق روش زیر فعال کنید. برای این کار ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید و روی نماد نمایه خود ضربه بزنید. بعد از انتخاب سه خط افقی در گوشه سمت راست یا چپ و بالا، گزینه تنظیمات را از بخش پایین سمت راست یا چپ انتخاب کنید.

در اینجا روی گزینه Security کلیک و در نهایت Two Factor Authentication را انتخاب کنید. سپس مراحلی را که اینستاگرام توضیح داده به منظور افزایش امنیت حساب خود دنبال کنید. با این کار اگر کسی رمز عبور اینستاگرام شما را دارد نمی‌تواند مستقیماً وارد حساب شما شده و گذرواژه شما را تغییر دهد.

وارد نشدن به اینستاگرام

ممکن دلایل مختلفی داشته باشد. برای بازیابی اینستاگرام روش ورود دومرحله‌ای را امتحان کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام با ورود دو مرحله‌ای – Two factor authentication

اگر شما برای اکانت اینستاگرام خود ورود دو مرحله‌ای یا Two-Factor authentication را روی فعال کرده باشید، برای بازیابی رمز اینستاگرام می‌توانید از اطلاعات وارد شده هنگام فعالسازی ورود دو مرحله‌ای خود استفاده کنید. با استفاده از این اطلاعات به دو روش می‌توان به بازیابی رمز اینستاگرام پرداخت.

بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از کدهای بازیابی ورود دو مرحله‌ای – Two factor authentication

اگر از قبل در تنظیمات اینستاگرام خود گزینه ورود دو مرحله ای – Two-Factor authentication را فعال کرده باشید، چند کد شش رقمی برای بازیابی رمز اینستاگرام به شما می‌دهد. شما موظف هستید تا به محض دریافت این کدها از آن‌ها اسکرین شات گرفته تا بتوانید در بازیابی رمز اینستاگرام یا پیشگیری از فیشینگ اطلاعات حساب کاربریتان در اینستاگرام جلوگیری کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن ورود دو مرحله‌ای – Google authentication

در بخش دیگری از ورود دو مرحله‌ای – Two-Factor authentication به شما پیشنهاد می‌شود که از یک اپلیکیشن ثانویه برای تولید رمز عبور یک باز مصرف استفاده کنید. اپلیکشن پیش فرض معرفی شده توسط اینستاگرام google athentication است که از امنیت بالایی برخوردار است و توسط شرکت گوگل توسعه یافته است. این اپلیکیشن به اینستاگرام شما متصل می‌شود و به شما یک کد شش رقمی یک بار مصرف برای بازیابی رمز اینستاگرام می‌دهد.

با وارد کردن این کد در اینستاگرام می‌توانید وارد اکانت خود شوید. در صورتی که قبلا به نصب و فعالسازی این اپلیکیشن پرداخته باشید، هنگام ورود به حساب کاربری اینستاگرامتان اولین درخواستی که دریافت می‌کنید واردسازی رمز عبور یک بار مصرف شش رقمی است که به واسطه این برنامه تولید می‌شود و در اختیار شما گذاشته می‌شود. مدت زمان استفاده از این رمز همانند رمز دوم پویا برای کارت‌های عابر بانک 60 ثانیه است و پس از 60 ثانیه به طور اتوماتیک رمز قبلی ابطال شده و رمز بعدی ساخته شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اما ممکن است شما برای بازیابی رمزاینستاگرام خود هیچ یک از گزینه‌های گفته شده در بالا را نداشته باشید. در اینصورت اگر از طریق وب و یا سیستم وارد اکانتاینستاگرام خود شده باشبد و هنگام ورود از سیستم خواسته باشید تا اطلاعات شما را به خاطر بسپارد می‌توانید حالا با استفاده از مرورگر خود به اکانت اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید.

رمز اکانت اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید و به ایمیل یا شماره تلفنی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید، دسترسی ندارید؟ در چنین شرایطی، شما راهی به‌غیراز کنار گذاشتن اکانت قدیمی خود و ایجاد اکانت جدید ندارید، زیرا طبق گفته اینستاگرام، تنها زمانی می‌توانید رمز عبور را بازیابی کنید که حداقل به تلفن یا ایمیل خود دسترسی داشته باشید.

اگر از طریق مرورگر گوشی یا دسکتاپ وارد اکانتتان شده‌اید و رمزتان را ذخیره کرده‌اید، این شانس را دارید که رمزتان را به یاد بیاورید. در مرورگرهای کروم، روی آیکون پروفایلتان در بالای مرورگر و سپس روی آیکون کلید کلیک کنید.

رمزهای ذخیره شده در کروم

در بخش «Saved Passwords»، تمام رمزهای ذخیره‌شده را می‌توانید بررسی کنید. کافی است آدرس‌ مرتبط با اینستاگرام را پیدا کنید و روی نماد چشم کلیک کنید.

پسوردهای سیو شده در کروم

اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنید، روی آیکون همبرگری در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و سپس گزینهٔ «Passwords» را انتخاب کنید.

رمز‌های ذخیره شده در فایرفاکس

«Instagram» را در کادری که در تصویر مشخص کرده‌ایم، تایپ کنید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، نام‌های کاربری و رمزهای عبور مرتبط با آن‌ها به شما نمایش داده می‌شوند. در این مرحله، کافی است روی نماد چشم کلیک کنید تا رمز عبور خود را ببینید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فایرفاکس

با این حال، اگر به شماره تلفن یا ایمیل خود دسترسی دارید، می‌توانید رمز اینستاگرام خود را با کمک یکی از روش‌هایی که در ادامه بررسی خواهیم کرد، بازیابی کنید.

 

اگر شما پسورد اکانت اینستاگرام خود را فراموش کرده باشید و هیچ یک از روش‌های بالا نتواند شما را در بازیابی رمز کمک کند دیگر هیچوقت نخواهید توانست به اکانت اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید پس برای جلوگیری از این اتفاق لازم است چند نکته را در نظر داشته باشید

1.برای اکانت اینستاگرام خود یک شماره موبایل قابل دسترس وارد کنید تا هنگام فراموشی رمز لینک بازیابی پسورد برای شما پیامک شود.

 1. ایمیل خود را در بخش تنظیمات اکانت خود وارد کنید تا بتوانید با دریافت لینک بازیابی پسورد اینستاگرام درصورت فراموشی رمز به اکانت خود دسترسی پیدا کنید.
 2. در صورت داشتن اکانت فیسبوک، از طریق همگام سازی اکانت اینستاگرام با اکانت فیسبوک این امکان را برای اکانت اینستاگرام خود داشته باشید که در صورت فراموشی رمز ورود لینک بازیابی رمز را برای شما به اکانت فیسبوک شما ارسال کند.
 3. رمز ورود اکانت اینستاگرام خود را در جایی مطمئن برای خود ذخیره کنید.
 4. برای اکانت اینستاگرام خود رمز دومرحله‌ای را فعال کنید.

ریست پسورد اکانت اینستاگرام

ممکن است گاهی بخواهید به دلایل شخصی یا امنیتی پسورد اکانت اینستاگرام خود را تغییر دهید یا ریست پسورد کنید.

که در این صورت می‌توانید از گزینه‌ی ریست پسورد یا Can’t reset your password?  اقدام به تغییر پسورد اینستاگرام خود کنید. البته برای تغییر رمز اینستاگرام لازم است شما رمز قبلی خود، شماره موبایلو یا ایمیل اکانت خود را  داشته باشید تا با نداشتن پسورد قدیمی بتوانید با کلیک روی لینکی که اینستاگرام برای شما ارسال می‌کند بدون داشتن پسورد قدیمی پسورد جدید را برای اکانت اینستاگرام خود تنظیم کنید.

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که آیا ریست کردن پسورد اینستاگرام باعث حذف شدن اطلاعات پیج اینستاگرام می‌شود؟ خیر با ریست کردن پسورد اکانت اینستاگرامی هیچ یک از اطلاعات اکانت شما حذف نخواهد شد.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

پاینده باشید.

سوالات

آیا امکان بازیابی رمز اینستاگرام بعد از فراموشی پسورد هست؟

بله، روش‌های متعددی برای بازیابی رمز اینستاگرام بعد از فراموشی وجود دارد.

رمز اینستاگرام را بدون داشتن شماره موبایل و ایمیل باز هم می‌توان بازیابی کرد؟

اگر از طریق مرورگر خود وارد اکانت اینستاگرام خود شده باشید و در مقابل پاسخ سوال مرورگر برای به خاطر سپردن اطلاعات ورودی شما جواب مثبت داده باشید می‌توانید از قسمت اطلاعات مرورگر رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید.

 متا

یکی از اتفاقات ناخوشایند که برای کاربران اینستاگرام پیش می‌آید فراموشی رمز اینستاگرام است. که البته اصلا جای نگرانی نیست و با چند روش به سادگی می‌توان رمز اینستاگرام را بازیابی کرد.

هک شدن اکانت اینستاگرام یک اتفاق نگران کننده برای کاربران اینستاگرام است. قبل از هر چیزی لازم است بدانیم هک اکانت اینستاگرام چگونه اتفاق می‌افتد و بازیابی اکانت هک شده‌ی اینستاگرام کارهای لازم جهت جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام را انجام دهیم.

در این مقاله، فالوو98 تمامی اطلاعات لازم در رابطه با هک اکانت اینستاگرام روش‌های جلوگیری از هک، و روش بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام را برای شما عزیزان ارائه داده است.

چطور متوجه شویم اکانت اینستاگرام ما هک شده است یا نه؟

برای اینکه متوجه شویم چه کسانی به اکانت ما متصل هستند و یا به اکانت اینستاگرام ما دسترسی دارند به قسمت پروفایل اینستاگرام رفته، قسمت Settings را کلیک کنید، اکنون گزینه Security و سپس login activity را لمس نمایید.

اکنون می‌توانید ببینید چه دستگاه‌هایی به اکانت شما دسترسی دارند و دستگاه‌هایی که بجز خودتان به صفحه شما دسترسی دارند را مشاهده نمایید و با انتخاب گزینه Log Out دسترسی آنها را غیر فعال نمایید.

فعالیت مشکوک در اکانت شما شبیه فالو کردن پیجی که شما آن را فالو نکرده‌اید، بودن پیام‌هایی در قسمت پیام دایرکت که شما آنها را ارسال نکرده‌اید و فعالیت‌های دیگری در پیج که از طرف شما انجام نگرفته است.

نکاتی که برای جلوگیری از هک اکانت اینستاگرام باید رعایت شود عبارتند از:

1.ایجاد رمز سخت و پیجیده غیرقابل حدس

هرچقدر رمز شما سخت‌تر و غیرقابل حدس باشد امنیت پیج شما بالاتر می‎‌رود برای ایجاد رمز از حروف کوچک و بزرگ، از اعداد و نمادها استفاده کنید.

2.بر روی هیچ پیام ارسالی مشکوک دارای لینکی کلیک نکنید.

ممکن است پیامی به شماره موبایل، ایمیل یا دایرکت اینستاگرام شما ارسال شود با محتوای به ظاهر امنیتی که بعد از کلیک شما روی لینک از شما اطلاعات حساب کاربری اکانت اینستاگرام را بخواهد و با این روش و برداشتن اطلاعات واردی شما به اکانت اینستاگرام شما دسترسی پیدا کنند.

 1. اطلاعات پیج خود را در هیج سایت و برنامه‌ی غیرمعتبری وارد نکنید.

ممکن است برخی افراد به دلیل نگرانی فراموش کردن اطلاعات اکانت اینستاگرام خود، اطلاعات را جایی وارد و ذخیره کنند که این کار اگر غیراصولی باشد یک تهدید بزرگ برای فرد به شمار می‌آید.

 1. هنگامه مواجه با پیام های نگران کننده در مورد پیج اینستاگرام خود با افراد متخصص مشورت کنید.
 2. رمز اکانت اینستاگرام خود را چند وقت یکبار تغییر دهید.

تغییر رمز عبور نه تنها برای اکانت اینستاگرام بلکه برای تمامی اپ ها و حتی کارت بانکی برای جلوگیری از بروز مشکلات امنیتی انجام می‌شود.

 1. هک شدن اینستاگرام از طریق ریست پسورد

اگر از اینستاگرام خود ایمیلی مبنی بر ریست پسورد دریافت کردید اما خودتان از قبل این درخواست را ارائه نداده بودید، حتماً با پشتیبانی اینستاگرام خود تماس بگیرید. برای تماس با اینستاگرام لازم است که روی آیکون سه‌ نقطه در اپلیکیشن اینستاگرام کلیک کرده و دکمه report a problem  را فشار دهید. سپس گزینه spam  یا abuse  را انتخاب کنید.

 1. فالوورهای مشکوک را بلاک کنید.

ممکن است هکر برای داشتن اطلاعات فردی شما و سواستفاده از آن شما را فالوو کند، پس اکانت‌های مشکوکی که شما را فالو کرده‌اند را بلاک کنید.

 1. از اینستاگرام log out کنید.

برای اینکه از پیج اینستاگرام خود محافظت کنید بهتر است که پس از هر بار وارد شدن به اینستاگرام و استفاده از آن از اکانت خود log out کنید تا اگر کسی رمز عبور موبایل شما را داشت، نتواند به ‌راحتی وارد اینستاگرام شماشود.

برای بسیاری از افراد پیش‌آمده است که از گوشی یا سیستمی که برای فرد دیگری بوده است وارد اکانت اینستاگرام  شخصی خود شده‌اند. یا اینکه با شخصی دیگر در استفاده از یک دستگاه شریک هستند.برای اینکه پیج‌هایی که داریم در مقابل هک و حفظ اطلاعات شخصی برای خودمان محفوظ بمانند، باید بعد از هر بار وارد شدن از سیستم‌های دیگر بعد از اتمام کار حتماً log out  انجام دهیم. در بسیاری از موارد که افراد با مشکل هک شدن اینستاگرام مواجه شدند، از این طریق بوده است. از طریق موبایل یا سیستم فرد دیگری وارد پیج شخصی خود شده‌اند و فراموش کرده‌اند که در پایان کار log out  کنند.

 1. از لینک‌های کوتاه مشکوک دوری کنید.

بسیاری از افراد در بیو اکانت اینستاگرام خود یا استوری‌هایی که می‌گذارند، لینک‌های کوتاهی قرار می‌دهند که شما با لمس آن‌ها وارد پیج دیگری می‌شوید. افراد سودجو در مواردی از این لینک‌ها استفاده کرده و از آن‌ها برای هک کردن پیج استفاده می‌کنند. اگر فالور مشکوکی در پیج خود دارید که یکی از این لینک‌ها را دارد، آن را باز نکنید.برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام بهتر است که تا حد ممکن از لمس لینک‌های کوتاهی که در صفحات مختلف می‌بیند و برای شما مشکوک هستند دوری کنید.یا اینکه از اپلیکیشن­های  چک کننده URL استفاده کنید.

یکی از روش‌های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام چک کردن لینک‌های کوتاه است. برای بررسی لینک‌های کوتاهی که با آن‌ها برخورد داشتید،می‌توانید از سایت  Urlchecker استفاده کنید.

10.Authorize کردن را با دقت انجام دهید.

در بعضی موارد اپلیکیشن‌هایی که بر روی گوشی یا سیستم خود نصب می‌کنیم از ما اجازه دسترسی به اکانت اینستاگرام می‌خواهند. اگر این اپلیکیشن را از سایت معتبری تهیه کرده‌اید می‌توانید این اجازه را به آن بدهید. اما اگر اطلاعی از منبع دریافت آن ندارید یا به منبع دانلود اپلیکیشن مشکوک هستید نباید این اجازه را به آسانی در اختیارشان قرار دهید.

راه های بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام

1.اولین روش برای بازگردانی اکانت اینستاگرام هک شده مراجعه به کارشناسان فعال در این حوزه است.

برای انجام این کار فرد متخصص و مورد اعتماد را شناسایی کنید  و اطلاعات خود را به ایشان دهید تا برای بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام شما کار را شروع کنند.

 1. استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام

در این روش شما با استفاده از اپ اینستا گوشی خود اقدام به بازگردانی پیج هک شده می‌کنید.

ابتدا برنامه را باز کرده به بخش ورود یا login را انتخاب کرده سپس گزینه‌ی Get help signing in را انتخاب کنید.

سپس گزینه‌ی Use Username or Email را انخاب کنید.

آدرس ایمیل اکانت اینستاگرام و پسورد اکانت را وارد کنید.

سپس گزینه‌ی Need more help را کلیک کنید. پس از آن اطلاعات درست و کامل اکانت خود را وارد کرده و توضیحات دقی و لازم برای اتفاقی که برای اکانت اینستاگرام شما رخ داده است را برای اینستاگرام شرح دهید. در وارد کردن اطلاعات دقت کنید و به نکات حساس توجه داشته باشید.

به طور مثال اگر اکانت شما یک اکانت شخصی است  گزینه‌ی Personal account with photos of me را انتخاب کنید. و بعد مشکل خود را برای اینستاگرام توضیح دهید سپس روی گزینه‌ی Submit Request  کلیک کنید.

بعد از ارسال اطلاعات خود و اعلام مشکل اکانت هک شده اینستاگرام منتظر ایمیل از طرف اینستاگرام باشید.

اینستاگرام ایمیلی با محتوای یک لینک برای شما ارسال خواهد کرد که اینلینک برای افزایش سطح امنیتی اکانت اینستاگرام شما است.

بعد از گذراندن مراحل بالا شما قادر به تعریف پسورد جدید برای اکانت اینستاگرام خود خواهید شد.

روش‌های هک اکانت اینستاگرام

در اینجا 4 روش انجام هک اکانت اینستاگرام را شرح می‌دهیم:

 1. هک اکانت اینستاگرام از طریق حملات فیشینگ

یکی از روش‌های هک اینستاگرام روش حمله از طریق فیشینگ است. در این روش هکر با جعل یک سایت یا اکانت معتبر برای کاربر پیامی مانند تغییر پسورد یا خطر هک پیج ارسال می‌کند اغلب این پیام شامل لینکی برای وارد کردن اطلاعات اکانت اینستاگرام است که کاربر با توجه به محتوای پیام دریافتی احساس خطر می‌کند و نگرانی انتقال شده با پبام موجب می‌شود به سادگی روی لینک کلیک کرده و اطلاعات درخواستی را وارد کند. و یا ممکن است محتوای متن دریافتی این باشد که برای تایید اکانت اینستاگرام و جلوگیری از حذف اکانت لازم است شما اطلاعات خود را در اینستاگرام تایید کنید که به دنبال آن کاربران ساده اندیش نه تنها لینک را کلیک کرده بلکه اطلاعات خود را نیز در صفحه‌ی جعلی وارد می‌کنند. پس از آن هکران با در دست داشتن اطلاعات ورودی به اکانت موردنظر دسترسی پیدا خواهند کرد و هک اکانت اینستاگرام به صورت رسمی اتفاق می‌افتد.

 1. استفاده از برنامه و ابزارهای هک اینستاگرام

با دانلود برنامه‌های زیر و نصب آن روی گوشی به راحتی می‌توان فقط با وارد کردن نام کاربری پیج موردنظر آن پیج را هک کرد و به اکانت اینستاگرام دسترسی پیدا کرد.

Instahack

Instaleak

Arro App

 1. هک اکانت اینستاگرام از طریق واارد کردن پسورد

یکی دیگر از روش‌های هک اکانت اینستاگرام حدس پسورد اکانت است. برخی از کاربران برای اکانت اینستاگرام خود پسوردی ساده انتخاب کرده که همین موضوع باعث می‌شود هکران به راحتی آن را حدس زده و به اکانت کاربر دسترسی پیدا کنند.  به فرآیندی هم که برای پیدا کردن پسور می کنند در اصطلاح پسورد کرکر می گویند. بسیاری از اوقات پسورد ها به این شکل نیستند وهکر می تواند به کمک پسورد کرکرها، اکانت های پرایوت یا شخصی را هک کند. فقط یک مشکل وجود دارد. آن هم این است که این پروسه و روش کرک کردن پسورد توسط برنامه ممکن است خیلی طول بکشد و اگر سطح امنیتی پسورد شخص، بالا باشد، این کار ممکن است چندین روز طول بکشد.

 1. استفاده از مهندسی اجتماعی برای هک اکانت اینستاگرام

هک اکانت اینستاگرام با روش مهندسی اجتماعی به این صورت است که هکر با جلب اعتماد فرد اطلاعات اکانت اینستاگرام فرد را دریافت کرده و به حساب کاربری فرد دسترسی پیدا می‌کند.

هدف از هک اکانت اینستاگرام کاربران چیست؟

هکر اکانت اینستاگرام ممکن است هدف خاصی را از انجام این کار داشته باشد این اهداف ممکن است دسترسی به اطلاعات شخصی و فعالیت شما در اینستاگرام باشد.

مورد بعدی ممکن است پیج اینستاگرام فالوور زیادی داشته باشد و هکر بخواهد با داشتن اکانت از فالوورهای پیج سواستفاده کند.

یکی دیگر از اهداف هکرها دسترسی به اطلاعات شخصی کاربر و با در دست داشتن آنها بخواهد از فرد هک شده باج بگیرد.

مورد بعدی از اهداف هکرها برای هک پیج اینستاگرام این است که هکر برای اثبات توانایی و قدرت هک خود اقدام به هک پیج‌های بزرگ و شناخته شده می‌کند و پس از موفقیت پیج را به شخص برمی‌گرداند.

هدف هکر از هک پیج اینستاگرام افراد هرچه باشد کاربران لازم است موارد امنیتی برای جلوگیری از هک اکانت را رعایت کنند.

حذف اکانت اینستاگرام بعد از هک شدن

ممکن است هکر بعد از هک اکانت اینستاگرام شما اکانت شما دیلیت اکانت کند. که در این صورت متاسفانه رای برای بازگردانی اکانت حذف شده‌ی اینستاگرام وجود نخواهد داشت.

چطور متوجه شویم اکانت اینستاگرام ما حذف شده است یا خیر؟

با گوشی و اکانت‌های متعددی آیدی خود را سرچ کنید اگر آیدی پیج شما نباشد پس اکانت شما حذف شده است.

البته ممکن است هکر، ایدی یا نام کاربری پیج را تغییر دهد که  در این صورت می‌توانید با استفاده از پیج‌هایی که شما را از قبل فالو کرده‌اند متوجه شوید چه اتفاقی برای اکانت شما رخ داده است.

اگر در زمان اقدام به منظور بازیابی اکانت خود و وارد کردن یوزرنیم و ایمیل خود پیامی از سوی اینستاگرام دریافت کردید که حاکی از رجیستر نبودن آن ایمیل یا یوزرنیم در اینستاگرام است، احتمالا فرد سودجو یا هکر بعد از دسترسی به اکانتتان آن را غیر فعال کرده است.

آیا امکان بازگردانی اکانت حذف شده اینستاگرام وجود دارد؟

خیر، یکی از قوانین تمامی شبکه‌های اجتماعی این است که پس از حذف اکانت دیگر نمی‌توان به آن اکانت دسترسی پیدا کرد و تمامی اطلاعات حساب کاربری آن اکانت حذف خواهد شد.

بازگردانی اکانت غیرفعال شده‌ی اینستاگرام

ممکن است هکر اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت حذف کند که در این صورت اینستاگرام این امکان را  می‌دهد که اکانت اینستاگرام را بازیابی کند.

برای بازگردانی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده وارد اپ اینستاگرام شوید نام کاربری و رمز را وارد کنید.

اما ممکن است در برخی موارد اینستاگرام به این آسانی امکان دسترسی به اکانت موقت حذف شده را ندهد که در این صورت با انتخاب فراموشی رمز عبور، از اینستاگرام بخواهید لینک تخصیص رمز جدید را برای شما پیامک، ایمیل یا  به اکانت فیسبوک شما ارسال کند.

شکایت از هکر اکانت اینستاگرام و مجازات هک اکانت اینستاگرام

مطابق با قانون فضای مجازی، هرکس به طور غیرمجاز به داده ها یا سامانه‎‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک 91 روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

منظور ازاطلاعات حفاظت شده این نیست که لزوما آن حساب و یا اکانت خصوصی باشد و ورود و بازدید عموم از آن امکان پذیر نباشد، بلکه منظور از حفاظت شده آن است که هرکسی برای کنترل آن دسترسی نداشته باشد و در حقیقت دسترسی حساب و یا اکانت و یا پیج با گذرواژه و مانند این‌ها (همان تدابیر امنیتی که قانون می‌گوید) محافظت شده باشد.

برای این کار با تمام مدارک شناسایی خود و کلیه مدارک از جمله شماره تماس و ایمیلی که با آن حساب را ساخته ابد به دادسرای جرائم یارانه ای مراجعه نمایید و شکوائیه مطرح نمایید.

نحوه‌ی شکایت از شخص هکر اکانت اینستاگرام

برای ثبت شکایت و  تنظیم شکوائیه مهم نیست که شما نشان و آدرسی از متهم ندارید. بعد از نوشتن شکوائیه پلیس فتا اقدامات و تحقیقات خود را شروع می‌کند و در صورت تشخیص جرم بودن عمل، نتیجه اقدامات خود را به دادسرا گزارش می‌دهد تا موضوع پیگیری شود.

توجه داشته باشید که مجازات دسترسی غیر مجاز صرفا برای هک کردن است و اگر جرم دیگری مثل انتشار تصاویر اتفاق افتد هر کدام مجازات خودش را خواهد داشت.

اگر مطالب این مقاله مورد توجه شماعزیزان قرار گرفته است با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

پیروز باشید.

سوالات متداول

هک اینستاگرام برای هر کسی به راحتی امکان پذیر است؟

خیر، دسترسی به اطلاعات اکانت اینستاگرام به راحتی امکان پذیر نیست. اما این به آن معنی نیست که هک اینستاگرام قابل انجام نباشد.

آیا می‌شود اکانت اینستاکرام هک شده را بازیابی کرد؟

بله، با مراجعه به متخصصین فعال در این زمینه می‌توانید اکانت هک شده‌ی خود را بازگردانید.

 

پیشنهادی فالوو98:

4 راه برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام در سال 2023

روش‌های برگرداندن پیج اینستاگرام

معنی اصطلاح فالوور اینستاگرام

افزایش بازدید استوری اینستاگرام یک تاکتیک اصلی برای ایجاد جامعه و تمایل به برند است. آن‌ها مملو از ویژگی‌های سرگرم ‌کننده درگیر رانندگی هستند، مسیری سریع به DM ارائه می‌دهند، و طبیعت فوق‌العاده‌ای دارند.

داستان‌ها نیز فوق‌العاده محبوب هستند، بنابراین حذف سر و صدا و جلب توجه بیشتر به محتوای شما دشوار است. خوشبختانه، شما می توانید سیستم را “هک” کنید. و ما نحوه انجام آن را به اشتراک می گذاریم. با فالوو98 تا انتهای این مقاله همراه باشید تا شما را با راه های افزایش بازید استوری آشنا کنیم.

چگونه بازدیدهای بیشتری از استوری اینستاگرام داشته باشیم؟

در اینجا چهار راه برای کاهش نویز و افزایش بازدید از استوری اینستاگرام وجود دارد:

 

تاکتیک شماره 1: یک استیکر محرک انگیزه به اولین داستان خود اضافه کنید

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای افزایش بازدید استوری‌هایتان، افزودن یک برچسب محرک تعامل (مانند نظرسنجی، اسلایدر ایموجی یا مسابقه) به اولین داستانی است که به اشتراک می‌گذارید.

این امر باعث می‌شود که بلافاصله در استوری‌های شما مشارکت داشته باشید، که یک حرکت مهم برای الگوریتم اینستاگرام است.

هر چه استوری‌های شما کلیک‌ها و تعامل‌های بیشتری داشته باشند، اینستاگرام استوری‌های شما را در صف اول قرار می‌دهد.

تاکتیک شماره 2: در پایان روز یک داستان اضافی اضافه کنید

“افزودن یک داستان جدید در ساعت 22-23، درست قبل از انقضای بقیه داستان‌های ما، به همه آنها افزایش بیشتری در بازدیدها می‌دهد.”

 

تاکتیک شماره 3: محتوای انحصاری را در استوری ها به اشتراک بگذارید

ممکن است این یک تاکتیک قدیمی بازاریابی باشد، اما به اشتراک گذاری محتوای انحصاری راهی مناسب برای افزایش بازدیدهای شما است – به خصوص اگر برای جامعه شما مفید یا جالب باشد.

 

برای برندها، این می تواند یک کد تخفیف 24 ساعته منحصر به فرد باشد. برای سازندگان یا اینفلوئنسرها، این می تواند یک داستان شخصی، یک آموزش یا دیدگاهی باشد که قبلا هرگز به اشتراک نگذارید.

ماهیت کوتاه‌مدت داستان‌ها برای ایجاد سر و صدا عالی است – به‌ویژه زمانی که با عنوان پست فید همراه باشد که بینندگان را تشویق می‌کند برای کسب اطلاعات بیشتر به داستان‌های شما سر بزنند.

به دنبال الهام بیشتر از استوری های اینستاگرام هستید؟ این پست وبلاگ را بررسی کنید: 25 ایده برای استوری اینستاگرام برای استراتژی اجتماعی شما یکی از راه های کوتاه تر و مطمئن تر برای بالا بردن افزایش بازدید استوری، می تواند خرید ویو باشد.  اگر تمایل دارید که تعامل پیج خود را بالا ببرید و در نتیجه بازدید از پیج خود را افزایش دهید به شما پیشنهاد می کنیم که از انجام کارهای دیگری مانند: خرید فالوور ارزان، خرید لایک اینستاگرام و حتی خرید ربات اینستاگرام دریغ نکنید، چرا که اگر این اقدامات را از سایت معتبری مانند فالووان انجام دهید، در مدت زمان کوتاهی نتیجه فوق العاده آن را می بینید.

 تاکتیک شماره 4: روی ویژگی دوستان نزدیک اینستاگرام ضربه بزنید

این هک کمی شناخته شده می تواند یک تغییر واقعی بازی برای افزایش بازدید استوری های اینستاگرام باشد.

ممکن است متوجه شده باشید که وقتی شخصی شما را به لیست دوستان نزدیک خود اضافه می کند، داستان های او را در جلوی فید خود با حاشیه سبز روشن می بینید.

این به این دلیل است که اینستاگرام محتوا را از “ارتباطات نزدیک” در اولویت قرار می دهد.

مسلماً، افزودن هزاران فالوور شما به فهرست دوستان نزدیک یک تاکتیک مناسب نیست – اما برای اطمینان از اینکه اطلاعات مهم و به‌روزرسانی‌های محصول به مهم‌ترین اعضای جامعه شما می‌رسند، عالی است.

برای برندها، این می‌تواند فهرستی از سفیران برند، تأثیرگذاران و مشتریان مکرر باشد.

برای تأثیرگذاران و سازندگان، این می‌تواند درگیرترین اعضای جامعه و همتایان صنعت شما باشد.

راهنماهای اینستاگرام ابزاری عالی برای به اشتراک گذاری محتوای انتخاب شده و قابل پیمایش با جامعه شما هستند.

آنها به کاربران راه ساده ای برای مصرف مجموعه ای از پست ها، محصولات یا مکان های اینستاگرام در قالبی آسان برای هضم می دهند.

با وجود همه اینها، راهنماها هنوز به طور نسبی مورد استفاده قرار نمی گیرند – که آنها را به فرصتی عالی برای متمایز کردن نام تجاری خود در اینستاگرام تبدیل می کند.

راهنما در اینستاگرام چیست؟

راهنمای اینستاگرام مانند یک وبلاگ مینیاتوری درست در اینستاگرام است. آن‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا از طریق یک جریان محتوا با تفسیر – مشابه یک پست وبلاگ، حرکت کنند.

می‌توان از آن‌ها برای تنظیم راهنمای هدیه، نکات برجسته محصول، جمع‌بندی محتوا، راهنماهای پرسش‌های متداول، توصیه‌های سفر، بررسی رستوران‌ها و موارد دیگر استفاده کرد.

آنها برخلاف سایر ویژگی‌های اینستاگرام نیستند زیرا می‌توانید پست‌ها، محصولات یا مکان‌های فید را از سراسر اینستاگرام مدیریت کنید و همه آن‌ها را با نظرات خود ترکیب کنید.

به علاوه، راهنماها در یک مکان اختصاصی در نمایه شما زندگی می کنند: تب راهنمای اینستاگرام.

چگونه در اینستاگرام راهنما بسازیم

برای ایجاد اولین راهنمای خود، روی نماد بعلاوه در سمت راست بالای صفحه نمایه خود ضربه بزنید و «راهنما» را انتخاب کنید.

از اینجا، می‌توانید از بین سه قالب مختلف انتخاب کنید: مکان‌ها، محصولات و پست‌ها. باید در نظر داشت که اینگونه فعالیت ها ی تواند شما را از هر نوع کار مخربی منع کند اما با این حال نمی توانید آنچه باید و شاید نیاز های خود را برطرف کنید و این باید بتواند شما نوع راهنما را که می‌خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید و پست‌هایی را انتخاب کنید که می‌خواهید در راهنمای خود به نمایش درآیند.

از اینجا می‌توانید بلوک‌ها را دوباره مرتب کنید، «افزودن عنوان» و «تغییر عکس روی جلد»، و همچنین عنوان و تفسیر (اختیاری) را برای هر بلوک محتوا اضافه کنید.

انواع مختلف راهنماهای اینستاگرام چیست؟

شماره 1: راهنمای مکان اینستاگرام

اولین فرمت راهنمای اینستاگرام مجموعه ای از مکان ها است. این راهنماها برای راهنمایان شهر، گردآوری رستوران ها و توصیه های سفر عالی هستند.

می‌توانید مکان‌ها را از کتابخانه اینستاگرام جستجو کنید، یا از مکان‌های قبلی که برچسب‌گذاری کرده‌اید یا در پست‌های فید ذخیره کرده‌اید، انتخاب کنید.

وقتی مکانی را انتخاب می کنید، می توانید تصویری را انتخاب کنید که با آن مکان برچسب گذاری شده است تا در راهنمای شما نمایش داده شود.

شماره 2: راهنمای محصولات اینستاگرام

نوع بعدی راهنمای اینستاگرام که می‌توانید مدیریت کنید، راهنمای محصول است. این راهنما برای انتشار محصول، توصیه محصول یا راهنمای هدیه مناسب است.

شماره 3: راهنمای پست اینستاگرام

نوع بعدی راهنمای اینستاگرام که می توانید به اشتراک بگذارید، جمع بندی پست های فید اینستاگرام است.

می توانید پست های اینستاگرامی را که ایجاد کرده یا ذخیره کرده اید جمع آوری کنید (حتی اگر نویسنده اصلی یک پست نباشید).

 

راهنماهای پست برای تنظیم فهرست منابع عالی هستند – چه به اشتراک گذاری محتوای آموزشی باشد یا انعکاس اخبار یا رویدادهای جاری.

 

کجا راهنماهای اینستاگرام را پیدا کنیم

برای دسترسی به راهنمای اینستاگرام، از صفحه پروفایل کاربر دیدن کنید و نماد Guides را در بالای فید نمایه آنها انتخاب کنید:

اگر نمی توانید این نماد را ببینید، به این دلیل است که آن کاربر هیچ راهنمای منتشر شده ای ندارد.

 

بهترین روش ها برای ویژگی راهنمای اینستاگرام

برای ایجاد بهترین راهنماها برای برند خود آماده اید؟ در اینجا چهار نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

در مورد آنچه مخاطب شما می خواهد فکر کنید

راهنماهای اینستاگرام را در استوری به اشتراک بگذارید

انجمن خود را برجسته کنید

ایجاد روابط استراتژیک

نکته شماره 1: در مورد آنچه مخاطب شما می خواهد فکر کنید

استفاده از ویژگی راهنمای اینستاگرام یک راه عالی برای مدیریت و سازماندهی محتوا برای دنبال کنندگان شما است – فرصت های خلاقانه بی پایان هستند.

به این فکر کنید که مخاطبان شما با چه محتوایی بیشتر درگیر هستند و از این اطلاعات برای تأثیرگذاری بر محتوای راهنمای خود استفاده کنید.

با دانستن این موضوع، ما یک راهنمای ایجاد کردیم که در آن پنج پادکست مورد علاقه ما در رسانه های اجتماعی برجسته شده است.

 

و در صورت شک از مخاطبان خود بپرسید. یک سوال یا استیکر نظرسنجی استوری اینستاگرام را به اشتراک بگذارید و از دنبال کنندگان خود بپرسید که به چه نوع راهنماهایی بیشتر علاقه دارند.

نکته 2: راهنماهای اینستاگرام را در استوری به اشتراک بگذارید

از آنجایی که راهنماهای اینستاگرام در فید اصلی پروفایل کاربر به اشتراک گذاشته نمی شود، ممکن است بخواهید آنها را در استوری اینستاگرام تقویت کنید.

خوشبختانه، شما به راحتی می توانید راهنمای اینستاگرام را در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و برای شما راهگشا باشد. نظرات خود را حتما با ما در میان بگذارید.

مقاله پیشنهادی:
روش‌های برگرداندن پیج اینستاگرام

کسب درآمد میلیونی از طریق فروش فالوور و لایک اینستاگرام

اکولایزر چیست و نحوه‌ی ساخت موزیک پلیر اکولایزر در اندروید و آیفون

بازیابی پیج اینستاگرام از دسترس خارج شده یکی از دغدغه‌های مهم کاربران اینستاگرام است.ممکن است اکانت اینستاگرام کاربران به هر دلیلی از دسترس خارج یا دیسیبل (disable)  شود. در این مقاله از سایت فالوو98 تیم ما در نظر دارد تمامی عوامل از دسترس خارج شدن پیج اینستاگرام را بیان کرده و هر مورد را بررسی و راه حلی برای مشکل دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام خدمت شما بزرگواران ارائه دهد.

برگرداندن پیج اینستاگرام

یکی از اپلیکیشن‌های جذاب عصر حاضر که برای سرگرمی و کسب درآمد استفاده می‌شود اینستاگرام است. فعالیت در اینستاگرام مانند هر اپ دیگری قوانین خود را دارد. با اینکه فعالیت در فضای اینستاگرام بسیار ساده است اما ممکن است با رعایت نکردن قوانین تعریف شده کاربران دچار مشکل شوند.

در بین کاربران اینستاگرام گاهی پیش می‌آید که اکانت فعال فرد از دسترس خارج می‌شود که در اینجا به بررسی عوامل موجب از دسترس خارج شدن اکانت اینستاگرام خواهیم پرداخت.

از دسترس خارج شدن پیج اینستاگرام یا دیسیبل شدن اکانت به چه معناست؟

دیسیبل شدن (disable) اکانت اینستاگرام یا از دسترس خارج شدن اکانت اینستاگرام این روزها برای کاربران به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. این روزها اینستاگرام یکی از بهترین و بزرگترین شبکه‌های اجتماعی برای افراد تبدیل شده است. اپلیکیشنی که بستر کسب و کار گسترده را برای کاربران فراهم آورده است.

اینستاگرام هم مانند تمامی اپلیکیشن‌های دیگر قوانین خاص خود را برای کاربران دارد که رعایت نکردن آن‌ها باعث بزور مشکلاتی خواهد شد.

برگرداندن پیج اینستاگرام

مهم‌ترین دلایل دیسیبل (disable) شدن اکانت اینستاگرام

 1. انتشار محتوای غیراخلاقی و خلاف قوانین اینستاگرام

باتوجه به اینکه انتشار محتوای غیراخلاقی کاری پسندیده از طرف عموم نیست اینستاگرام هم قوانین خود را برای انتشار همچین مواردی دارد. محتوای عیراخلاقی می‌تواند شامل محتوای جنسی باشد، یا اعتقادات غیر انسانی و اخلاقی و یا ترویج خشونت و تزویر باشد. با توجه به اینکه افراد با سنین مختلف از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند اینستاگرام با انتشار این نوع محتوا به شدت مخالف است.

 1. فعالیت بیش از حد و غیر عادی در طی یک شبانه روز

فعالیت تکراری و بیش از حد در اکانت اینستاگرام مانند گذاشتن چند پست بی وقفه در یک شبانه روز، انتشار پست تبلیغات تکراری، ارسال دایرکت زیاد با محتوای یکسان، گذاشتن کامنت تبلیغاتی زیاد، ارسال دایرکت به چندین اکانت مختلف که شما را فالو نداشته باشند تمامی این فعالیت‌ها از طریق اینستاگرام به عنوان رفتار غیرعادی لحاظ می‌شود.

 1. عدم توجه به قانون کپی رایت در اینستاگرام

انتشار محتوای تولید شده‌ی پیج‌های دیگر باعث نی‌شود با توجه به قانون کپی رایت اکانت اینستاگرام  دیسیبل شود. این محتوا می‌تواند شامل عکس، ویدیو، موسیقی آثار هنری و هر محتوای دیگری باشد.

می‌توان با ذکر نام تولید کننده و خالق محتوا در قسمت کپشن و یا تگ پیج شخص در پست انتشار شده از دیسیبل یا غیرفعال شدن پیج اینستاگرام جلوگیری کرد.

 1. استفاده از IP مختلف برای ورود به برنامه

فعال بودن فیلترشکنی که مداوم IP را تغییر می‌دهد باعث می‌شود هربار ورود به اینستاگرام از یک کشور باشد و اینشتاگرام این را به عنوان یک مشکل برای اکانت تلقی کند و برای جلوگیری از سواستفاده اکانت اینستاگرام را غیرفعال کند.

 1. گزارش خطا یا ریپورت شدن مداوم از طرف مخاطبین

برخی از افراد برای جذب مخاطب اقدام به انتشار محتوای غیراخلاقی و خلاف عقیده و عرف می‌کنند که این موضوع باعث می‌شود کاربرانی که تمایلی به دیدن این محتوا ندارند پیج را بلاک یا ریپورت کنند که اگر این اتفاق تکرار شود اکانت اینستاگرام غیرفعال خواهد شد.

 1. استفاده از ربات‌های غیرحرفه‌ای که فعالیت آنها درست برنامه ریزی نشده است.

کاربرانی که برای انجام فعالیت خود اقدام به خرید ربات اینستاگرام می‌کنند باید توجه داشته باشند از سایت‌های معتبر که ربات‌های حرفه‌ای طراحی کرده‌اند خرید خود را انجام دهند چون در صورتی که ربات برنامه ریزی درستی برای انجام فعالیت در اینستاگرام نداشته باشد باعث بروز مشکل در پیج خواهد شد.

 1. سواستفاده از عکس و هویت دیگران

برخی افراد اقدام به ساخت اکانت با هویت شخص دیگری می‎‌کنند و عکس و ویدیو آن‌ها را در این پیج انتشار می‌دهند و به اصطلاح فن آن پیج ها می‌شوند اما این کار را بدون رضایت افراد انجام می‌دهند که این کار باعث شاکی شدن فرد شده و اکانت از دسترس خارج خواهد شد.

 1. خرید و فروش داروهای پزشکی

کاربران فعال در زمینه سلامت و بهداشت ممکن است از این قانون اینستاگرام اطلاعی نداشته باشند و اقدام به فروش اقلام دارویی در پیج خود کنند.

 

موارد گفته شده نکاتی است که باتوجه به قوانین اینستاگرام باید به آنها توجه داشت و رعایت کرد تا هنگام فعالیت در اینستاگرام به مشکل نخوریم و اکانت ما بلا یا دیسیبل (disable) نشود.

چه اتفاقی برای اکانت دیسیبل شده من می‌افتد؟

امکان دسترسی شما به پیج اینستاگرامتان وجود ندارد و کاربران دیگر هم نمی‌توانند پیج شما و محتوا را ببینند.

چطوری اکانت اینستاگرام دیسیبل (disable) شده را بازگردانی کنیم؟

1: در ابتدا زمانی که قصد دارید وارد پیج اینستاگرام خود شوید یا login کنید با پیام زیر مواجه خواهید:

“Your account has been disabled for violating our terms. Learn how you may be able to restore your account.”

این عبارت به این معناست که اینستاگرام، پیج شما را به دلیل عدم رعایت قوانین برنامه محدود کرده است. به همین دلیل شما قادر به ورود به پیج و اکانت‌ اینستاگرامتان نخواهید بود در این مواقع سایر افراد نیز نمی‌توانند پیج شما را مشاهده کنند. در ادامه اینستاگرام از شما می‌خواهد که اگر اشتباهی پیش آمده اینستاگرام را درجریان بگذارید تا بررسی‌های لازم انجام شود و پیج شما را فعال و پروسه بازگردانی اکانت دیسیبل شده را انجام دهند.

2: در ادامه شما باید گزینه Please let us know را انتخاب کنید. اینستاگرام صفحه دیگری را با این متن به شما نشان می‌دهد:

If you believe your account was deactivated by mistake, please provide the following information, so we can investigate. Please only submit this form if your account was deactivated for not following Instagram’s Community Guidelines and you believe this was a mistake. If you can’t access your account for a different reason, please return to the Help Center to find the appropriate place to report your issue.

این به آن معنااست که اگر مطمئن هستید حسابتان به صورت اشتباهی غیر فعال یا دیسیبل شده است این فرم را تکمیل کنید. اما اگر فکر می‌کنید حساب شما به علت دیگری از دسترس خارج شده است به help center اینستاگرام رفته و مشکل خود را در آن بخش گزارش دهید. در ادامه صفحه به شما دو گزینه yes و no نمایش می‌دهد.

3: بر روی گزینه yes بزنید و پیام را با انتخاب گزینه send ارسال کنید.

4: مرحله بعدی اینستاگرام از شما اطلاعات بیشتری می‌خواهد. بنابراین شما باید نام کاملتان، یوزرنیم، آدرس ایمیل، کشور و اطلاعات دیگر خواسته شده را وارد کنید.

5: در این مرحله اینستاگرام از شما مدارکی مبنی بر درستی کارتان و اثبات ادعای شما را می‌خواهد تا آنها را مورد بررسی قرار دهد. اگر قصد ندارید اطلاعاتی را ارسال کنید گزینه ‘I understand I can’t get help with my account if I haven’t uploaded a valid document supporting my business’ را انتخاب کنید پیام خود را ارسال کنید.

6: در این مرحله ایمیلی برای شما از طرف اینستاگرام ارسال می‌شود و باید اطلاعات بیشتری را برای اینستاگرام ارسال کنید تا به آنها تضمین دهید و ثابت کنید یک فرد حقیقی هستید نه یک ربات. این ایمیل از شما می‌خواد کد ارسال شده در متن را به همراه نام خودتان و نام کاربری بر روی یک کاغذ بنویسید و آن را  در دست خود بگیرید وعکسی از خودتان با فرمت JPEG ارسال کنید. توجه داشته باشید برای بازگردانی اکانت دیسیبل شده این تصویر باید واضح و مشخص باشد و نباید محو و تار باشد.

اگر این کار به درستی انجام دهید یک پیام دیگر از طرف اینستاگرام دریافت خواهید کرد و به شما اعلام می‌شود که حساب شما به حالت عادی برگشته است. حال شما می‌توانید مجددا از اکانت اینستاگرام دیسیبل شده خود استفاده کنید. شما میتوانید این کار را برای هر اکانت اینستاگرام خود 2 یا 3 بار امتحان کنید.

مکن است افراد به هر دلیلی پیج آن ها بسته شده باشد و یا خود آن را به طور موقت غیر فعال کرده و در حال حاظر قصد بازگرداندن پیج یا صفحه اینستاگرام خود را داشته باشند. به همین دلیل در ادامه این بخش، نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام توضیح داده شده است.

برگرداندن پیج اینستاگرام

نحوه برگرداندن پیج اینستاگرام

 1. به سایت اینستاگرام با آدرس Instagram.com بروید. و با اطلاعات حساب کاربری خود وارد نسخه وب اینستاگرام شوید.
 2. روی نماد تنظیمات اکانت یا حساب خود در بالا گوشه سمت راست کلیک کنید و به نمایه خود بروید.

3روی نماد چرخ دنده کلیک کنید و سپس Privacy & Security را انتخاب کنید.

 1. به پایین اسکرول کنید تا Data Download را انتخاب کنید و روی Request Download کلیک کنید.
 2. دوباره روی Log In کلیک کنید، سپس اطلاعات حساب خود را وارد کنید تا دوباره وارد اینستاگرام شوید.
 3. روی Download Data کلیک کنید. یک فایل ZIP با تمام داده‌هایی که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید دانلود می‌شود. داده ها ممکن است شامل پیام های مستقیم، عکس ها، فیلم ها و غیره باشد.

در برخی موارد، ممکن است یک لینک به آدرس ایمیل شما ارسال شود، سپس باید پیوند را باز کنید و فایل را از ایمیل خود دانلود کنید.

 1. فایل دانلود شده را اکسترکت یا از حالت زیپ خارج کنید.
 2. فایل «messages.jason» را با یک ویرایشگر متن یا برنامه‌ای سازگاری که دارید باز کنید.

9Ctrl+F را روی صفحه کلید خود فشار دهید، سپس می توانید پیامی را که می‌خواهید با کلمات کلیدی بازیابی کنید را پیدا کنید. به این ترتیب می توانید برگرداندن پیج اینستا خود را انجام دهید.

چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم

چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خودم شوم؟ یا چگونه اکانت اینستاگرام قدیمی خود را بازیابی کنم؟ سوالی است که برای برخی از کاربران بعد از حذف اکانت قبلی خود برای نصب مجدد اینستاگرام پیش می‌آید. اگر نام کاربری و رمز عبور اکانت قدیمی اینستاگرام خود را دارید به راحتی می‌توانید به اکانت خود دسترسی پیدا کنید اما در صورتی که امکان ورود به حساب کاربری اینستاگرام قدیمی خود با روش های معمول را ندارید می‌توانید با روش‌های دیگری بازیابی اکانت قدیمی اینستاگرام خود را انجام دهید. اگر می‌‌دانید از چه آدرس ایمیلی استفاده کرده‌اید، می‌ توانید دوباره آن را با استفاده از ایمیلی که برای اکانت قدیمی وارد کرده اید، پیج خود را بازنشانی کنید. اگر به جای آن یک نام کاربری به خاطر دارید، می توانید ازاینستاگرام برای ورود به سیستم کمک بگیرید. اگر رمز خود را فراموش کرده‌اید و شماره موبایل وارد شده برای اکانت قدیمی را دارید می‌‌توانید از اینستاگرام درخواست کنید لینک تنظیم رمز جدید را برای شما به آن شماره تلفن ارسال کند و اگر با استفاده از ایمیل اکانت قدیمی اینستاگرام خود را ساخته‌اید بخواهید لینک را برای شما ایمیل کند و یا می‌ توانید از یک حساب فیس‌ بوک پیوند شده برای ورود استفاده کنید.

ما قصد داریم روش‌های برگرداندن پیج اینستا با ایمیل، SMS و فیس بوک را بررسی کنیم. شباهت زیادی بین این روش ها وجود دارد. در صورت انتخاب بازیابی با پیامک یک پیامک حاوی یک کد تایید دریافت خواهید کرد که می بایست آن را در برنامه وارد کنید. بعد از آن امکان تنظیم رمز عبور جدید را خواهید داشت. شایان ذکر است که روش بازگردانی پیج اینستا با پیامک در سیستم عامل iOS وجود ندارد. بنابراین ما از نسخه اندروید استفاده کرده ایم که در آی پد و آیفون نیز موجود است.

برنامه اینستاگرام را اجرا کنید سپس گزینه‌ی «Get help signing in» در صفحه ورود را انتخاب کنید.

در این مرحله روش ورود با ایمیل، نام کاربری یا شماره تلفنی را که در زمان ایجاد حساب کاربری خود استفاده کرده‌اید را انتخاب و سپس «Next» را لمس کنید.

پس از انتخاب این گزینه بقیه مراحل برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام را طی کنید. و با وارد کردن رمز جدید برای اکانت قدیمی خود پیج اینستاگرام خود را بازگردانید.

نحوه بازگردانی اکانت اینستاگرام با شماره تلفن

یکی از روش‌های بازگشت به اکانت قبلی اینستاگرام، استفاده از شماره تلفن می باشد. ابتدا برنامه اینستاگرام را نصب و اجرا کنید و در صفحه لاگین، روی عبارت Get help signing in تاچ کنید. حالا از بین روش های پیشنهادی مختلف بازیابی رمز عبور گزینه‌ی« Send an SMS» را انتخاب کنید. دقت کنید که حتما همان شماره تلفنی که هنگام ثبت نام استفاده کرده بودید را وارد کنید.

برگرداندن پیج اینستاگرام

برگرداندن پیج اینستاگرام

بازیابی اکانت اینستاگرام بدون رمز عبور

برنامه اینستاگرام را نصب و اجرا کنید و در صفحه لاگین، Get help signing in را لمس کنید. حالا از بین روش‌های پیشنهادی مختلف بازیابی رمز عبورگزینه‌ی Send an SMS را انتخاب کنید. دقت کنید که حتما همان شماره تلفنی که هنگام ثبت نام استفاده کرده بودید را وارد کنید.

پس از این مرحله پیامکی حاوی یک لینک به شماره وارد شده ارسال خواهد شد. بر روی لینک دریافتی کلیک کنید. در صفحه باز شده می‌توانید رمز عبور جدید برای اکانت اینستاگرام قدیمی خود تنظیم کنید. پس از گذراندن این مرحله مجددا به صفحه لاگین اینستاگرام برگردید و با رمز جدیدی که انتخاب کردید وارد اکانت خود شوید. شما موفق شده‌اید که بازیابی پیج اینستاگرام را با شماره تلفن انجام دهید.

برگرداندن پیج اینستاگرام

برای کاربرانی که شماره موبایلی که با آن اکانت اینستاگرام خود را ساخته‌اند فراموش کرده‌اند یا با ایمیل خود وارد اکانت شده‌اند گزینه‌ی Send an email را انتخاب کنند سپس لینک بازیابی رمز برای آنها ایمیل خواهد شد.

در خصوص حساب کاربری غیر فعال شده در نظر داشته باشید غیر فعال کردن حساب کاربری اینستاگرام باعث ناپدید شدن کلیه اطلاعات شما از آن حساب می گردد. بنابراین دوستان شما هیچ اثری از شما نخواهند دید. اما به محض فعال کردن مجدد حساب کاربری تان؛ کلیه اطلاعات موجود در اکانت شما مانند فایل ها و متن ها بدون هیچ تغییری بر می گردند.

معمولا کاربران بعد از غیر فعال کردن حساب خود نگران از دست رفتن فالوورهای خود هستند. جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد زیرا غیر فعال شدن اکانت اینستاگرام  باعث حذف شدن فالوورها نخواهد شد و آنها بدون تغییری باقی خواهند ماند. اما این را در نظر داشته باشید که  در صورت تمدید غیر فعال بودن برای بیشتر از 1 یا 2 سال؛ اینستاگرام فرض را بر این می‌گذارد که شما دیگر به حساب خود باز نمی‌گردید بنابراین کلیه اطلاعات و فایل‌های شما را حذف کرده و آن اکانت را حذف شده به طور دائمی تلقی خواهد کرد. بنابراین دقت کنید این زمان از حد مجاز تعریف شده در اینستاگرام بیشتر نشود.

بازگرداندن اکانت اینستاگرام بدون شماره تلفن و ایمیل

ممکن است برخی کاربران بعد از ورود به اکانت اینستاگرام شماره موبایل و ایمیل وارد کرده را حذف کرده باشند و هنگام ورود به اکانت قدیمی اینستاگرام خود با مشکل روبرو شوند که در برای بازگردانی اکانت اینستاگرام بدون شماره تلفن و ایمیل لازم است حداقل اکانت خود را با اکانت فیسبوک سوئیچ کرده باشد.

برگرداندن پیج اینستاگرام

Log in with Facebook این گزینه برای کسانی هست که اکانت فیسبوک دارند و اکانت اینستاگرام خود را با اکانت فیسبوک همگام‌سازی کرده اند که در این صورت لینک تنظیم رمز جدید اکانت به فیسبوک آن‌ها ارسال خواهد شد. و مراحل را طبق موارد گفته شده بالا طی کرده و به اکانت خود دسترسی پیدا خواهند کرد.

بازیابی اکانت اینستاگرام با نام کاربری

در این روش کاربر به قسمت Log in اینستاگرام رفته و با وارد کردن نام کاربری و رمزعبور اکانت اینستاگرام خود به پیج وارد می‌شود. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید روش بازیابی رمز اینستاگرام را مطالعه کنید.

ممنون از همراهی شما بزرگواران، امیدواریم مطالب این مقاله فالوو98، برای حل مشکل شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

سلامت و پایدار باشید.

سوالات

آیا می‌شود پیج اینستاگرام را بازیابی کرد؟

بله، با چند روش به سادگی می‌توانید بازیابی اکانت اینستاگرام خود را انجام دهید.

بازگردانی پیج اینستاگرام دیسیبل شده در صورت فراموشی رمز عبور امکان پذیر است؟

بله، با استفاده از ایمیل یا اکانت فیسبوک خود می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را برگردانید.

چند روز زمان می‌برد اکانت اینستاگرام برگردد؟

مدت زمان اقدام برای برگرداندن پیج اینستاگرام تا فعال شدن دوباره پیج 3 تا 5 روز است.

مقاله پیشنهادی فالوو98:

4 راه برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام در سال 2023

معنی اصطلاح فالوور اینستاگرام

کسب درآمد میلیونی از طریق فروش فالوور و لایک اینستاگرام

 

با عرض سلام و احترام خدمت فالوو98 های عزیز امیدواریم زندگی در مسیر خوشبختی بر وفق مرادتان باشد.

سال‎‌های اخیر شاهد استفاده بسیار از اینستاگرام در بین کاربران در تمام نقاط جهان هستیم. اینستاگرام مدت هاست که به سطح بالایی از محبوبیت رسیده است. اگر شما هم به تازگی فعالیت خود را در این اپلیکیشن آغاز کرده‌ای پسندیده است با اصطلاحات اینستاگرام آشنا شوید دانستن این اصطلاحات به شما برای فعالیت بهتر در این فضا کمک خواهد کرد.

معنی فالوور اینستاگرام
پرکاربرد ترین و باارزش‌ترین کلمه فالوور اینستاگرام است. فالوور به کسی گفته می‌شود که پیجی را دنبال کرده و در مخاطبین پیج قرار دارد و شاهد فعالیت‌های پیجی که فالو کرده است خواهد بود.

فالوور در واقع اعتبار هر پیج است. هر چقدر تعداد فالوورهای پیجی بیشتر باشد ارزش آن پیج بیشتر است.

فالوور اینستاگرام

معنی k در اینستاگرام

هنگامی که تعداد فالوورهای یک پیج بیشتر از 10هزار می‌شود آن را با 10k نمایش می‌دهد. هر k 1000 تا است. پس 200k به معنی داشتن 200هزار فالوور است.

معنی M در اینستا

هنگامی که تعداد فالوورهای یک پیج یک میلیون می‌شود به صورت 1M نمایش داده می‌شود. نمایش 5M در اینستاگرام به معنی داشتن 5 میلیون فالوور است.

فالوور اینستاگرام

که اینستاگرام برای صرفه جویی در فضا از این نمادها استفاده می‌کند.

انواع فالوور اینستاگرام

فالوور واقعی

به پیجی که مدیریت آن توسط انسان انجام می‌شود اکانت واقعی گفته می‌شود و فالووری که این ویژگی را داشته باشد فالوور واقعی است.

فالوور فعال اینستاگرام

فالوور فعال اینستاگرام به کسی گفته می‌شود که در پیجی که فالوو یا دنبال کرده است فعالیت دارد.

این فعالیت شامل ریپلای کردن استوری، لایک کردن پست پیج اینستاگرام، گذاشتن کامنت، سیو پست و یا به اشتراک گذاری آن پست برای دیگران در پیج فعالیت می‌کند.

فالوور اینستاگرام

فالوور روح اینستاگرام

به فالووری گفته می‌شود که فقط پیجی را دنبال می‌کند و فعالیت مثبت یا منفی‌ای در پیج ندارد.

فالوور فیک

فالوور فیک اینستاگرام فالووری است که پیج آن توسط ربات مدیریت می‌شود. پیج را فالو می‌کند اما فعالیتی در پیج ندارد.

فالوور پیج اینستاگرام چه ارزشی دارد؟

تعداد فالوورهای هر پیج اعتبار آن پیج را مشخص می‌کند. پیج‌های با فالوور بالا می‌توانند به راحتی از پیج خود کسب درآمد کنند.

چطوری میشه از اینستاگرام کسب درآمد کرد؟

با افزایش فالوورهای پیج اینستاگرام شما و اکانتتان به محبوبیت می‌رسید و در بین افراد شناخته شده خواهید بود که شما با استفاده از این موضوع می‌توانید با دریافت هزینه تبلیغات پیج‌های دیگر را انجام دهید.

چگونه فالوور اینستاگرام را افزایش دهیم؟

بالا بودن تعداد فالوورهای پیج اینستاگرام برای افراد جذابیت ویژه‌ای دارد. شناخته شدن توسط افراد بیشتر و رسیدن به شهرت برای افراد در تمامی دوره‌ها حس خوبی را به دنبال دارد و خیلی از افراد به دنبال رسیدن به شهرت هستند. حالا با وجود اینستاگرام شهرت در این اپ اتفاق می‌افتد.

برای افزایش فالوور اینستا از چند روش می‌توان استفاده کرد

1.قبل از هر چیزی محتوایی که تولید می‌شود و به اشتراک گذاشته می‌شود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. باید سعی شود محتوایی تولید و به اشتراک گذاشته شود که از قوانین اینستاگرام پیروی کند و در بین افراد طرفداران زیادی داشته باشد. ایده‌های خاص و متفاوت تولید محتوا در اینستاگرام برای جذب مخاطب بسیار تاثیرگذار است.

 1. از مسابقات مختلف در پیج اینستاگرام استفاده کرده و با دادن جایزه به فالوورها بخواهیم پیج اینستاگرام ما را به اشتراک بگذارند تا پیج ما به افراد بیشتری معرفی شود و تعداد فالوورهای پیج افزایش پیدا کند.
 2. با پرداخت هزینه از پیج‌های بزرگ بخواهیم پیج ما را در پست و استوری به مخاطبین خود معرفی کنند.
 3. خرید فالوور واقعی انجام دهیم، یک روش راحت برای افزایش فالوور که بلاگرهای معروف از آن استفاده می‌کنند خرید فالوور است. با خرید فالوور واقعی در مقابل پرداخت هزینه کم می‌توانیم بازدهی خوبی از پیج اینستاگرام داشته باشیم. باید توجه داشت که خرید فالوور از سایت‌های معتبر انجام شود. فالوورهای واقعی خرید کنید زیرا خرید فالوور واقعی باعث دیده شدن بیشتر پیج اینستاگرام می‌شود.

توتال فالوور Total Followers چیست؟

اگر پیج اینستاگرام تجاری باشد و به قسمت اینسایت آن سری بزنید قطعا یکی از کلماتی که در قسمتinsights over view توجه شما را به خود جلب می کند Total followers است که نشان دهنده تعداد کل فالوورهای پیج شما است. اگر وارد این قسمت شوید اطلاعات دقیق تری در مورد فالوورهای شما در این صفحه خواهید دید.

برای مشاهده اطلاعات دقیق تر در مورد Insight Instagram مطالعه مطلب Insight Instagram چیست و چه کاربردی دارد؟ می تواند بهترین راهنما برای شما باشد.

فالوور اینستاگرام

لایک اینستاگرام

به واکنش پسندیده شدن پست و استوری در اینستاگرام توسط فالوورها لایک گفته می‌شود.

هر چقدر لایک یک پست بیشتر باشد نشان می‌دهد که محتوای آن پست از محبوبیت بالایی برخوردار است.

بالا بودن تعداد لایک یک پست در اینستاگرام حتی باعث می‌شود آن پست به اکسپلور اینستاگرام برود.

و بعد از نمایش یک پست از پیج در اکسپلور اینستاگرام شانس بالا رفتن فالوورپیج به شدت افزایش پیدا می‌کند.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

به تبی در اینستاگرام گفته می‌شود که با نماد ذره‎‌بین مشخص شده است و در آن قسمت تصاویر و ویدیوهای مختلفی دیده می‌شود.

محتوای نمایش داده شده در قسمت اکسپلور اینستاگرام با توجه به محتوای پسندیده شده توسط ما، و افرادی که آنها را فالو کرده‌ایم، مواردی که سرچ می‌کنیم در اینستاگرام و پست‌هایی که ذخیره کرده‌ایم برای ما نمایش داده می‌شود.

سرچ اینستاگرام کجاست؟

با انتخاب گزینه ذره‌بین در برنامه اینستاگرام می‌توانیم مواردی که می‌خواهیم را تایپ و سرچ کنیم.

اکانت اشخاص مختلف، هشتگ‌هایی که لازم داریم و هر محتوایی که مورد نظر ما باشد.

استوری اینستاگرام یا داستان اینستاگرام چیست؟

در بخش home اینستاگرام روی عکس پروفایل یک علامت + به عنوان اضافه کردن داستان شما یا your stori وجود دارد که افراد فعال در اینستاگرام کارهای روزانه و روزمرگی خود را در این قسمت به نمایش می‌گذارند. زمان استوری‌ها 24 ساعت است. اما با اضافه کردن استوری به برگزیده‌ها یا هایلایت  «Highlight» می‌توان استوری را برای همیشه در پیج خود داشته باشیم.

برای استوری اینستاگرام بخشی به نام دوستان صمیمی یا  close friends وجود دارد. هنگامی که شما تمایل دارید استوری خود را فقط برای دوستان صمیمی یا فالوورهای مورداعتماد به اشتراک بگذارید، با انتخاب و ادد آنها در دوستان صمیمی، مشخص می‌کنید که استوری شما فقط برای آنها نمایش داده شود و دیگر برای بقیه‌ی فالوورهای شما نمایش داده نمی‌شود.

ریپلای استوری اینستاگرام

به واکنش فالوورها، در قسمت ارسال پیام هنگام مشاهده استوری با ارسال متن یا استیکر ریپلای استوری گویند.

انواع اکانت اینستاگرام

اکانت خصوصی (Private) به اکانتی گفته می‌شود که فقط فالوورهای آن پیج می‌توانند استوری، پست‌ها، فالوور و فالووینگ‌هایشان را ببینند. برای فالو کردن پیج خصوصی ابتدا باید به فرد درخواست دنبال کردن یا Request داد پس از اجازه می‌توان جز فالوورها بود و محتوای پیج را دید.

اکانت عمومی (Public) اکانتی است که تمامی افراد می‌توانند بدون فالو کردن پیج محتوای درون آن را ببینند. و برای فالو کردن پیج عمومی نیاز به درخواست و اجازه شخص نیست.

اکانت یا پروفایل تجاری (Business) به اکانتی گفته می‌شود که پیج‌های بزرگ برای مشاهده فعالیت مخاطبین در پیج خود انتخاب می‌کنند، اکانت تجاری به صورت عمومی است و نمی‌تواند به صورت خصوصی باشد.

IGTV اینستاگرام چیست؟

قابلیتی در اینستاگرام است که کاربر می‌تواند ویدیو بیشتر از 59ثانیه خود را آپلود کند.

نکاتی درمورد IGTV اینستاگرام

امید است مطالب گفته شده مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

موفق باشید.

مقاله پیشنهادی فالوو98:

روش‌های برگرداندن پیج اینستاگرام

4 راه برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام در سال 2023

کسب درآمد میلیونی از طریق فروش فالوور و لایک اینستاگرام